Skocz do zawartości
robert1969

Problem z lewym światłem droogowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem b5 2003r sedan TDI 101km jakiś czas temu ( ok. miesiąca) stwierdziłem że nie świeci mi lewy xenon, wymieniłem żarnik i nic potem okazało się to jednak przetwornica, wymieniłem było ok. ale tu zaczął się problem, światło lewe nie zawsze zapalalo się od razu dopiero za drugim trzecim razem, a dzisij w pwenym momęcie całkiem padło. Zaoparkowałem za 2 h chciłałem ruszyć i kaplica, teraz ma jednookiego potwora.

Gdzie szukać problemu ? mogę dodać że nie mam też obu przednich pozycji ale to chyba żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nową przetwornicę czy używkę?A napięcie do niej dochodzi(12V)?Tylko jak byś ewentualnie mierzył to odłącz przetwornicę(bardzo wysokie napięcie!!!)i sprawdź napięcie w kostce do której podłącza się przetwornicę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica jest nowa, zastanawia mnie to że po jej podłączeniu xenon nie łapał zawsze za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze inaczej...Miałem u mnie taki przypadek że żarnik(nowy)był wadliwy.I na początku się ładnie rozświetlał a później padł(chyba za piątym razem).Spróbój ten żarnik podłączyć pod drugi reflektor(inna przetwornica)to dowiesz się czy jest dobry.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy dokładane xenony ? Przejrzyj połączenia od przetwornicy do żarnika, możliwe ze coś zaśniedziało. Miałem taki przypadek i śniedź była na masowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna mała uwaga xenon pewnie masz na mijania(krótkie) nie drogowych(długie) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenony mam na H7, dzisiaj rano zszedłem do samochodu, odpaliłem i działają oba - już nie wiem o co kaman :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem szczęśliwym posiadaczem b5 2003r sedan TDI 101km jakiś czas temu ( ok. miesiąca) stwierdziłem że nie świeci mi lewy xenon, wymieniłem żarnik i nic potem okazało się to jednak przetwornica, wymieniłem było ok. ale tu zaczął się problem, światło lewe nie zawsze zapalalo się od razu dopiero za drugim trzecim razem, a dzisij w pwenym momęcie całkiem padło. Zaoparkowałem za 2 h chciłałem ruszyć i kaplica, teraz ma jednookiego potwora.

Gdzie szukać problemu ? mogę dodać że nie mam też obu przednich pozycji ale to chyba żarówki

włacznik swiateł przeczysc lub wymien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke-zanim zabierze się za wymianę wyłącznika-jak napisałeś-niech lepiej podepnie ten żarnik do drugiej przetwornicy...To wtedy może wykluczyć to,że jest zepsuty...Później wziąłbym się za sprawdzanie włącznika(po zmierzeniu napięcia na kostce przed przetwornicą).Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności