Skocz do zawartości
Radeks

Tempomat awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tempomat czasami udaje się włączyć i działa bez zarzutów przez pewien czas, po czym się samoczynnie wyłącza i nie mozna go włączyć. Po jakimś czasie ( raz minuta raz kilka dni ) zaczyna działać ponownie.

 

Jakis pomysł??

 

Pozd/.

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies zwarcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś czy przypadkiem któryś czujnik nie jest walnięty myśle tu o tych przy zastrzale na pedałach. U znajomego też raz sie właczał raz nie i znalazłem uszkodzony czyjnik na pedale hamulca. wiem ze Vagirm można sprawdzić czy czujnik nie myli tempomatu ale nie potrafie na biegu powiedzieć który blok pomiarowy i które okienko:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmostkuj kable przy czujnikach i sprawdź co wtedy?.A licznik jaki masz na linkę czy elektronik?.Może masz walnięty czujnik prędkości i raz działa a raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybciutko - fajnie - dzieki

 

Licznik jeszcze na linkę. VAG nie pokazuje żadnych błędów. Spróbuje jutro zmostkowac czujnik hamulca.

 

pozd.

 

Radek

 

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

 

a...czujnik prędkości to ten w liczniku tak? Jeśli tak to wymieniłem go jakieś 8 miesięcy temu na nowy nie smigany. Mam gwarancje wiec jak nic się nie znajdzie to pójdę po reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym najszybciej obstawił ten czujnik.Ale zmostkuj przy pedałach kable.A tak z ciekawości ile dałeś za ten czujnik i gdzie to można kupić?.

 

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

 

Ale nie tylko hamulca ale i sprzęgła też zmostkuj.Możesz najpierw jeden a później drugi tylko pamiętaj że po naciśnięciu hamulca czy sprzęgła nie wyłączysz wtedy tempomatu tylko manetką na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kupiłem u Dealera. Koszt jakieś 200 PLN. To lepiej wymontuje czujniki, przeczyszczę i sprawdzę na mierniku. Manetkę mam już zmostkowana tzn. przerobiłem tak, ze działa tylko przycisk SET. chciałem ją kiedyś przeczyścić i zepsułem przy rozbieraniu. powyskakiwały sprężynki i itp, wiec musiałem "udoskonalić" na SET.

 

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

wedlug schematy na wyjściu z włączników ( hamulec i sprzęgłu ) powinno być zawsze napięcie - po naciśnięciu któregoś z pedałów musi napięcie zaniknąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dostań się do sterownika jest niedaleko popielniczki a dokładnie z tyłu.Weź sobie miernik uniwersalny i pomierz napięcia na wtyczce-na 5,8,9 pinie tak jak masz opisane na kostce przy sterowniku tempomatu powinien być+ to jjest właśnie sygnał z manetek,na 4i12 masa natomiast 1,2i11pin to są kabelki od pompki u mnie martwe jest masa,na 7 pinie jest właśnie sygnał z czujnika prędkości powinno skakać napięcia jak przepychasz auto,na 3 pinie sygnał z czujnika hamulca i sprzęgła +.Piszesz że zmostkowałeś kable przy manetkach temu też bym się przyjrzał bo jeśli je razem wszystkie spiąłeś to też będzie lipa.Masz jakiś sposób żeby sprawdzić ten czujnik w liczniku miernikiem,co tam chcesz czyścić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Awaria już usunięta. był uszkodzony czujnik hamulca. Musiałem przedłożyć końcówkę, która dotyka ramie pedała hamulca. Co do manetki to chciałem przeczyścić styki, co się nie udało. Wiec zmostkowalem ON na stale.

 

Wszystko dziala jak nalezy.

 

Dzieki za porady!

 

Pozd,.

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik można wkręcać i wykręcać, nie trzeba nic podkładać - tak jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności