Skocz do zawartości
wojtasman1

Polerowanie lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o spolerowaniu tych kreseczek w lampach przednich do czystego szkla(clear)? czy swiatlo nie bedzie sie rozpraszac po calej okolicy? Znalazlem kiedys na Allegro lampe z czystym szklem orginalna, tylko nie wiem czy tam odblysnik nie jest inny.Juz lampy nie ma i nigdzie nie moge dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myslicie o spolerowaniu tych kreseczek w lampach przednich do czystego szkla(clear)? czy swiatlo nie bedzie sie rozpraszac po calej okolicy? Znalazlem kiedys na Allegro lampe z czystym szklem orginalna, tylko nie wiem czy tam odblysnik nie jest inny.Juz lampy nie ma i nigdzie nie moge dostac.

 

Będzie świecić trochę słabiej, bo te kreseczki są od tego, by rozproszyć światło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli chcesz być fer dla innych na drogach zapomnij o polerowaniu. Trochę obrabiałem szkła (budowałem lustro do teleskopu astronomicznego co mi zajęło 9 miesięcy) i wiem, że to nie jest takie hop siup. Musisz wykorzystać specjalne proszki polerskie - kończąc na różu polerskim, po czym całość dopieścić polerownikiem wykonanym ze stopionej smoły z kalafonią... wtedy będzie szkło idealnie przeźroczyste - jeśli zrobisz całość prawidłowo. Inaczej mikroryski będą rozpraszać światło.

Nie wiem dokładnie jaką lampę chcesz polerować ale jeśli od modelu b5 przed liftem i wcześniej to te prążki powodują odpowiedni strumień i kształt światła na drodze. Jeśli je zetrzesz to masz po światłach. Lampy przeźroczyste mają odpowiednio profilowane odbłyśniki / soczewki. Dawniej nie było takiej techniki i odpowiedni kształt wiązki światła uzyskiwało się przez prążki na szkle reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na Alledrogo-słabo coś tych lamp szukałeś :D A o polerowaniu zapomnij...Polerować można tylko te "gładkie" reflektory.Był temat o renowacji lamp.Polerka owszem-od zewnątrz.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mianowicie mój pasek był lekko puknięty, w rezultacie jedna lampa jest błyszcząca jak kryształ i druga matowa i pośniedziała. Kolega podpowiedział mi że można by spolerować jedną lampę i nie było by różnicy. (podobno robili tak z omegą i było wporzo) Czy to na prawdę dobry pomysł? Czy zwykłą maszynką do polerki lakieru mogą to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie mianowicie mój pasek był lekko puknięty, w rezultacie jedna lampa jest błyszcząca jak kryształ i druga matowa i pośniedziała. Kolega podpowiedział mi że można by spolerować jedną lampę i nie było by różnicy. (podobno robili tak z omegą i było wporzo) Czy to na prawdę dobry pomysł? Czy zwykłą maszynką do polerki lakieru mogą to zrobić ?

 

Miłego czytania ;)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12400&highlight=polerowanie+reflektor%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować kolego za linka. Widziałem to już jakiś czas temu. Nie mam jednak czasu na tyle zabawy dlatego chciałbym sie dowiedzieć czy ma sens polerka zwykłą maszynka do lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podziękować kolego za linka. Widziałem to już jakiś czas temu. Nie mam jednak czasu na tyle zabawy dlatego chciałbym sie dowiedzieć czy ma sens polerka zwykłą maszynka do lakieru.

 

To zależy jak bardzo są zmatowiałe i czy niema większych/głębszych rys.jak już robisz to pożądnie ;) Możesz spróbować na początek polerką i pastą lekkościerną.Tylko nie przygrzej klosza...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności