Skocz do zawartości
bartmax

Po czym poznać czy jest pakiet zimowy...???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie nietypowe pytanie. Niedawno nabyłem Passacika i zastanawia mnie czy jest wyposażony w pakiet zimowy? Nie ukrywam, iż podgrzewane dysze spryskiwaczy to ciekawy kąsek... Podgrzewane fotele są oraz podgrzewane lusterka, ale nie wiem czy działają, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Jest tylko na podłokietniku znaczek podgrzewania lusterek, stąd moje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane lusterka były w stadardzie, włącz i po kilkudziesieciu sekundach dotknij szkła - będzie ciepłe. Podgrzewane dysze spryskiwaczy to też fajny wynalazek, choć nie uchroni przed zamarznieciem płynu jak na czas nie zmienisz na zimowy - miałem tak w zeszłym roku :).

A sprawdzić wyposażenie jest najlepiej po VINie w ETCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tylko na podłokietniku znaczek podgrzewania lusterek,

 

Lusterka podgrzewane to standard jak napisał kolega, ale gdzie Ty masz znaczek na podłokietniku to się już z godzinę zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gdzie Ty masz znaczek na podłokietniku to się już z godzinę zastanawiam...

 

Pewnie chodziło o lewy (tu było napisane prawy...) podłokietnik na drzwiach i pokrętło do regulacji/ogrzewania/składania lusterek.

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie chodziło o prawy podłokietnik na drzwiach i pokrętło do regulacji/ogrzewania/składania lusterek.

A nie czasami lewy :) bo pokrętło jest po lewej stronie tak jak kierownica xD [chyba ze mowisz o wersji angielskiej]:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - wczesna pora tak działa na ludzi... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

może w pakiecie zimowym dodawane były podgrzewane przednie siedzenia oraz przednia szyba jeźeli tak to ja taki mam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może w pakiecie zimowym dodawane były podgrzewane przednie siedzenia oraz przednia szyba jeźeli tak to ja taki mam

Ty pawle według konfiguratora vw masz pakiet zimowy 3 ja mam w swoim passku nr 4

 

Sa cztery pakiety zimowe:

Pakiet "Zimowy 1"

- dysze spryskiwaczy szyby przedniej, podgrzewane

- siedzenia przednie, podgrzewane

Pakiet "Zimowy 2"

- dysze spryskiwaczy szyby przedniej, podgrzewane

- siedzenia przednie i tylne zewnętrzne, podgrzewane

- niedostępny z Pakietem "Gniazdo 230V"

Pakiet "Zimowy 3"

- dysze spryskiwaczy szyby przedniej, podgrzewane

- siedzenia przednie, podgrzewane

- szyba przednia, podgrzewana

- niedostępny z szybą przednią, odbijającą promienie słoneczne.

Pakiet "Zimowy 4"

- dysze spryskiwaczy szyby przedniej, podgrzewane

- siedzenia przednie i tylne zewnętrzne, podgrzewane

- szyba przednia, podgrzewana

- niedostępny z szybą przednią, odbijającą promienie słoneczne oraz Pakietem "Gniazdo 230V"

Edytowane przez VenR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

A masz pkt co będę żałował nawet niewiedziałem jakie pakiety są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak włączyć podgrzewanie tych dysz bo według VenR mam pakiet 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos przybliżyć w jakim celu jest ta podgrzewana szyba ? Czy pomaga w odparowaniu szyb czy jedynie w rozmrożeniu takowej? Mamy u siebie pakiet zimowy 3 i chciałbym sie dowiedzieć jak i kiedy używać grzaną szybę przednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba podgrzewana dobra rzecz , przekonałem się ostatniej zimy . Odparowuje bardzo dobrze szybę , jak jest szron na zewnątrz to też bardzo dobrze z nim sobie radzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze ktos przybliżyć w jakim celu jest ta podgrzewana szyba ? Czy pomaga w odparowaniu szyb czy jedynie w rozmrożeniu takowej? Mamy u siebie pakiet zimowy 3 i chciałbym sie dowiedzieć jak i kiedy używać grzaną szybę przednią.

 

Tak wygląda przycisk od włączania podgrzewanej szyby:

 

74972537.jpg

 

 

 

Na 90% nie masz podgrzewanej szyby (wnioskuję po Twoim opisie) i mylisz tą opcję z "szybkim odraszaniem" (na foto po prawej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wygląda przycisk od włączania podgrzewanej szyby:

 

No cóż taki włącznik ja również mam, ha ha, ale mam wrażenie iż nie jest od od podgrzewania przedniej szyby... Nie widzę tego po szybie! W Fordzie Transicie są widoczne takie delikatne centki, które właśnie podgrzewają szybę. Tutaj myślę mamy do czynienia tylko ze skierowaniem głównego nawiewu na szybę.

Edytowane przez bartmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ja trochę z innej beczki jak są na zdjęciu te nawiewy są kierunki pokazane na kierowce oki to wiadomo a jak jest w dół to na nogi a do góry ?zastanawia mnie to trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż taki włącznik ja również mam, ha ha, ale mam wrażenie iż nie jest od od podgrzewania przedniej szyby... Nie widzę tego po szybie! W Fordzie Transicie są widoczne takie delikatne centki, które właśnie podgrzewają szybę. Tutaj myślę mamy do czynienia tylko ze skierowaniem głównego nawiewu na szybę.

A szyba to oryginalna ?

 

 

Tak jak napisał kolega Turbolot ten przycisk włącza przednią szybę trzeba pamiętać ,że jak włączy się tylną szybę to przednia nie działa albo tą albo tą się włącza.

A co do szyby... nie zamieniłbym tego na nic chyba. Nie ma to jak w zimę skrobać i nie czuć własnych rąk a tutaj kulturka ze 3minutki i mamy szybę czystą jak łza.

 

wiadomo a jak jest w dół to na nogi a do góry ?zastanawia mnie to trochę

Wystarczy wyczuć u mnie to jest tak ,że jakby nie czuje żeby w ogóle skądś to leciało tak poprostu nagle ciepło się robi. Dobra rzecz zawsze z tym włączonym jeżdżę.

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no dobra ale nawiewy konretnie za coś odpowiadają :)a ciepło mi sie robi jak dam grzanie na dupsko:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A szyba to oryginalna ?

 

No wiesz, pewności nie mam. Oznaczona znaczkiem VW i z tego samego rocznika, więc raczej tak.

 

ten przycisk włącza przednią szybę trzeba pamiętać ,że jak włączy się tylną szybę to przednia nie działa albo tą albo tą się włącza.

 

No to o tym nie wiedziałem, muszę wypróbować. Ale to załącza się pierwszy który się załączy, czy po prostu tylny od razu eliminuje przedni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż taki włącznik ja również mam, ha ha, ale mam wrażenie iż nie jest od od podgrzewania przedniej szyby...

 

Nie pomyliłeś tego przycisku z tym obok po prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to o tym nie wiedziałem, muszę wypróbować. Ale to załącza się pierwszy który się załączy, czy po prostu tylny od razu eliminuje przedni??

Kto pierwszy ten lepszy :)

No wiesz, pewności nie mam. Oznaczona znaczkiem VW i z tego samego rocznika, więc raczej tak.

Musisz mieć takie zygzakowate niteczki... widocznie są dobrze bo w nocy "troszeczke" jednak je widac :) ale to nic w porównaniu co dają.

 

a ciepło mi sie robi jak dam grzanie na dupsko

Nie ma to jak na trasie te podgrzewanie i potem zatrzymać się na stacje co jakiś czas połączone z wybojami w celach fizjologicznych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności