Skocz do zawartości
z1mone

Zestaw Sub zamkniety+wzmak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów!

Chciałbym prosić Was o opinie na temat zestawu z allegro: http://allegro.pl/item823818033_zest_aktyw_jbl_gt5_12_mdf_wzmacn_1100w_kable10mm2.html

Czy to jest warte swojej ceny??? Wyląduje to w moim kombi 3bg. Mam na razie tylko seryjna MFD pod którą zamówiłem Helixy dark blue 62.1. Jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie ale lubię muzykę i chce żeby w Pasku mi ładnie zagrało D'n'B, Dub Step, czasami HH i radiowa sieczka. Więc tu moja prośba o rady i opinie poparte własnym doświadczeniem. :cool:

Są jeszcze 2:

http://allegro.pl/item822930650_jbl_gt5_12_b_mdf_carpower_hpb_602_kable_10mm.html

http://allegro.pl/item824028611_jbl_gt5_12_mdf_carpower_hpb_602_kable_dietz.html

Czy może lepiej wziąć wzmacniacz 4ro kanałowy, 2 w mostek na SUBa, a 2 na zasilenie głośników przednich:

http://allegro.pl/item830039874_carpower_hpb_604_kable_2lata_gw_par_sklep_emka.html

a skrzynka jak w poprzednich linkach?

Edytowane przez z1mone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia basowa w miarę, ale wzmacniacz nie za specjalny.

Jak masz zamiar zrobić przód pod wzmacniaczem, to raczej nie z tymi Helix'ami , o których pisałeś. ;) Musisz wtedy pomyśleć o mocniejszym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Czyli wezmę na początek ten mniejszy wzmacniacz tylko pod suba, a później zobaczymy jak się już osłucham. Wiecie może jaka jest różnica miedzy głośnikiem JBL GT5-12 a JBL GT5-12 B ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może jaka jest różnica miedzy głośnikiem JBL GT5-12 a JBL GT5-12 B ???

Według mnie z literką B jest to cała skrzynia, a bez literki B, to typ głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... bo w tych aukcjach oznaczenie te stosowane jest naprzemiennie do wszystkich skrzynek stąd moja ciekawość ;)

A może spytam o kable, które lepsze Dietz, Renegade, Audion???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może spytam o kable, które lepsze Dietz, Renegade, Audion???

Dietz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wezmę na początek ten mniejszy wzmacniacz tylko pod suba, a później zobaczymy jak się już osłucham. Wiecie może jaka jest różnica miedzy głośnikiem JBL GT5-12 a JBL GT5-12 B ???

 

Wyszedlem z podobnego zalozenia z tym, ze brakowalo mi kasy na cos lepszego. Wg mnie nie warto sie rozdrabniac na takie kupowanie na raty. Jak dasz rade uzbierac troche grosza to kup cos porzadnego. Mam zestaw z pierszego linka, z przodu helixy db 52.1. Przesiadajac sie ze standardowego audio jest calkiem przyjemnie, jednak helixom zdecydowanie brakuje dynamiki i mocy, subwooferowi rowniez jej brakuje wzmacniacz nie ma do konca nad nim kontroli w szybkiej muzyce. Chociaz to jest moja opinia wiekszosci mocy z suba bedzie za duzo, ale chodzi mi tu o prawidlowe odtwarzanie muzyki, a nie wszystkich obchodzi dobre brzmienie...

 

Powiedz ile dal bys rade uzbierac to bedziemy cos myslec ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci ale jakiś niecierpliwy byłem, a może po prostu za późno zapytałem bo już jestem po zakupie... zobaczymy jak będzie. Wiadomo lepiej jest zainwestować i cieszyć się fajnym audio ale finanse też ważna sprawa i trzeba mieć też co do baku lać ;) Oswoje dziewczynę z dudnieniem i biciem po plecach stopniowo to może w przyszłości będzie coś fajniejszego. Wzmacniacz będzie można odsprzedać, albo dokupić jeszcze jeden :cool:. Głośniki będą mogły przejść z przodu na tył, a na ich miejsce wejdzie coś sensowniejszego, a na razie to moje audio jest tak fatalne, że będe zadowolony z każdej poprawy :) Głośniki w boczkach sparciały i trzeszczą przy każdym podbiciu... Audio jest takie, że wiadomo tylko co w radiu leci bo przyjemności sluchania niestety nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, ze jeszcze nei podlaczyles suba. Zobaczysz jaka masakra bedzie przy probie sensownego dostrojenia calosci, zeby to mialo rece i nogi. Przy braku dobrego srodka i gory z przedniego zestawu plus przepasc mocy miedzy tym a subem stwarza problemy. ;P

 

Btw te twoje seryjne radio ma filtr gornoprzepustowy? Jak tak to proponuje dac go na helixy od 80Hz i suba tak zeby sie nakladalo np do 100Hz. Reszta tam wedle upodoban, jakos powinno byc ;P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw te twoje seryjne radio ma filtr gornoprzepustowy?

A które radio fabryczne ma coś takiego jak HPF?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał conrack007 Zobacz post

Btw te twoje seryjne radio ma filtr gornoprzepustowy?

A które radio fabryczne ma coś takiego jak HPF?????

 

NIe mam totalnie do czynienia z fabrycznymi radiami, wiec pytam. Poza tym myslalem, ze technika w tych radiach moze troche poszla do przodu ;D. Btw to lipa, bo audio fabryczne czesto kosztuje krocie, a jest badziewnej jakosci za te kosmiczne sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie dopiero dzisiaj w realizacji także sprzęt dostane dopiero w następnym tygodniu. Co do regulacji (filtrów) to w MFD, które posiadam jest jakiś korektor graficzny i można regulować poziom tonów wysokich i niskich oraz wszelki balans... to nie wiele ale na tej serii czuć różnicę dość znacznie. Polak mądry po szkodzie - nie wiem jak będzie z Heliksami ale po lekturze komentarzy sprzedawcy nastawiłem się na kłopoty: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=11284466

Tak to bywa jak ktoś połasi się na promocję (darmowy kurier, którego wiele osób nie poznało oraz dystanse, nie koniecznie te właściwe) Mam nadzieje, że w moim przypadku wszystko pójdzie sprawnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjnie gra ten głośnik JBL-a ze wzmacniaczem JBL ajjj mówię wam Panowie u mnie w MEdia Markcie mam podłączony m.in taki zestawik i łupie konkretnie.dobrze go odciąć i robi robote:D

Edytowane przez kasfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ajjj mówię wam Panowie u mnie w MEdia Markcie mam podłączony m.in taki zestawik i łupie konkretnie.

Samochód to inne środowisko dla dźwięku.:D

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL-sorki literówka...

zgadza się z tym środowiskiem.bagażniczek jest w miarę szczelny i trzeba troszkę większego kopnięcia zeby wydobył się z niego dźwięk. faktem jest ze ten głośniczek naprawde zdrowo masuje plecki.warto kupić coś firmowego i cieszyć się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem kable Dietza ale przyszły mi Audiona czyli mało znanej marki... zastanawiam się teraz czy wymieniać czy je zostawić bo to oczywiście dodatkowy problem (wysyłka, czas itp.), a zestaw AUDIONA ma jeszcze dodatkowo10m kabla glosnikowego i bezpiecznik 60A, a nie 40 jak u Dietza.

Moze ktos z Was mial doczynienia z produktami tej firmy??? Zostawiac je czy zmienić na marke, która jest już znana???

a tak wyglądają: http://www.allegro.pl/item823423509_kable_do_wzmacniacza_10mm_tuning.html

Dietza do zestawu dawali takiego jak w tej aukcji: http://www.allegro.pl/item831633641_dietz_23088_zestaw_kabli_do_wzmacniacza_5m_10mm.html

Praktycznie ten sam przedział cenowy...

Edytowane przez z1mone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je spróbować. Jak nie będą gwizdać, to możesz zostawić pod jeden wzmacniacz. Miałem do czynienia z takimi kablami sygnałowymi, że ekran nie był wcale przylutowany do masy wtyku chinch , co dawało taki efekt, że w głośnikach słychać było zakłócenia z instalacji samochodu, a nawet słychać było jak przesuwa się laser w radyjku. Najważniejsze są przewody sygnałowe. Druga ważna sprawa to dobre polutowanie końcówek na przewodach prądowych.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ekranem to chyba jest tak jak mówisz bo z tego co widzę przez izolacje to ta folia ekranująca kończy się w miejscu gdzie przewód rozdziela się na dwie osobne żyły, ponadto wychodzi tam niby kabel sterujący i widać, ze jest zawiązany na supełek- jest tam kropla cyny, która styka się z tą folią ale przylutowana to raczej nie jest więc nasuwa mi się myśl, że może to taki badziew, w którym ten sygnał z kabelka sterującego jest puszczony po foli (nie wiem czy wogóle jest możliwe takie rozwiązanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód sterujący raczej nie jest przylutowany do ekranu, tylko owinięty na całej długości, co generalnie też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Najleprze przewody to takie, w których obydwa kanały rozdielone są przewodem sterunącym.

Musisz spróbować, jak będzie siać, to wymienisz same sygnałowe i tyle. Na przykład na takie:http://www.allegro.pl/item811016653_dietz_chinch_kabel_rio_5_m.html

albo jeszcze lepiej takie: http://www.allegro.pl/item811018511_chinch_kabel_dietz_5_m_z_remote_nowy_fvat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre polutowanie końcówek na przewodach prądowych

kolego a o których kablach prądowych Ty piszesz? wiesz że nie powinno sie wogóle lutować kabli ? powinno sie je skrecic i zacisnąć w konektorek lub prosto do zacisków na wzmacniaczu np... a to z racji na to że żeby dobrze polutowąc kabelek to musisz go dooobrze rozgrzać żeby cyna się chwyciła, na czym cierpi jakość przewodu, bo jak wiesz zapewne miedź jest materiałem strasznie czułym na wysokie temp, znaczy pogarszają się jej parametry przewodzące ;) a co do kabli sygnalowych to na nich naprawdę nie warto oszczędzać gdyż można powiedziec że są to najważniejsze przewodu jeśli chodzi o zakłócenia :) pozdrVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności