Skocz do zawartości
VenR

Tylne oświetlenie przestrzeni nóg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym dołożyć tylne oświetlenie przestrzeni nóg przeglądałem niemiecka stronę i natknąłem na temat z użyta ledowa lampka z cc , a ja chciałbym zwykłą. Jakiej lampki użyć żeby dawała zwykle światło ?

http://www.daniundalex.de/cms_neu/index.php?page=153

podobny temat byl poruszony tutaj [jetta]

http://furmanka.blogspot.com/2009/04/mk5-tylne-oswietlenie-przestrzeni-nog.html

Audi a4 B7

http://forums.fourtitude.com/zeropost?cmd=tshow&id=2536694

 

Pozdr.

Edytowane przez VenR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lmapka od Touarega, 7L0 947 415 , zwykla najzwyklejsza, koszt ok 70zł

Ja mam takie własnie z przodu i z tyłu w Touranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni 7L0 947 415 od 6L0 947 415 bo 7 mam w schowku i ja wyciągałem i nie chciała wejść do otworu a 6 jest montowana w nowym superbie według etki [może ona by pasowała] ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zamocowanie lub wielkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze zamocowanie lub wielkoscia

Kupie jedna 6L0 947 415 i zobaczę może będzie pasować :) a jak nie to jakoś się otwór powiększy xD

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka do podlogi jest cała zabudowana metalem, (metalową blaszka) ta od schowka jest jak by "dziurawa" i pewnie ma słabyszy odblask. A ta od schowka nie ma przypadkiem dziwgienki od właczania - wyłaczania jej przez klape schowka ? bo bedziesz ten mechanizm musiał wywalic jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od schowka i oświetlenia przedniego nóg mam takie same lampki z blaszkami [7L0 947 415] a co do raczki żadnej nie zauważalnym:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podrzućcie mi opis przerobienia po polskiemu bo nie kumam a lampki mam to se przerobie proszeeee i pytanie vagiem nie trza kodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie podrzućcie mi opis przerobienia po polskiemu bo nie kumam a lampki mam to se przerobie proszeeee i pytanie vagiem nie trza kodować?

Jaki masz symbol tych lampek [zwykle czy led?] i czy pasowały Ci do otworów w fotelach ?

Co do instalacji to nie powinno być problemów wystarczy chyba pociągnąć od przednich lampek jak masz

[może to ci pomoże :)http://furmanka.blogspot.com/2009/04/mk5-tylne-oswietlenie-przestrzeni-nog.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz MFA+ to powinno byc cos takiego jak u mnie.

f0.jpg

f1.jpg

f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz MFA+ to powinno byc cos takiego jak u mnie.

Pisałem z kolega wisnilondyn na pm i nie ma on lampek z przodu a co za tym idzie to nie ma z tylu xD to chyba nie ma tez tej opcji w menu [jak ma mfa+] i będzie musiał kodować Vagiem żeby ja mieć

 

Ja za to mam z przodu lampki i mam ta opcje [mam mfa+] także wiec pozostaje mi poszukać lampek które będę pasować do otworu i je podłączyć do przednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te lampki świecą wam tylko jak się otworzy drzwi, tak jak oświetlenie wewnętrzne auta i wyłączają się po uruchomieniu auta.

 

Może ktoś wie jak zrobić aby oświetlenie na nogi świeciło cały czas a nie gasło po przekręceniu stacyjki tak jak np w nowej A6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te lampki świecą wam tylko jak się otworzy drzwi, tak jak oświetlenie wewnętrzne auta i wyłączają się po uruchomieniu auta.

Tak swieca tylko przy otwartych drzwiach , jest to rozbudowanie przedniego oświetlenia nóg ja sie postaram zrobić to u siebie do swiat :D

171p.th.jpg

 

Może ktoś wie jak zrobić aby oświetlenie na nogi świeciło cały czas a nie gasło po przekręceniu stacyjki tak jak np w nowej A6?

Chyba byl podobny temat poruszony z tym oświetleniem nóg przez cały czas na forum tourana ale na 100% ci nie powiem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba byl podobny temat poruszony z tym oświetleniem nóg przez cały czas na forum tourana ale na 100% ci nie powiem

 

masz może namiar na ten post, lub forum tourana na którym to było opisywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz może namiar na ten post, lub forum tourana na którym to było opisywane

Właśnie nie mam :/ napisz to kolegi Jetta_GT powinien wiedzieć coś na ten temat jak już będziesz cos wiecej wiedział to napisz na forum albo na pw na pewno sie przyda:)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat, bo duzo się zmieniło ;)

O to update na przypadek "nie świecenia lampek na nogi w czasie jazdy"

Albo Ross tech coś zle przetlumaczył - bo nazywają tę funkcję - jak nazywając nie ma ona wiele wspólnego z oświetlenien nóg.

Zeby to działalo lampki muszą byc podłączone pod sterownik w dedykowane dla "footwell light" miejsce, dzieki temu mamy regulację świecenia z MFD, a dodatkowo po przekodowaniu świecą tez podczas jazdy. Wartość na jaką zalecane jest ustawienie to 128

 

footwell.jpg

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Odswieże temat, bo duzo się zmieniło ;)

O to update na przypadek "nie świecenia lampek na nogi w czasie jazdy"

Albo Ross tech coś zle przetlumaczył - bo nazywają tę funkcję - jak nazywając nie ma ona wiele wspólnego z oświetlenien nóg.

Zeby to działalo lampki muszą byc podłączone pod sterownik w dedykowane dla "footwell light" miejsce, dzieki temu mamy regulację świecenia z MFD, a dodatkowo po przekodowaniu świecą tez podczas jazdy. Wartość na jaką zalecane jest ustawienie to 128

 

footwell.jpg

 

a ja odswieze jeszcze raz temat ;)

to co tu kolega napisal nie dziala w moim pasku probowalem wczoraj jest zakodowane a i tak sie wylancza wiec musi byc cos jeszcze z tym zwiazane, zeby to chodzilo ??

moze jakis wysoki modul albo cos, bo moj jest chyba 23 bit i naprzyklad doswietlanie zakretow nie da sie wlaczyc , bo musi byc 30 bit ??

wiec moze kolega by sie odezwal i wyjasnil troche wiecej ?

a tak na marginesie to nie da rady tylko wpisac 128 i dziala, bo mi moj VCDS odzucal to kodowanie, ale tez trzeba zmienic w okienku bita z 00 na 80 i wtedy automatycznie 128 wyskakuje !!

wiec dobrze by bylo jak by ktos to mogl wyjasnic bardziej ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest stary kotlet jak diabli i wstyd takiego oświezac kiedy jest manual na forum. Teraz pomaga wymiana Bordnetza z 3C0 na 3C8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Bo to jest stary kotlet jak diabli i wstyd takiego oświezac kiedy jest manual na forum. Teraz pomaga wymiana Bordnetza z 3C0 na 3C8

 

ja i tak szybciej odswiezylem temat niz ty kolego, a manuala nigdzie nie widze ??

wiec jak masz linka to bys moglm podzucic :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności