Skocz do zawartości
wojtas 7

ABS czy działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Po długiej i mozolnej naprawie ustrojstwa nie wiem czy działa.Powymieniałem wszystko bo było do d... i wreszcie zgasły kontrolki,ale nie czuję pod nogą przerywania czy to jest bardzo wyczuwalne?.wymieniłem cały moduł ze sterownikiem ,trzy czujniki prędkości obrotowej kół,pierscienie abs tył i nie jestem pewien działania.nie kasowałem błędów bo po krótkiej jeżdzie kontrolka zgasła więc chyba nie ma potrzeby.hamulce odpowietrzałem tradycyjnie "pompuj-trzymaj "na zgaszonym silniku po wymianie klocków i tarcz no hamulec nie zabardzo nadodatek jak zachamuję i silno cisnę to zchodzi prawie do podłogi {czytałem że ten typ tak ma

];) proszę oporady bądz wskazówki pozdrawiam:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak to nie jest dobrze odpowietrzony układ a błedy trzeba skasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już to sprawdzisz przejedź się po jakieś sypkiej drodze, lub kostce brukowej. Daj po cheblach i jak nie będzie przerywalo nadal jest coś zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz czuć na pedale hamulca takie pulsowanie jak do oporu wciśniesz. Najlepiej na polną drogę jechać i ostro przyhamować to sprawdzisz czy koła blokuje. Mam ten sam typ silnika i abs ale hamulec nie wpada mi w podłogę. Jak ostro hamuje to o 2 max 3cm opadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

hamulce odpowietrzałem tradycyjnie "pompuj-trzymaj "na zgaszonym silniku
O odpowietrzaniu ABS było juz kilka razy ( sam opisywałem ten proces ) ...z tego co piszesz wynika ze hamulców jednak nie odpowietrzyłes !!

 

No chyba ze ABS w B4 odpowietrza sie jakos inaczejj ?

 

Odpowietrz i testuj na szutrowej drodze .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O odpowietrzaniu ABS było juz kilka razy ( sam opisywałem ten proces ) ...z tego co piszesz wynika ze hamulców jednak nie odpowietrzyłes !!

 

przegladajac twoje posty w jednym jest opisane te odpowietrzanie, i tu mam pytanko wg. Ciebie jezeli sie wcisnie pedal hamulca przy przekreconej stacyjce to pompa bedzie caly czas gonic plyn na zaciski/cylinderki ? bo u mnie jest tak ze jak z tylu odpowietrzalem to przy jednokrotnym wcisnieciu pedalu zlatywało ok 100 ml plynu. a z koleii z przodu tylko kilka kropelek to jest normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ciebie jezeli sie wcisnie pedal hamulca przy przekreconej stacyjce to pompa bedzie caly czas gonic plyn na zaciski/cylinderki ? bo u mnie jest tak ze jak z tylu odpowietrzalem to przy jednokrotnym wcisnieciu pedalu zlatywało ok 100 ml plynu. a z koleii z przodu tylko kilka kropelek to jest normalne ?

 

Z tyłu dopóki trzymasz nogę na pedale i masz płyn w zbiorniczku to bedzie sikał płyn ( przy właczonym zapłonie ) - tzn tak powinno byc ;)

Przód już nie pamietam, ale chyba to samo - w każdym razie te "kilka kropel" to napewno za mało i cos masz zwalone.

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem czy zwalone, abs dziala hamulce tez okej, nie narzekam tylko nie jestem pewien czy ten przod jest odpowiednio odpowietrzony i tak powinno byc ze malo co tam cieknie i mialem tak na 2 pompach bo w pierwszej padl mi silniczek elektryczny od pompki i wstawilem cala druga ale w tamtej abs wariowal, i tez tak dziwnie bylo z odpowietrzaniem przodu sam nie wiem co o tym mysleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności