Skocz do zawartości
przemas_81

Wyciek całego oleju z uszczelniacza środkowego koła rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie Koledzy dzisiaj miałem niemiłą przygodę, podczas jazdy ok 120 km/h, silnik odpowiednio nagrzany, wywaliło mi cały olej z silnika, poszło pod samochodem i przez pęd powietrza rozpyliło i zabryzgało całą tylną klapę. Zaczęła migać oczywiście kontrolka ciśnienia oleju. Po zdjęciu osłony pod silnikiem na warsztacie ( byłem tylko chwile bo musiałem jechać do pracy i tylko to powiedział mi mechanik) pierwsze podejrzenie padło na simmering dolnego koła rozrządu. Czy to możliwe aby w ciągu kilku sekund wyrzygało cały olej ? i jeśli to simmering to czy jego wymiana jest bardzo kosztowna ?

Edytowane przez przemas_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może odma jest zapchana ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to pompa oleju używana ok 120pln miałem to jak wlałem olej na nowo aby sprawdzić gdzie cieknie to wywaliło filtrem

Edytowane przez kubas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po założeniu nowego uszczelniacza dalej leci olej w tym samym miejścu :( odma sprawdzona i jest drożna. Co prawda nie wywaliło od razu całego oleju z wypchnięciem uszczelniacza jak na początku ale się sączy i nie można z tym jeździć. Pompa oleju też sprawdzona i jest ok. Ma ktoś może jakiś pomysł w czym tkwi przyczyna problemu ??

 

Edit

 

Po dokładnych oględzinach okazało się , że panewka wałka olejowego ma luzy i rysy - pewnie przez ten uszczelniacz co wypadł. Jutro wymiana, więc dam znać co i jak. Pomiary cisnienia dały :

 

podczas rozruchu - ok 5 kpa

normalna praca - ok 2 kpa

pod obciążeniem - ok 3 kpa

 

Ewentualnie jakies sugestie naprowadzające bardzo mile widziane :)

Edytowane przez przemas_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie może orientuje, czy powyższe cisnienia są ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2000rpm ciśnienie ma wynosić 2 bary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności