Skocz do zawartości
lopsol

Alternatywa: Jaguar X-type

Rekomendowane odpowiedzi

Zstanawiam sie dalej nad zmiana auta, na co zamianic passka. Mam trzy mocne typy: jednym z nich jest kmbi Jaguar X-type z 2.0D co o tym myslicie wiem ze mniejsze ale jakos mi to nie przeszkadza za bardzo. strasznie podoba mi sie to auto i jest osoagalne za okoł 30-35tys zl. Tylko jakie sa koszta eksplatacji, czesci i jak jest naprawde z awaryjnoscia?? Moze panowie wiecie cos wiecej.

Edytowane przez lopsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Jag jest chyba na bazie Forda mondeo poprzedniej generacji, czyli zawias ten sam, silnik tez wraz ze skrzynią. Może mieć więcej elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie znalazłem informacje ze to bazuje na plycie mondeo, wiec z cenami nie powinno byc zle chyba, bo wkonu to mondeo w lepszym opakowaniu :), tylko pewnie w tym motorku bedą sie sypaly wtryski, na autocentrum nie ma ani jednego zlego komentarza ludzie sa zachwyceni, ale ile w tym prawdy?? podoba mi sie to auto, ma dobre wyposaenie, duzo nie pali. no i jest ich malo na ulicach. zjednej strony to dobre, ale z drugiej to trzeba bedzie do salony forda na serwisy smigac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie znalazłem informacje ze to bazuje na plycie mondeo, wiec z cenami nie powinno byc zle chyba

 

To musisz sprawdzić - jakie części są takie same w Mondeo i X-type.

 

na autocentrum nie ma ani jednego zlego komentarza ludzie sa zachwyceni

 

Jestem pierwszym właścicielem mojego X-type. Niestety okazał się strasznie awaryjny. Nikomu nie polecam. Do tego wszystkiego ciasny, niewygodny i bardzo traci na wartości. Serwis Jaguara w Warszawie w którym serwisowałem swój samochód to już wogóle kompletna pomyłka: ceny chore a jakość wykonania usług marna: ciągle musiałem jeździć do nich na poprawki bo jak naprawili jedno, to popsuli drugie, albo rozkładali ręce bo nie potrafili znaleźć przyczyny... tragedia...

 

Moim zdaniem Jaguar X-Type to porażka,ciasne wnętrze trzeszcząca deska rozdzielcza (mimo iż auto jest bezwypadkowe) pali śerednio 15litrów a serwisowanie to wydatek bez dna.Nie powiem bo sylwetka jest ładna i przyciąga wzrok ale jak to autko sprzedam to już nigdy nie kupie jaguara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzałem tylko na modele z 2.0D i tam nie bylo az tak zle(Autocentrum), spalanie na poziomie passata, a w raportach DEKRA zajmował miejsca (od 0-3 lat) na sto 130 modeli aut w pierwszej dwudziestce. i przedziale (3-6lat) tak samo w pierwszej pietnastce na 150aut. A awaryjnosc mniejsza od przecietnej dla tego segmentu aut.

Fakt nie jest to jakies duze kombi, mniejsze sporo od passka.

Mimo wszystko w sobote bede w komisie i ogladne dwa modele w kombi z 2004 roku :) moze cos wiecej sie wyjasni. Albo zauroczenie prysnie. Dziekuje za wszystkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest oparty na płycie mondeo, nie znaczy, że ma te same części. Te auta sporo się od siebie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechałem tym autem w wersji diesel i benzyna i wrażenia bardzo pozytywne. Odczułem że siedzi się chyba niżej niż w pasku ale może to tylko takie wrażenie. Diesel był dynamiczny i cichy. Miejsca mniej ale ja jeździłem sam i problemu nie było. Mile zaskoczony byłem zawieszeniem bo auta trzymały się drogi bardzo dobrze. W środku trochę jak dla starszego pana :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ogladałem, dzis Jaguary jestem pozytywnie zaskoczony, materiay, wykonczenie, i esteryka wnetrza poprostu rewelacja. W srodku jest jak w angielskim salonie, dobra skóra, poprostu pieknie. Cichy silnik diesla. Ciekawe jak wygladaja ceny czesci, zawias, klocki tarcze, paski, sprzegło. I ile jest czesci wspolnych z mondeo?? sprobuje sie dowiedziec w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X type tak ale nie w kombi ... Poza tym środek to klasa sama dla siebie pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jak dla mnie jaguar to niestety poracha - strasznie szybko łapie sie ruda gdziekolwiek popadnie. Poza tym ceny części są z kosmosu i raczej jest problem z dostaniem zamienników.No i samo to że jako baza wykożystywane są podzespoły z mondeo -a mondeo niestety nie należy do aut bezawaryjnych (szczegolnie silniki diesla-i ich pompy wtryskowe oraz wtryski). Dwa tygodnie temu robiliśmy takiego jaga z padnięta pompą i wtryskami koszt 3000funtów. Samochód z 2008 roku a od spodu już go ruda brała :( i nie wszystkie śruby dało sie odkręcić. Pod względem wyglądu to naprawde miłe auto ,ale samą budą niestety nie pojeździsz

Pozdrawiam

Edytowane przez robertgreenford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności