Skocz do zawartości
Aszej

Nieszczelna pompa wtrysku paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wrocilem dzis od mechanika i jestem po wymianie rozrzadu i oleju. Jak wiezdzalem na kanal widzialem wycieki, myslalem ze to jest olej, bo mialem wczesniej za duzo zalane, ale nie. Mechanik mowi, ze mam nieszczelna pompe wtrysku paliwa i chlapie ropa po calym silniku. Powiedzial aby pojechac do jakiegos mechanika z PKS-u co zajmuje sie pompami. Wiecie jaka moze byc przyczyna tej nieszczelnosci i w ostatecznosci ile nowa pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Nowa pompa, to aż sie boje powiedzieć...

 

Co do nieszczelności, to sprawdź jeszcze raz po mechaniku, czy wszystkie przewody sa dobrze podokręcane. Jeśli Twój poprzednik nie jeździł na wynalazkach typu olej opałowy, roślinny itp. prawdopodobieństwo uszkodzenia pompy jest małe. Daj znać, skąd dokładnie sie leje ropa... Może cos więcej sie uda wymyśleć..

 

Jeśli leje się po silniku, to może przewody od przelewu wtryskiwaczy sa uszkodzone, albo dziurawe... Najlepsza metodą [sam ją stouję] jest dokładne mycie silnika [ok 35PLN w myjni ręcznej] i po wyschnięciu odpalenie go niech pochodzi. W tym czasie przyjrzyj się skad dokładnie leci i wszystko będzie wiadomo:)

 

Pozdrawiam. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowil cos, ze z tylu leci po odpaleniu silnika albo z dolu nie pamietam dokladnie, a sam nie znam sie za bardzo, sprawdze jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zajrzalem pod maske i tak jak pisalem leci z dolu pompy w czestotliwosci moze kropla na minute, bo nie moglem na poczatku tego dostrzec, jutro chyba dam silnik do mycia i wtedy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Najlepiej by było... ciężko mi jakoś uwierzyć, że pompa jest nieszczelna... Pewnie z któregos przewodu leci... Umyj silnik , odpal i zobacz:) Pewnie będzie tak, jak mówie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zlokalizowalem wyciek, na zimnym silniku kapie 1kropla /s leci to chyba ze śruby poniżej tych 4 przewodów metalowych, co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Możesz umieścic, albo podesłać foto tego ustrojstwa? Są różne pompy i ciężko określić co i jak w Twoim przypadku:)

 

W razie czego: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie dam rady(chyba, że znajde na allegro), dalem auto do lakiernika i najszybciej jakas fota dopiero w sobote albo poniedzialek, a w poniedzialek to juz chyba uderze do jakiegoś pompiarza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecia ale i tak malo co widac, przez ten wyciek rozwalilo mi waz i wyciekla mi woda z ukladu chlodzenia

http://zgoda.czarne.net/passat/pompa.jpg

http://zgoda.czarne.net/passat/pompa2.jpg

 

wyciek zaobserwowalem z okolic tej dolnej sruby pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka cieknie ze sruby posrodku, miedzy przewodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w celu podsumowania, pękła gumowa uszczelka pod śrubą uszczelniającą, diagnoza, wysuszenie pompy i wymiana uszczelki kosztowała mnie 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janneck17

witam wszystkich urzytkownikow:)

 

mam ten sam problem co kolega Andrzej... mianowicie pare dni temu wsiadajac rano do samochodu zostalem przywitany komunikatem o braku plynu chlodniczego (gdzie dwa dni predzej sprawdzalem i bylo w normie) pozniej wlewajac kapalo gdzies z lewej strony ale spieszac sie do pracy banke z woda w bagaznik i stwierdzilem ze jakos dojade... no ale pozniej juz woda sie jakos utrzymywala choc minimalnie teraz znow ubywa... a wiec zaciekawiony skad ten wyciek zaczalem go szukac i niestety nie namierzylem... ale przy tym zauwazylem cieknaca pompe wtryskowa... na pierwszy rzut oka wyglada jakby cieklo z tej sruby znajdujacej sie po srodku przewodow... co dzialac? jestem w stanie bez wiekszej gimnastyki cos z tym sam zdzialac? jestem aktualnie w niemczech wiec nie chcialbym sie opierac na pomocy niemieckiego zakladu naprawczego:/

 

---------- Dodano o 20:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:24 ----------

 

dodam jeszcze ze narazie tylko kapie w czestotliwosci co okolo 5 sekund i bym jeszcze przezyl ten ubytek paliwa do powrotu do pl byleby sie nie pogorszylo i przy okazji nic innego sie nie zrabalo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też miałem cieknącą pompę. Nie wiem dokładnie skąd wydostawało się paliwo z resztą i tak trzeba było to zrobić. Chcąc nie chcąc dałem pompę na wymianę uszczelek. Wszystkich uszczelek bo jak już wyciągają pompę to robią wszystkie uszczelki. Spece powiedzieli, że jak złożyli silnik w fabryce to nikt tam nie zaglądał i uszczelka na jakiś tam okres wytrzymałości i miała prawo puścić po jakimś czasie.

Sumując: wymiana uszczelek "na stole" 500 pln (w tym uszczelki 50 pln) i noc w warsztacie.

Nic się z tym nie dzieje już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności