Skocz do zawartości
wolibi

[1.9 tdi AVF 130KM]dziwny dzwięk w silniku??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko w sprawie dziwnego dzwięku wydobywającego sie z silnika?

A mianowicie podczas jazdy na jakims biegu ,puszczając pedał gazu słychac dziwny szeleszczący dzwiek,tak jakby jeszcze cos sie kreciło i ocierało o coś,dzwiek trwa doslownie 2 sekundy, i jest to przy kazdej zmianie biegu i puszczeniu pedału gazu,nawet niezmieniając biegu jak wcisne gaz i wezme noge z gazu to słychac ten szelest,przy wciskaniu gazu nie słychac nic,i na biegu jałowym tez nie słychac,jest to szczerze muwiąc troche denerwujące,moze ktos z was miał taki problem w swoim audi??sory ze tak namieszałem ale ciezko to wytłumaczyc słownie .pozdrawiam.dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze coś ze sprzęgłem?? wymina z tego ze dzieje sie tak wyłącznie kiedy auto jest na biegu.pewnie część obstawi dwumas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem dokladnie czy oto ci chodzi ale ja mialem podobnie po zmianie sprzegla przy kazdej zmianie bylo slychac jak szelest albo jak by wlasnie cos sie krecilo ale tylko na zimnym silniku niewiem co to bylo bo samo sie naprawilo albo dotarlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie niewiadomo co to jest czy sprzęgło? no niewiem bo jak auto jedzie na biegu i puszczam gaz to słychac własnie ten szelest, bez wciskania sprzęgła......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taki szelest , 30tys tak jezdze i nic się nie dzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje za ja tez chwile z tym szelestem pojezdze? ale szczerze to jest troche denerwujące i warto byłoby wiedziec co jest odpowiedzialne za ten dzwięk, tylko jak to sprawdzic skoro słychac to tylko podczas jazdy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie to po zmianie biegu i puszczeniu gazu - u mnie to samo i stawiam na wydech, po puszczeniu gazu spaliny zwalniają w wydechu i to powoduje taki świst, mam tak od czasu kupna 131000km, teraz mam 175000 i dalej tak samo. Jak jeździłem za granicą to ucichło to, bo nie było gdzie auta przepalić. Ale po tysiaku na autostradzie świstanie powróciło :) I tak chyba ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien gosc doradził mi zebym zciągnął węzyk od egru i zobaczyc czy dalej słychac, i faktycznie ucichło ,no ale węzyk musi byc załozony nie da sie jezdzic z sciągnietym węzykiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze ja ten świst słyszę w tylnej części auta, tak jakby się tłumikami przenosił. Może to turbo sobie tak przegwizduje przy zmianie biegów, obroty też się wtedy zmieniamy. Mnie się nawet ten świst podoba :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności