Skocz do zawartości
ulan

Dyskoteka w kontrolkach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój pasek 1.9 TDI (90km) od jakiegos czasu dziwnie się zachowuje a mianowicie chodzi mi o kontroli:

 

- kontrolka oleju : gdy jest włączony zapłon (silnik nie chodzi) mruga mi na czerwono a gdy odpale to kontrolka gaśnie i jest OK (czy to normalne??)

 

- kontrolka ABS : ciągle się świeci, byłe u mechanika/elektryka i chciał podłączyć pod VGA żeby błędy odczytać i nic nie wykazało bo nie mógł nawiązać połączenia, pojechałem do innego mechanika/elektryka i sytuacja taka sama czyli brak połączenia. Jeden powiedział że może być pełno przyczyn a drugi stwierdził że to moduł ABS

 

- kontrolka świec żarowych : przy temperaturze ujemnej (-4) gdy auto stoi na powietrzu kilka godzin, świece nagrzewają się w czasie około 3 sek a gdy chce odpalić to musi troche pokręcić akumulator i dopiero zaskakuje. Taka sytuacja jest nawet gdy podgrzeje 6 razy świece. Gdy auto jest w nocy w garażu pali za pierwszym kopem.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Aha co do świec żarowych są sprawne byłem u mechanika, wymienił mi też przewody bo mówił że jakiś był pęknięty i powietrze się dostawało i paliwo cofało ale kazał sprawdzić reakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 tak ,to normalne.

ad 2 mechanicy dobrze mówią

ad 3 uszkodzony czujnik temperatury odpowiedzialny za sygnał do przekaźnika, lub sam przekaźnik. Gdy zdejmniesz wtyczkę z czujnika powinna kontrolka ci się dłuzej palić. Jeżeli jest tak samo to przekaźnik, Jeżeli kontrolka pali się dłużej to czujnik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź i tak dla wyjasnienia

 

ad 2 mechanicy dobrze mówią

 

Tzn i jeden i drugi ma rację??

I czy duże są koszta przy zakupie czujnika i przekaźnika, czy mogę to sam jakoś wymienić?? Czy lepiej powierzyć to mechanikowi skoro się na tym nie znam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn i jeden i drugi ma rację??

tzn. może być wiele przyczyn ale najprawdopodobniej to moduł

I czy duże są koszta przy zakupie czujnika i przekaźnika, czy mogę to sam jakoś wymienić?? Czy lepiej powierzyć to mechanikowi skoro się na tym nie znam??
Przekaźnik coś koło 7 dych, czujnik niewiem ale nie warto kupować tańszych ponieważ źle pokazują temp. Wymiena tego to prosta sprawa, sądzę że dasz sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie czy komputer powinien wykryć uszkodzony czujnik lub przekaźnik?? Bo nie wykrył ani u jednego ani u drugiego, tyle że jeden wymienił wężyk a drugi nawet na niego nie spojrzał.

 

Sorry za te męczące pytania. Dzięki za pomoc

 

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

 

Ok dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie czy komputer powinien wykryć uszkodzony czujnik lub przekaźnik?? Bo nie wykrył ani u jednego ani u drugiego, tyle że jeden wymienił wężyk a drugi nawet na niego nie spojrzał.

 

Sorry za te męczące pytania. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko mam zrobione:

 

ABS - czujnik ABS`u był do wymiany. Nie mógł się połączyć z komputerem bo elektryk mówił że moduł i czujniki abs`u są podpięte pod jedną linię w starszych modelach i że obojętnie co jest uszkodzone to się będzie połączenia z komputerem i trzeba na piechotę wszystko mierzyć.

 

Przyczyną kiepskiego odpalania w niskiej temperaturze nie był wadliwy czujnik temperatury ani przekaźnik tylko... ZIMNY LUT który zrobił się na głównej płycie komputera napięcie dochodziło z przekaźnika normalne (już nie pamiętam jakie) a wychodziło chyba 0.1 A. Ściągnięcie zimnego lutu i położenie nowego (chyba tak to się nazywa) rozwiązało problem.

Teraz po małym teście (stanie na dworzu dwa dni i dwie noce w temp około 5st w nocy w dzien około 9st i w deszczu - bez odpalania) odpala po jednym podgrzaniu świec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności