Skocz do zawartości
JMS85

Kick-down nie dziala passat b6 2.0tdi dsg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z guzikiem pod pedalem przyspieszenia tzw kick down. Po wymianie kola dwu maswoego w aso po jakims czasie jadac w trasie zauwazylem ze podczas jazdy dociskajac " gaz do dechy" guzik nie dziala tak jak przed wymiana kola dwu masowego a mianowicie nie reaguje wogle. Czy w aso do ktorego nie chce juz wracac moglo nie podlaczyc jakis kabelkow czy czojnikow do DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś Ci się pomerdało. W obecnych konstrukcjach skrzyń automatycznych nie ma guzików. Sprawę załatwia elektronika. Nawet linki od pedału przyspieszenia nie ma - ino potencjometr. Sprawdź jeszcze raz w drodze-depnij gaz do dechy-DSG musi zredukować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś Ci się pomerdało. W obecnych konstrukcjach skrzyń automatycznych nie ma guzików. Sprawę załatwia elektronika. Nawet linki od pedału przyspieszenia nie ma - ino potencjometr. Sprawdź jeszcze raz w drodze-depnij gaz do dechy-DSG musi zredukować

 

Jak nie ma jak jest w DSG kick down - przycisk pod pedałem. Lub coś innego, ale wyraźnie to czuć pod pedałem jak depniesz w dechę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest "guzik w podlodze" juz przy gwaltownym wcisniecu pedalu przyspieszenia DSG redukuje bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik na 1000 % musi być przy skrzyni DSG. I musi działać. Ja tak miałem i soft mi nowy wgrali w ASO i zapomniałem o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze czeka mnie kolejna wizyta u pseudo mechaników z ASO?

Jakie były koszta wgrania tego softa jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiles adaptacje pedalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie robilem adaptacji pedalu. Oddalem auto do Aso na wymiane kola dwu masowego i bylem pewny ze oni wiedza co tam maja zrobic. okazalo sie jednak ze potrafia tylko kasowac pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności