Skocz do zawartości
Józef

boczne tylne drzwi-nie mogę otworzyć

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje ściągnąć "boczek"

jak to zrobić jeśli:

drzwi ciągle nie da się otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak czasu nie pozwala mi na siedzenie przy samochodzie i kombinowanie jak to zrobić:/ Miło by było gdyby ktoś z Was znalazł sposób jak zdjąć boczek przy zamkniętych drzwiach lub inny sposób na rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za porade wyjałem zamek i co sie okazało tam jest taka tulejka trzymająca ten element otwierający na którym jest ta biala nakretka i własnie przez ta tulejke która sie wysuneła mialem problem z zamkiem ale juz jest wszystko ok:) wielkie dzieki a przy okazji podpowiedz czy sa ty jakies watki dla ludzi tylko z okolic kalisza woj.wielkopolskie?

Ja miałem dokładnie ten sam problem co kapral i dokładnie tak samo go rozwiązałem. W euforii odniesionej wiktorii postanowiłem przyjrzeć się pozostałym zamkom, przednim również. Niestety nie da się ich chyba zdjąć tak jak tylnych bo jakiś przewód je trzyma. Ponadto natknąłem się na pewną niespodziankę. Mianowicie okazało się, że zamki w drzwiach z prawej strony auta dokręcają się w lewo a nie w prawo. Niestety poprzedni właściciel chyba nie załapał tego w porę i prawie cały gwint w prawych przednich drzwiach został ścięty. Śruba prawie nie trzyma, no i oczywiście trzeba solidnie docisnąć klamkę żeby otworzyć wrota. Zastanawiam się czy nie powinienem rozwiercić odrobinę otworu i nagwintować od nowa. Od biedy można by było zrobić to bez zdejmowania zamka, ale opiłki wlecą do środka. Jeżeli ktoś wie czy da radę zdjąć przedni zamek bez ściągania wewnętrznej strony drzwi to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój wcześniejszy post w wątku, którego już nikt od dawna nie czyta, należy zauważyć co następuje. Po pierwsze, nie ryzykując urwania przewodu od centralnego, nie da rady operować przy przednim zamku bez zdejmowania "boczka", ale jak człowiek zrobi to parę razy to wchodzi to w krew i nie stanowi problemu. Po drugie nie trzeba odłączać kostki zamka od sterownika do centralnego żeby wyciągnąć zamek. Otóż przewód który idzie od sterownika do zamka, przeciągnięty jest pod plastikowym "haczykiem" który przy próbie wyciągnięcia zamka napina przewód i nie pozwala wyciągnąć zamka z drzwi. Po wyciągnięciu przewodu poprzez wypchnięcie go długim przyrządem (u mnie to był płaski śróbokręt) z pod haka można wyciągnąć zamek i przy nim majstrować. Po wyciągnięciu zamka bez rozwiercania otworu, w który wchodzi śruba trzymająca zamek, nagwintowałem go przy użyciu gwintownika ze zwykłym prawym gwintem szóstką. Później już tylko włożenie zamka, przykręcenie go, założenie "boczka" i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem z tylnymi drzwiami.Z prawej strony drzwi wogule sie nie otwieraja ten rygiel zostaje na dole i nie moge wogule otworzyc drzwi ani od srodka ani od zewnatrz.Jak ciagne za ten klamke ten rygiel idzie do gory ale cos go ciagnie na dol,poprostu nie chce wskoczyc do gory.Najlepsze jest to ze tak jest tydzien albo 2 i potem wszystko dziala ok.Jakims cudem drzwi sie znowu otwieraja.I tak znowu tydzien albo 2 i znowu nie dzialaja.Z kolei drzwi tylne lewe dopiero jak pare razy pociagne za klamke to sie otworza.Poprostu za ktoryms razem cos zaskoczy i sie otworza.Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos wytlumaczy jak mam rozebrac zamek tylnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze mi ktos wytlumaczy jak mam rozebrac zamek tylnych drzwi?

w dziale b5 na pewno Ci wytłumaczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam podobny problem , nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi w moim passacie , nie mogę ich otworzyć ani od zewnątrz ani od wewnątrz , próbowałem otworzyć tak jak w kilku postach które czytałem na tym forum lecz nic to nie skutkuje. Kiedy otwieram drzwi centralnym ten cycek od zamykania drzwi unosi sie tylko troszeczkę. czy jest moze jakies fotostory jak otworzyć te drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz załączoną blokadę dla dzieci. Miałem to w B3, nie pamiętam jak, ale chyba cieniutkim długim śrubokrętem po zlokalizowaniu tego dzyndzelka(zobacz sobie na drugich drzwiach) udało się go pchnąć i wrota się otworzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie masz włączonej blokady to musisz zdjąć/odchylić tapicerkę, i ręką pomanewrować w drzwiach.. a żeby ją odkręcić to musisz zdjąć plastiki ze słupka środkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności