Skocz do zawartości
Bartek_Wroclaw

Passat zamarł (wiązka przewodów po prawej stronie silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, (wersja krótka w bold)

Oto kolejna część przygód z passatem. Od jakiegoś czasu miałem problemy ze wskaźnikiem prędkości - pływał, skakał do 180, czasami nie pokazywał w ogóle. Pomiar prędkości jest w tym sprzęcie elektroniczny (nie ma linki)...

Pomajstrowałem trochę przy skrzyni biegów, w zasadzie nie rozłączając niczego... Okazało się, że przestał pokazywać w ogóle, a podczas jazdy zaczęły mi mrugać wskaźniki, paliwo itp... zatrzymałem się. Otworzyłę klapę i przeglądnąłem przebieg przewodów... Po prawej stronie silnika jest takie duże okrągłe złącze, okazało się, że trzymało się na słowo honoru - powinno być dociśnięte takim czarnym nagwintowanym kołnierzem (podobnie jak w mufie elektrycznej). Kołnierz był połamany i spadł, a złącze się rozłączyło... Oczywiście samochód zgasł ...

 

Teraz sytuacja wygląda tak: Samochód nawet bez włożonego kluczyka miga diodką hamulca ręczego (słabo co 2-3 sekundy). Jak zwolnię ręczny, to widać miganie świec (też słabe)... Po przekręceniu kluczyka świecą się akumulator i świece, świece gasną po długim czasie, akumulator nie gaśnie w ogóle... Oczywiście samochód nie odpala (kręci, ale nie zaskakuje)... Wskażniki nie żyją (paliwo 0, temperatura 0, ani kilometrów, ani zegara)...

 

Próbowałem zresetować kompa odłączając akumulator, ale nic nie dało...

Dobrze, że stoi na parkingu bezpłatnym :-)

 

Kilka pytań:

1. Czy coś da się uruchomić/przetestować - na razie nie mam Vag-a?

2. Co to w ogóle za złączka, czy da się ja wymienić bez wielkich problemów ?

 

Dzięki za info

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartek_Wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik do wymiany zimne luty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obróciłeś to okrągłe złącze, wtyczkę i gniazdo względem siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rzeczywiście muszę wymieniać licznik. Przecież nic nie wskazywało na jego uszkodzenie. Do tego z przeczytanych postów - diodki działają po włożeniu kluczyka, także procesor w desce chyba jeszcz nie padł...

 

Czy da się podłączyć tę złączkę odwrotnie ? Do czego ona w ogóle jest ? Próbowałem obracać, ale nie wygląda na to, żeby się dało odwrotnie włączyć... W ogóle ona u mnie dziwnie wygląda - nie da się całości zmontować tak, żeby się trzymało...

Edytowane przez Bartek_Wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności