Skocz do zawartości
Gość Przemas20

Całkowity koszt rejestracji auta

Rekomendowane odpowiedzi

a jak czasowo sie to wszystko przedstawia tzn zalatwianie akcyzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasowo to chwila moment tlumaczenia dzien urzad celny dzien w urzedzie skarbowym to mi kazali czekac chyba z tydzien ale jak dasz bombonierkie to od reki ci wypisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18.6 jest od 2 litrów a 3.1 do 2L czyli jak jest 1998 cm3 tak jak to jest w 2E to placisz 3,1 wartości auta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18.6 jest od 2 litrów a 3.1 do 2L czyli jak jest 1998 cm3 tak jak to jest w 2E to placisz 3,1 wartości auta??
Tak , przeca nie przekracza 2000 cm3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ważne zagraniczne badanie techniczne, przeglądu sie nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przegląd dalej trzeba robić?? mieli honorować te zagraniczne
Jeśli jest ważne zagraniczne badanie techniczne, przeglądu sie nie robi.

W UM Szczecin / wydzial komunikacji mile panie wyjasnily mi ze owszem, honoruja wazne badanie techniczne z krajow EU. Jest tylko jedno ale... na przykladzie Niemiec podam bo nie wiem jak w innych - w Niemczech dostaje sie na 2 lata waznosc badan technicznych, moj mial robione w 04.2008 - wazne do 04.2010, pani stwierdzila ze tak, ma wazne ale u nas badania techniczne wazne są ROK i biorac pod uwage nasze przepisy auto ma przeglad robiony ponad rok temu i nie moze uznac.

Jesli auto mialoby przeglad robiony np. 03.2009 - wazny do 03.2011 - to nasi powinni uznac poniewaz uplynelo mniej niz rok od badania w Niemczech, czyli kolejne badania juz u nas po rejestracji w 03.2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Ja mam w sumie pytanie z troszkę innej beczki.

 

Jakie papiery musi posiadać samochód sprowadzony z Włoch aby można go było zarejestrować w kraju?? Słyszałem że bywają z tym roblemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dla znajomego samochód włoski przywiozłem z litwy.... i miałem umowę kupna sprzedaży litwina i włocha, umowę kupna sprzedaży litwina i znajomego, włoski brief,

i chyba tyle, w urzędzie celny nie chcieli nawet przeglądu do opłacenia akcyzy (wymagali tylko dla niemieckich i francuskich aut), jedynym problemem była zaniżona cena na umowie, ale weryfikacja w celnym, nowa kwota akcyzy, podpis i po krzyku, żadnych problemów

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu, ale podobnego tematu nie znalazłem:)

 

Nie całe 5 dni temu miałem przyjemność kupić sobie Passata B6. Jutro jadę rejestrować samochód, ale pojawia się pytanie. Samochód jest sprowadzony z Niemiec. Umowa jest sporządzona między mną a Niemcem sprzedającym, natomiast dowód rejestracyjny jest Belgijski na firmę leasingową. Samochód sprowadził mi znajomy do którego mam zaufanie i myślę, że mnie nie oszukał, ale nie jest teraz dostępny stąd moje pytanie. Czy w wydziale komunikacji będą chcieli też umowę między tym Niemcem a firmą leasingową z Belgii? Mówią mi, że jeżeli poprzedni właściciel nie był obywatelem Polski to takiego obowiązku nie ma ponieważ tylko u nas jest nakaz rejestracji samochodu.

Wiem, jak kupowałem poprzedniego Passata (w Polsce), facet go jakiś czas nie rejestrował, dał mi swoją umowę z poprzednim właścicielem i sporządził nową ze mną, a w wydziale komunikacji dałem obie i było OK. Czy z przypadkiem opisanym wyżej jest podobnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jeśli w dowodzie jest, że auto jest w leasingu, to jak można je sprzedać? Chyba sama umowa pomiędzy tobą a szwabem nic nie da - jeśli tego niemca nie ma w dowodzie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś zmiana w opłatach jeśli chodzi o rejestrację relatywnie młodych aut, powiedzmy do trzech lat czyli roczniki od 2006 w górę)? Swego czasu pamiętam w UC była jakaś zniżka, ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Moja sprawa się wyjaśniła. W wydziale komunikacji powiedzieli mi, że przy sprowadzaniu auta z zagranicy nie trzeba wykazywać ciągłości umów. Więc auto mam już zarejestrowane i opłacone.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki,

 

Moja sprawa się wyjaśniła. W wydziale komunikacji powiedzieli mi, że przy sprowadzaniu auta z zagranicy nie trzeba wykazywać ciągłości umów. Więc auto mam już zarejestrowane i opłacone.

Nie chcę cię straszyć ale wiesz jak to bywa. Podobnie jak z autem kupionym na raty w banku. Auto przyjeżdża zza granicy, nabywca je kupuje, rejestruje....itp. A po jakimś czasie przychodzi policja i auto zabiera bo jest własnością banku. Ale się nie przejmuj - tak tylko sobie gdybam, bo ostatnio jakiś program akurat o tym leciał w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę cię straszyć ale wiesz jak to bywa. Podobnie jak z autem kupionym na raty w banku. Auto przyjeżdża zza granicy, nabywca je kupuje, rejestruje....itp. A po jakimś czasie przychodzi policja i auto zabiera bo jest własnością banku. Ale się nie przejmuj - tak tylko sobie gdybam, bo ostatnio jakiś program akurat o tym leciał w TV.

Nie strasz chłopaka! Niech się cieszy swoim nowym nabytkiem, pół życia odkładał kasiorę na wymarzone autko, więc niech ma i mu służy!

Jedynie zachowaj kserokopie ori umów, briefów, itd., zawsze warto mieć jakiegoś dupochrona w zanadrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki,

 

Moja sprawa się wyjaśniła. W wydziale komunikacji powiedzieli mi, że przy sprowadzaniu auta z zagranicy nie trzeba wykazywać ciągłości umów. Więc auto mam już zarejestrowane i opłacone.

 

Pozdrawiam

 

A kto ma Brief :?: Ty czy bank belgijski wymieniony w dowodzie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Belgii z tego co wiem nie ma Briefów. W dowodzie też jest wpisane, że bank nie jest właścicielem auta. Oby było wszystko OK:)

 

Generalnie miał być Phaeton, ale jest B6 i jestem zadowolony:) Nawet bardzo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dowodzie też jest wpisane, że bank nie jest właścicielem auta. Oby było wszystko OK

U mnie było tak samo, auto ściągnięte z Belgii w dowodzie bank, na umowie os. prywatna. Rejstracja bez problemów i jak na razie nikt sie o auto nie upomniał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się wyliczyć ile kasy potrzeba na zarej Passka z Niemców i dziwnie mi wychodzi ponad 1300zł + OC. Prosiłbym o pomoc. Passek to jest 2,0 (1998ccm), na umowie KS jest 450€, najlepiej jakby mi to ktoś ze Szczecina wytłumaczył. Jeśli coś jeszcze mam dopisać to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności