Skocz do zawartości
dezerter_sdz

Używany laptop - pytanie do użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić używanego laptopa. Mam na oku coś od HP z serii dv6000, ale ostatnio dowiedziałem się że są bardzo awaryjne i bardzo się grzeją, czy to prawda? Może lepiej coś od Toshiby z serii Satellite, jak z ich awaryjnością? Patrzyłem też Fujitsu-Siemens Amilo.

Może ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradził Ci kupowania używanych Fujitsu-Siemens. Znam dwa przypadki, że padły niedługo po tym jak skończyła im się gwarancja.

U mnie w robocie w miarę dobre opinie Ma HP i Sony, ale słyszałem ze Toshiba też jest dobra. Inne typu Acer itd. nie mam zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Fujitsu_Siemensa Amilo D, 3 lat i jeszcze mnie nie zawiódł,a co do innych laptków to szwagier ma HP i tez se chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej coś od Toshiby z serii Satellite

Miałem jakiś czas temu Toshibe (z serii Satellite właśnie) i byłem z niej bardzo zadowolony. W ciągu 3,5roku eksploatacji pod koniec gwarancji siadła nagrywarka DVD, ale zostala wymieniona w ramach gwarancji :) Poza tym komputer do dzisiaj śmiga bez problemu (został w rodzinie)-jedynie bateria jest już wykończona-ale komputer ma już nieco ponad 4 latka...

Teraz mam Acera (ponad pół roku) i też nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem HP, miałem Toshibe Satelite, miałem Fujitsu-Siemens i mam Acera i :

 

HP - odradzam - fakt jest taki, że się grzał i był głośny

Toshiba Satelite A200 - świetny sprzęt - bezproblemowy.

Fujitsu - w sumie nic złego powiedziec nie mogę, bo nic mi się przez rok nie działo.

Acer Aspire 6920 - rewelacyjny pod każdym względem. Cichy, szybki, ładny design, dobrze wypasiony (jak na laptop) - polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj nowego jak padnie płyta to jesteś całą kase w plecy, człowiek na błędach sie uczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam della inspiron e1505, pracuje w ciężkich warunkach bezawaryjnie już 3 latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuj nowego jak padnie płyta to jesteś całą kase w plecy, człowiek na błędach sie uczy.

 

Te używki co chce kupić są w większości na gwarancji. zresztą nowy tez moze sie popsuc dzien po wygasnieciu gwarancji. Nigdy sie niczego nie prewidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ASUSA F5M 2 lata i złego słowa na niego nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście HP (kupiony jako nowy) i chodzi całkiem nieźle - przy czym w okresie gwarancji spędził dwa miesiące w serwisie (płyta główna, nagrywarka, pamięci - wymienione). Nie stwierdziłem żeby się grzał, czy był głośny. Co do używanych HP - spotkałem się z poglądem że zdarzają się padające baterie.

 

Z używek - w firmie gdzie pracuję sprzedali dużą ilość używanych Toshib - wszystkie OK, z tego co wiem nabywcy nie narzekają na nie.

 

Pozdrawiam!

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP 2070ew i DELL E4300 ... i na inne firmy nie zmienie ;)

Co do HP to juz mój 3 laptop z tej rodziny i zawsze bylem/jestem zadowolony - chodzi praktycznie 16h dziennie i daje rade. Bateria trzyma w nim ok 4h

W dellu bardzo podoba mi sie wsparcie techniczne - gwarancja/reklamacja sprzetu.

 

Pzdr. Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch lat uzywam HP serii dv9000 - chodzi czesto po tydzien nonstop - ale zazwyczaj wlaczany jest o 6 rano a wylaczany o pierwszej w nocy.Czy sie grzeje - to chyba logiczne, ale sporadycznie wlacza sie duza dmuchawa - grunt to dobry obieg powietrza.

Czy jest glosny? Wg mnie nie, ale znam informatyka, ktory kiedys naprawiajac koledze komputer powiedzial, ze oszalalby, gdyby mial takm glosny dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując sprzęt zawsze biorę pod uwagę dwa warunki :

 

1. Jakość/niezawodność

2. Gwarancja

 

W przypadku della 1 punkt się sprawdza, gorzej z gwarancją - mało jeszcze punktów serwisowych. W przypadku toshiby oba punkty były spełnione - wyspecjalizowane serwisy na całym świecie (jest ich dużo), jednocześnie sprzęt bardzo wytrzymały, stabilny i dobrze wykonany.

 

Polecam toshibę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam HP, serwisuje je i raczej nie ma z nimi większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie 3 lat używam FS AmiloPro V2030. Od tamtego czasu lapek miał jedną poważniejszą awarię jaką udało mi się naprawić samemu - padł wentylator (chodził naprawdę bardzo głośno, wystarczyło go wykręcić, dokładnie przeczyścic i dodatkowo nasmarować). Niestety od jakiegoś czasu pada mi w nim napęd (Philips) - czytać czyta ale ma problemy z nagrywaniem...

 

Z HP serii dv6000 miałem styczość. Jeśli chodzi o jakość to nie ma się do czego przyczepić. Niestety jak zdecydujesz się korzystać z systemu Win XP musisz być przygotowany na to że nie będzie to takie proste (co nie znaczy że nie jest do zrobienia - instrukcje znajdują się w internecie).

 

Szczerze przy obecnej cenie wolałbym na Twoim miejscu kupić coś nowego i rozłożyć na dogodne raty (jakie oferują avansy itp itd)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie widzialem dwa HP i niestety wentylator chodzi w nich caly czas i sie grzeja, czyli jednak sie zdecyduja na jakas Toshibe, albo mam na oku jednego Fujitsu Siemens Amilo z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak :)

 

Toschiba moja dziewczyna go ma od 3 lat i wentylator chodzi glosno, dysk 80 zaladowany do pelna zdjeciami, zainstalowane programy do obrobki fotek i z 80 GB zostalo 900 MB i wentylator zalacza sie co 5 minut non stop obojetnie czy cos robisz czy poprostu jest wlaczony, informatyk powiedzial ze to tylko akustycznie moze przeszkadzac bo jest on dobry

 

Kolezanka kupila tez Toschibe w tym roku jakies 5 miesiecy temu z Vista co prawda al;e mniejsza o to i smiga jak ta lala :) nic nie slychac by mruczal :)

 

HP mialem 4 miesiace kupiony uzywany okazja tania kasa :) nacieszylem sie nim bardzo :) do momentu az dym nie poszedl spad klawiatur :)

 

teraz zbieram fundusze na Asusa badz jakiegos Acera ale chyba Asusa bo kumpel go ma i bardzo go chwali wiec ze chlopak sie zna na tych sprawach to mu wierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić używanego laptopa

A za ile? Może lepiej wziac nowy. Jak nie masz za duzo kasy to nawet na kilka rat.

 

Mam na oku coś od HP z serii dv6000, ale ostatnio dowiedziałem się że są bardzo awaryjne i bardzo się grzeją, czy to prawda?

Grzeją się jak każde inne - na to nie ma reguły. Nie spotkałem się jeszcze z laptopem, który w trakcie dłuższej pracy nie byłby ciepły. A najgorzej to właśnie grzeje się ACER i Toshiba - w porównaniu do HP. Chodzi mi o to, że większa powierzchnia kompa jest ciepła niz w przypadku HP-ka.

 

HP - odradzam - fakt jest taki, że się grzał i był głośny

Nie wiem co za model miałeś, ale mój jest cichutki a grzeje się tylko trochę - tzn. mieści się w standardzie i tylko niewielka jego częśc jest ciepła. Być może, że wentylator ci chodził NON STOP.

 

Co do używanych HP - spotkałem się z poglądem że zdarzają się padające baterie.

Baterie po jakimś czasie to w każdym padają. Zależy jeszcze z jakim rodzajem baterii się kupi lapka.

 

narazie widzialem dwa HP i niestety wentylator chodzi w nich caly czas i sie grzeja

a moze coś z nimi jest nie tak, że wentyl sie ciagle kreci. U mnie włącza się raz na jakiś czas.

 

ja mam della inspiron e1505, pracuje w ciężkich warunkach bezawaryjnie już 3 latka

A mój HP-ek pracował przez 7 miesięcy w bardziej skrajnych warunkach, czyli jak go wynosiłem na zewnątrz przy temperaturze +38, to dawał sobie radę i nic z nim złego się nie działo. Ponadto było tam zaje.....ste zapylenie i codziennie trzeba było kompa przedmuchiwac sprężonym powietrzem. No i NIC złego sie nie stało, nic nie padlo i się nie przegrzało, żeby miało odmówić posłuszeństwa.

 

Aha! No i w ogóle zapomniałem napisac co mam za model :DHP dv2913cl, dysk 250GB, 4 GB RAM DDR2, GeForce7800, procek dwurdzeniowy 2GB AMD Turion x2 - 64 Bit (czy kBit - nie wiem które oznaczenie jest dobre :) ), WiFi lan, czytnik kart, panel dotykowy (nie chodzi mi o panel dotykowy "pseudo-myszki" ), pilot zdalnego sterowania... no i chyba starczy :D

Tak wiec polecam HP :ok:

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku della 1 punkt się sprawdza, gorzej z gwarancją - mało jeszcze punktów serwisowych.

 

nie rozumiem? dell nie posiada serwisow ... dzwonisz do ****-Desku - mowisz jaki masz problem - na drugi dzien masz serwisanta lub przesylaja Ci nowiutkie czesci kurierem.

Prosta sprawa! czas naprawy 24h ... a nie 14dni roboczych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi, ze to grzanie sie i buczenie wentylatora to podobno bolączka serii dv6000 i dv9000. Podobno pozatym pada jakis mostek (od tego przegrzewania sie, po prostu sie rozlutowuje) i naprawa kosztuje okolo 450 PLN.

 

Do wydania jest max 1500 PLN, dokladnie to moja Luba poprosiła mnie o poszukanie dla niej laptopa, a ze studentka to raczej rat nie dostanie ;) Laptop ma miec dwa rdzenie, przynajmniej 2 GB ramu i przynajmniej ze 160 GB dysku, ma słuzyć przede wszystkim do inernetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności