Skocz do zawartości
konsal100

modyfikacja chip-tuning w B4 1.9 AFN Automat...

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja Chip B4 AFN 1.9 110KM na 140 KM

Może ktoś z was robił taka modyfikacje w automacie

Jak taka skrzynia sie zachowuje ?

Warto podnosić moc w tym automacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale u kogos kto sie na prawde na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie glownie jak ta skrzynia na to wszystko zareaguje...

to jednak 30 konikow wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost mocy o 30 KM nie zaszkodzi automatowi. Gorzej będzie jak ktoś przegnie z momentem obrotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat jesli jest zdrowy spokojnie zniesie moc 140 km, nie mozna robic mega momentu z dolu, trzeba go uksztaltowac bardziej gora... i starac sie nie przekraczac 300 nm zalecane nawet kolo 280 zeby skrzyni zylo sie lzej... reasumujac warto zrobic soft aby u ogarniajacego sprawe tunera. pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,chciałem ponowić stare pytania przedmówcy moze już ktoś się wypowie ,troche czasu minęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan86

Witam,

Mam podobne pytanie z gatunku "bezpiecznego podnoszenia mocy"

Na dzisiejszy dzien posiadam Passat 1.9 tdi AFN 110ps, manual,

ogolnie krotko mowiac nie chcialbym przeginac z moca, interesuje mnie cos odczuwalnego w stosunku do serii ale bez przerostu tresci nad forma, chcialbym pojsc wkierunku przemianowania 110 na 130 koni. Czy do tego typu przerobki wystarczy udac sie do tunerow i jakiegos zakladu czy konieczna bedzie ingerencja w mechaniczna czesc auta, mam na mysli wymiane wtryskow turba itd ?

 

Jak silnik zniesie tego typu manewr i czy jest to ogolnie oplacalny manewr, ja wiem ze niektorym z was to by nie starczylo (uprzednio poruszalem sie wloszczyzna alfa 145 w boxerze oraz fiatem coupe 16vt 190ps w seri ktora tylko z poczatku nie byla) ale mnie poki co zadowoliloby nawet te 20 konikow wiecej pod warunkiem ze byloby to w ogole odczuwalne pod pedalem...

 

No i jak wyglada sprawa zuzywania sie silnika i zywotnosci poszczegolnych elementow.

 

Bardzo chetnie was wyslucham, gdyz prawdopodobnie juz w piatek moj Passat bedzie lekko odnowiony (nowa uszczelka pod glowica planowanie, spr szcelnosci, nowe tloki, plus panewki na korbach, rozrzad oleje i filtry) takze chcialbym co nie co teraz isc w kierunku "mocy przybywaj" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do tego typu przerobki wystarczy udac sie do tunerow

 

Program da rade spokojnie do 135-145hp. Zależy od stanu wtrysków i turba, ale około 140hp na bank pęknie :)

 

czy konieczna bedzie ingerencja w mechaniczna czesc auta, mam na mysli wymiane wtryskow turba itd ?

 

Jeżeli będziesz chciał więcej niż te 140hp to tak.

 

Jak silnik zniesie tego typu manewr i czy jest to ogolnie oplacalny manewr

 

Dla silnika pełen lajt. Manerw jak najbardziej opłacalny.

 

20 konikow wiecej pod warunkiem ze byloby to w ogole odczuwalne pod pedalem...

 

Konie jak konie, ale moment pójdzie mocno do góry... a to odczujesz, i Twoi pasażerowie .... na plecach :P Bo moment potrafi ładnie wciskać w fotel :D

 

No i jak wyglada sprawa zuzywania sie silnika i zywotnosci poszczegolnych elementow.

 

Jak umiesz użytkować TDI to żadnych zmian nie ma. Nie pałuj na zimnym, chłódź turbine po jeździe i nie rób częstych vmaxów, to auto jeszcze długo polata.

 

Ale na poczatek radze zrobić logi - zobaczymy jak turbo, przepływomierz, ogólnie kondycja auta :) A jak wszystko ok, to nic nie stoi na przeszkodzie by udać się na Chip-a :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan86

Ogromne dzieki za odpowiedz! Duzo mi to wyjasnilo.

A moglbys mi wyjasnic znaczenie pojecia "logi" i jak to sie robi? rozumiem ze jest to jakas diagnostyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Rogalottiego z MR-MOTORS 2 dni temu ogarnial mi AFN ale z paroma przerobkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Rogalottiego z MR-MOTORS 2 dni temu ogarnial mi AFN ale z paroma przerobkami

Hej,

Można coś bliżej odnośnie tych przeróbek ;)

pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie wypowie kto robil mody w AFNie automacie i jak mu sie to sprawuje i do jakiej mocy propunuje podniesc np.moment obrotowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności