Skocz do zawartości
Lasqs

Koszty przesyłki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wystawi 2 opony na allegro

i mam pytanie,

 

W jaki sposob je najtaniej i najskuteczniej wysłać?

Czy najbardziej opłaca sie odbiór osobisty?

 

Dziekuje Maciek

 

Ps: Opony to 2x 235/45/17 Bridgestone zimówki ze średnim bieżnikiem 5,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poczta polska ze względu na cene usługi. Przy wysyłce kurierem kupujący musi być przygotowany na słoną opłatę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słoną opłatę .

 

Wcale że nie. Wystarczy że ma znajomego który ma podpisaną umowę z firma kurierską. Ja teraz odbieram felgi 2 paczki po 30 kilo i tylko 44 zł koszt przesyłki na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

Ostatnio jak kupowalem sterownik ABS to za przesylke z Polski do Niemiec zaplacilem 130pln - poczta polska. Ale przedtem dzwonilem do DHLu i wyliczyli mi za te sama przesylke, ponad 800 zlotych (osiemset):eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na osobę prywatna i jeszcze za granicę maja właśnie takie mega stawki firmy kurierskie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka ciekawostka:

Ostatnio jak kupowalem sterownik ABS to za przesylke z Polski do Niemiec zaplacilem 130pln - poczta polska. Ale przedtem dzwonilem do DHLu i wyliczyli mi za te sama przesylke, ponad 800 zlotych (osiemset

 

DHL zdziera i nieraz nie zaproponuje tanszej wyslyki, ja wysyłam przez UPS, np. za 4 koła 17 zapłaciłem za wysyłke na palecie 120 zł, DHL chcial 200. Za dwie opony jak dobrze spakujesz w UPS zaplacisz na terenie kraju około 40-60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam przez firme kolegi ma umowe z opekiem i paczka do 40 kg to 17,80 zł warunek musi iść na firmę więc sie posze "FIRMA HANDLOWA JAN KOWALSKI" juz nikt nie wnika. Małe paczki pocztą ślę a jak nie masz umowy to tylko poczta lub jedziesz do oddziału firmy kurierskiej z paczką oczywiscie z dopiskiem adresata ze to firma i ci wyliczą. Opek i dpd dokładaja 10 lub 20 zł netto do osoby prywatnej zalezy od strefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najtaniej pocztą, ale jeśli już mowa o firmach kurierskich, to nie sugeruj się ceną wyliczoną z cenników ze stron internetowych. Kilka razy już wysyłałem i sugerowałem się ceną z internetu i za każdym razem było więcej, niż podane w necie. Najlepiej zadzwonić i zapytać. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie najtaniej pocztą

 

Nie zawsze, za wysyłke wspomnianych wyżej kół chcieli prawie 300 zł, kiedys tez miałem potrzebe wysłac kuchenke elektryczna, zaplaciłem 120 przez kuriera, poczta owszem, wziela by, pocztexem 700 zł :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności