Skocz do zawartości
zacek

licznik bezyna i kontrolka swiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim passku b4 posiadam licznik od benzynki, a auto to dieselek. Wszystko śmiga wyśmienicie z tym ze nie ma kontrolki od świec (tej pomarańczowej) i się zastanawiam czy można by ja porostu włożyć w odpowiednie miejsce i pociągnąć kabelki do wiązki przewodów którą wpinamy do licznika. Myślę ze to by wystarczyło, trzeba by tylko wiedzieć które 2 przewody należało by podłączyć. Proszę o radę.

 

Pozdrawiam ZaceK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlutuj sobie żółtą diodę obok kontrolki akumulatora i powinno działać. Zamiast diody jest zaślepka w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę chwilę czasu zrobię tak jak proponujesz i dam znać co z tego wyszło.

Dzięki za rade ;)

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlutowałem te kontrolkę, jednak niestety nie reaguje ona na nic.(wlutowana jest na pewno dobrze)

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są ok.

Ewentualnie może jakiś przekaźnik jest niesprany albo jakiegoś nie ma i dla tego nie świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dioda napewno sprawna ? I napewno wstawiona w odpowiednią stronę ? I jaka dioda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem czy na pinie 20 złącza z tyłu znajduje się któraś nóżka diody którą wlutowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku na 20 pinie nie było sygnału z tej diody, ale ją przelutowałem i pierwsza nóżka ma sygnał. Ale kontrolka w praktyce po podłączeniu do auta nadal nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie małe pytanie czy ten obrotomierz działa prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak najbardziej prawidłowo, obrotomierz tez poza ta dolutowaną kontrolką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno czy kostke zmieniałeś (rozumieć tą co zasila licznik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kostki nie zmieniałem, trzeba tez zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności