Skocz do zawartości
jOOzek007

nowe radio w miejsce fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowym użytkownikiem forum. mam pewien problem, nie dawno zakupiłem passata i chce założyć do niego nowe radio, ale nie mam pojęcia jak je tam zamontować, jest duża kieszen 2din prawdopodobnie była tam nawigajca ale niestety ktoś ją wymontował. nie wiem co mam z tym zrobić, nawigacji nie mam zamiaru kupować ani orginalnego radia na 2din mam dobre radyjko jvc z poprzedniego autka i chciałbym je zamontowac do paska. prosze o pomoc jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz dwa wyjścia albo zmienić ramkę z 2 din na 1 din koszt używki około 50 zł ale musiasz wtedy albo pokombinować z panelem od ogrzewania/climatronic jak masz, albo musisz kupić kieszonke która zaślepi Ci pół otworu 2 din.

 

Nie moge znaleźć numeru tej półki na 1 DIN, poszukaj na forum gdzieś było.

Edytowane przez Slaweeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić taką kieszeń KLIK i zamontować swoje jvc

Edytowane przez leszeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz dokupić taką kieszeń KLIK i zamontować swoje jvc

 

I gdzie ją wsadzi? A jak już nawet mu sie uda wsadzic to co zrobi z pozostałym otworem 1 din?

 

jOOze007: kupujesz sobie taką ramkę (ew. inny kolor):

 

http://www.allegro.pl/item780452730_vw_passat_b5_ramka_konsoli_czarna_zaczepy_cale.html

 

Na górze umieszczasz panel do kontroli klimatyzacji, w środku swojego JVC a na dole masz schowek. I tyle w temacie

Popatrz sobie na fotki wnętrz passatów sprzedawanych na allegro - zobaczysz jak to wygląda.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał leszeeek

Możesz dokupić taką kieszeń KLIK i zamontować swoje jvc

 

I gdzie ją wsadzi? A jak już nawet mu sie uda wsadzic to co zrobi z pozostałym otworem 1 din?

Jak gdzie, na dole jest panel climatrinika, po srodku bedzie polka, a u gory radjo, mozesz zobaczyc jak to u mnie wyglada na 2 zdjeciu w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=613392&postcount=181

 

Nr. tej polki w ASO to: 3B0 857 028 2AQ

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, zwracam honor

Nie widziałem wcześniej takiego rozwiązania, zrozumiałem ze polka ma być zastosowana do włożenia w nią radia, a tu chodzi o to żeby robiła za schowek.

 

Z drugiej jednak strony dziwnie to wygląda jak schowek jest po środku - mi osobiście się to nie podoba a chyba przy takiej ramce 2 din nie można przełożyć go na sam dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze schowek możesz daćna góre a radio w środek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item780452730_...zepy_cale.html

 

mam już taką ramkę tylko, że i tak nic mi to nie daje bo to tylko sama ramka a do niej potrzebny jest także kosz, ja mam kosz ale pod nawigacje i to nic nie pasuje, najchętniej dokupił bym jeszcze taki kosz, jeśli ktoś może taki ma pod taką ramkę http://www.allegro.pl/item780452730_...zepy_cale.html to byłbym zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kolego z chęcią zamienił bym się z tobą ale nie ma mi kto tego zdementować , mam coś takiego co ty potrzebujesz a ty masz co ja potrzebuje na radio 2 Din !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek9962

witam nie wiedziałem gdzie mam tan temat zamieścić ale postanowiłem ponieważ tu się zawsze coś dzieje a więc mam pytanie, mam normalne radyjko bez sterowania z kierownicy, bez zmieniarki i normalny komputer MFA i otóż to myślę nad zmiana na gps'a tylko co lepsze nie sztuką go kupić ale czy będzie mi to działało w aucie tak jak powinno ? czy trzeba coś w elektronice kombinować czy nie? i jak by to było możliwe to prosił bym po podanie mi konkretnych modeli takiego sprzętu. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra co to się wyrabia na tym swiecie.... dzwoniłem przed chwilką do serwisu w celu spytania się czy są takie kosze pod radio na 1din a pan mi odpowiedział ze są tylko pod navi na 2din i ze jak nie pasuje dół tam gdzie jest schowek to trzeba obciąć!!! ciekawe czy w fabryce też tak robili.... specjalna brygada ze szlifierkami i obcinali kosze do radia.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to w tych ramkach 1 din niemasz kosza bo ja sam u siebie wymieniałem i chyba niemiałem takiego kosza (chyba że cos przeoczyłem ) ale jesli sie nie myle to do niej niema kosza tylko musisz miec ten kosz do radia które posiadasz (on jest zawsze z radiem ) i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile sie nie myle to w tych ramkach 1 din niemasz kosza bo ja sam u siebie wymieniałem i chyba niemiałem takiego kosza (chyba że cos przeoczyłem ) ale jesli sie nie myle to do niej niema kosza tylko musisz miec ten kosz do radia które posiadasz (on jest zawsze z radiem ) i nic wiecej.

tak ale do czegoś trzeba ten kosz od tego radia zamontować, a jak zdejme ramke od navi i wyciągne kosz od navi to jest wielka dziura! tam coś musi być bo inaczej to te radio musiałoby chyba w powietrzu wisieć... coś tam musi byś, podobny kosze jak pod navi tylko bez dołu tam gdzie jest climatronik a w ramce 1din schowek i właśnie tu jest ta różnica nie da rady przełożyć samej ramki bo nie idzie wsadzić schowka, bo tam jest mocowanie do anelu climatronika, chyba faktycznie zrobie tak jak ten gościu z serwisu mi powiedział żeby po prostu obciąć ten dół i wszystko, tylko że to już nie to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i nie wiem po co wogole chcesz pozbyc sie ramki 2-din? wszyscy raczej zmieniaja z 1-din na 2-din.

tu masz temat z 1-din na 2-din

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41253

 

i tam jest zamontowane radio z polka

 

http://www.allegro.pl/item785533680_golf_iv_polka_kieszen_pod_nad_radio.html

 

i tak powinienes rozwiazac sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

najmocniej przepraszam za odkop, ale żal zakładać nowy temat, bo problem podobny, a rozwiązania póki co brak.

 

Sytuacja analogiczna jak u kolegi jOOzek007 - potrzeba zmiany z ramki 2 din na 1 din, czyli odwrotnie do tego, co robią wszyscy. I tu następujące pytania:

1. Czy przy ramce 1 din faktycznie nie ma żadnego kosza z tyłu ramki (na allegro są same 2-dinowe kosze...)?

2. Czy dolny cupholder też ma jakiś kosz, do któego jest mocowany? Bo mi lada luźno jak włożę ramkę...

 

Wszelkie uwagi i podpowiedzi mile widziane, dzięki z góry za zainteresowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności