Skocz do zawartości
Viking13

sensor poduszek powietrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Chcę wymienić wystrzeloną poduszkę powietrzną w b4. Czy sensor muszę wymienić także, czy mozna jakoś "wykasować" błąd ? Nie bijcie, nigdy poduszki jakoś wymieniać nie musiałem....:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że świeci się kontrolka poduszek ?

Wrzucasz nowego airbaga, powinna zgasnąć.

Jeśli nie to pod VAGa i kasujesz błąd.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja durnowaty zastanawiałem się, czy wogóle mogę podłączyć dobrą poduszkę do sensora, który poprzednią wystrzelił -żeby mi w rękach buuum nie zrobiła :-) Na bank mogę ? Poduszka jest z takiego samego paska b4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wykasować ślad po crashteście. Nie da się tego zrobić VAGiem. Wymagana jest ingerencja innym programatorem bezpośrednio w kość pamięci sterownika. Następnie sprawdzamy VAGiem, czy już nie ma błędu i dopiero wtedy podpinamy poduszkę.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooj, wygląda że najprościej sensor wymienić. Rozumiem, że dobrze, że nie podłączałem do obecnego sensora-podusia mogła w rączkach buuuum zrobić :-P ?

 

Więc pyutanie: gdzież ów sensor się w Pasku znajduje ? Czy były różne rodzaje, czy każdy z B4 będzie pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest podłączyć vag i sprawdzisz wtedy numer sterownika. Być może kupisz taki sam i to bez wystrzału. Ważne jest, by sprawdzić po takiej wymianie kodowanie, które powinno być identyczne z tym wyjętym.

Ale podejrzewam, że w każdej dużej mieścinie znajdzie się solidny warsztat autoelektromechaniczny (zwłaszcza taki z logiem BOSCH i jego autoryzacją) który zrobi taką operację bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w B3 w wersjach z poduchami też po wystrzeleniu został zapamiętywany ten fakt wystrzelenia i procedura jest ta sama ?

Pytałem kolegi, który miał B3 po wystrzelonych poduchach, z jego wersji wydarzeń wynikało, że nic nie robił tylko podłączył nowe poduszki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduchy wpina sie i wypina na odpiętym akumulatorze a sensor znajduje sie za tym schowkiem pod popielniczka pod scianka grodziową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym w Passacie B5 ale stawiam na to że zasada pracy sensora jest wszędzie taka sama. Po wypadku pojawia się tam tzw crashdata (info o wypadku) Dopóki nie skasujesz tego będzie ci świecić kontrolka i cały system airbag będzie zablokowany. Można to wykasować wgrywając nowy soft do sterownika ale wtedy czujnik odpowiedzialny za zzadziałanie sesnora nie gwarantuje poprawności działania (element elektroniczny jednorazowego użytku). Najlepiej i najbezpieczniej wymienić cały sterownik, Musisz tylko dopasować na odpowiednią ilość poduszek.

Potem wpinasz poduszkę (najlepiej na odłączonym akumulatorze - dla bezpieczeństwa) Na koniec podpinasz pod VAG i kasujesz możliwe błędy jeśli są.Tak czy inaczej warto podpiąć pod komuter żeby sprawdzić czy wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poduszka w rekach Ci nie wystrzeli, bez przesady :) choć prawda że najlepiej odpiąć aku. Druga sprawa to kwestia bezpieczeństwa, to nie jest pokrowiec na siedzenia, tylko układ odpowiedzialny za bezpieczeńswo, chcąc być pewnym że następnym razem poduszka zadziała wymień sensor razem z poducha, koszt nie będzie dużo większy a życie może uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności