Skocz do zawartości
Zenek

ciekawy przypadek - gaśnie 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis pasek mnie zaskoczyl - po nocy w garazu, przjechaniu ok 3 km, zatrzymaniu auta, potem jedynka gaz i .... auto zgaslo. Proba odpalenia, auto zaskoczylo, ruszylo i zgaslo. Potem juz nie chce zapalic, bledow nie wyswietla, ale miedzy licznikami pojawia sie komunikat cos w tym stylu - oil pressure, owners manual, stop engine.

 

Poziom oleju w granicach normy, filtry zmieniane jakies 4 tys km temu.

O co chodzi?

Proszę o podpowiedź - czujnik oleju , pompa olejowa... jak się upewnić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapalasz zapłon to pompa paliwa działa? tzn podaje paliwo do filtra paliwa?

Silnik kręci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no filtra paliwa to nie rozkręcałem i nie zajrzałem do środka...nie wiem.

jak paliwka braknie tzn pompo wtryski poszly???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej usiadz do auta zamknij drzwi wloz kluczyk zeby se kontrolki zapalily i posluchaj czy pompa paliwa pracuje tzn podaje paliwo....jak niema paliwa w filtrze paliwa to pompa jest kaput!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki sprawdze, ale czemu wywala komunikat o oleju?????!!!!!!!! bez błędu w vagcom-ie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw , jak u mnie zadziałała blokada (odcięcie paliwa ) i auto zgasło to przy kręceniu rozrusznikiem też pokazało błąd ciśnienia oleju . Jak doszło paliwo do filtra auto odpaliło i jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje, sprawdz jeszcze czy nei masz kaszki w filtrze w sensie czy sie parafina od temperatury i zlej ropy nie wytracila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest ok, dzieki za podpowiedzi. Co sie stało - niewiadomo.

Filtr paliwa ok, ale malo paliwa przy filtrze. Po zalaniu filtra, dolaniu do pelna zbiornika, silnik uruchomil sie i juz jest OK. Co to było???? Syf z paliwa?

Czort wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znaleziona przyczyna (mało paliwa w filtrze wskazuje na pompę w zbiorniku , przyblokowana ale wystartowała ) trzeba się liczyć że powróci problem . Obstawiam pompę w zbiorniku , książkowe objawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności