Skocz do zawartości
Viking13

195/50r15 w b4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Wiem, że właściwy rozmiar opon do b4 to 195/55r15, wiem też o ile będzie przekłąmywało i ze mogę jeździć etc... Pytanie jest inne: Czy ktoś założył taki rozmiar i czy bardzo źle to wyglądało ?

 

 

Po prostu mam takie 4 nowe i zimówki i " z braku innych" chiałem je wykorzystać.

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy 55 a 50 nie ma dużej różnicy...

 

moim zdaniem możesz śmiało zakładać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś jeździlem 195/50/15 z przymusu bo nie miałem innych kół na seryjnym zawieszeniu i powiem ci ze nie wygladało źle ale ta róznica między kołem a oponom była wieksza nie wyglądało źle ale tragedi tez nie było znajde foto to ci podrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o opinie praktyków mi chodziło. Czyli odpuszczam szukanie innych zimówek - zakładam co mam...

 

 

JAkbyś znalazł foto -dźwięczny z maila będę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz mam pare fotek zaraz ci podeśle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori sa 14 ;) ja mam na lato fele 15 i oponki wlasnie 195/50 jezdzi sie rewelacyjnie :) takze mozesz montowac smialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie o opinie praktyków mi chodziło. Czyli odpuszczam szukanie innych zimówek - zakładam co mam...

 

 

Po co Ci taka szeroka i niska zimówka :?:

Pod śniegiem mało widać i łatwo rozwalić felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co Ci taka szeroka i niska zimówka

 

Przecież 195/50 to balon jest :D Nic się nie rozwali, ja jeźdzę na 195/40 na letnich czyli niższa sporo (obwodem również) i jakoś nie narzekam.

Jeszcze jak masz takie pod ręką to nie zastanawiaj się i zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież 195/50 to balon jest :D Nic się nie rozwali, ja jeźdzę na 195/40 na letnich czyli niższa sporo (obwodem również) i jakoś nie narzekam.

Jeszcze jak masz takie pod ręką to nie zastanawiaj się i zakładaj.

 

balon to jest w lato, fakt - chociaż to zależy od gustu.

Ale na zime taki profil :?: No Ja bym nie założył.

Już wiele razy najechałem na ukryty pod śniegiem krawężnik. Na profilu 65 nic się nie stało. Podejrzewam, że na 50 pogiął bym felgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotrek mówi, balon jest lepszy na zimę i to nie tylko, że pod śniegiem nie widać co się czai. Niższy profil to sztywniejsza opona zatem felga bardziej narażona na skrzywienie, szczególnie alu. Ja na przykład nie mam niestety stalówek i cieszę się, że mam zimówki 185/65-przód i 195/65 na tył-komfort dużo wyższy niż na 205/50 letnich i poślizgi na krawężniki mi nie straszne. Wracając jednak do tematu, jeśli masz 195/50 w bardzo dobrym stanie-zakładaj, ale jeździj ostrożnie, bo szkoda felg, na wygląd nie zważaj-zimą ważna jest trakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności