Skocz do zawartości
martin_666

problem ze światłami cofania i krótkimi

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowym forumowiczem temat pewnie się już kiedyś pojawił nawet znalazłem parę postów ale z 2005 potrzebuję porady przy cofaniu światła wsteczne gasną mi i zapalają się możecie coś poradzić?

druga sprawa jak odpalam auto nie mogę włączyć świateł i nie działa mi wentylator wszystko zaczyna działać po jakiś 5 min ratujcie

b3 kombi 91r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem nowym forumowiczem temat pewnie się już kiedyś pojawił nawet znalazłem parę postów ale z 2005 potrzebuję porady

Nawet jeśli temat jest stary a dotyczy tego samego przypadku - bądź podobnego - to należy w takim temacie pisać dalej a nie zakłądać nowy - to tak na początek.

 

druga sprawa jak odpalam auto nie mogę włączyć świateł i nie działa mi wentylator wszystko zaczyna działać po jakiś 5 min

Pewny jesteś, że akurat 5 minut i ani mniej - ani więcej? :hyhy: Zaraz po odpaleniu silnika, cofnij (przekręć) lekko do siebie - kluczyk w stacyjce. Jeśli to pomoże to kostka stacyjki do wymiany. I nie pytaj już - jak to się robi, bo w tym tygodniu już były takie tematy poruszane - więc .... poszukaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki

Spox :ok: W twoim przypadku raczej nic innego się nie wymyśli dopóki nie sprawdzisz tego sposobu co pisalem. Ale na 99% jestem pewny że kostka stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poruszę ponownie temat wstecznych świateł.

Otóż, drodzy forumowicze, mam Paska b4 kombi z 95r. 2,0l benz-gaz. Prolem jest taki, że pierwszy problem ze wstecznym to zamigał kilka razy przy wrzuceniu biegu i zgasł, dopiero przy ruszaniu gałką biegów raz się załączył a raz nie po czym zapadły egipskie ciemności.

 

Minął tydzień i zima za pasem, więc trzebaby te światła zrobić, tylko jak ?

Odłączyłem i włączyłem kilkukrotnie tą wtyczkę przy silniku gdzie są te przekładnie. Bez rezultatu. możliwe żeby spaliły sie obydwie żarówki ? a może to jakaś kostka czy bezpiecznik ?

Co poradzić na to :) ?

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marooo_tg sprawdź czujnik. przy włączonym zapłonie zmostkuj wtyczkę od wstecznego (tą która przychodzi do czujnika w skrzyni. Jeśli światła będą świecić: uszkodzony czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe żeby spaliły sie obydwie żarówki ? a może to jakaś kostka czy bezpiecznik ?

Co poradzić na to ?

 

Sprawdzić żarówki i bezpiecznik :!: Piszesz posta nie sprawdziwszy tak podstawowych rzeczy :?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz jutro to sprawdzę z mostkowaniem wtyczki. Kolego Remek, możesz mi podpowiedzieć który to jest bezpiecznik :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem Remek ale... ;)

Od wstecznego jest bezpiecznik nr 14, 15 amper niebieski; jest między innymi jeszcze na nim sterowanie lusterek czy grzanie zydla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki ;) od jakiegoś czasu - choć dziennie jeżdżę swoim paszczadłem - nie bawie sie lusterkami i "grzaniem zydla" :D Od tego sobie zacznę;)

 

Tak na prawdę, to mam jeszcze kilka rzeczy do popsrawdzania i zrobienia w swoim pasku, ale czasu ciągle brak, bo robota 8-20 a po powrocie jeszcze w domu+ studia i tak zaniedbuje swojego przyjaciela...:/

 

A jest tu jakieś miejsce na forum, gdzie można zbiorczo wypisać wszystkie problemy swojego paska :D ?

Edytowane przez marooo_tg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I niestety po sprawdzeniu wtyczki od wstecznych (zmostkowałem) światła się zaświeciły, czyli - problem będzie dotyczyć tego mechanizmu przy przekładni....

 

Więc pytanie do Was koledzy, co teraz ???

 

Międzynarodowa uniwersalna metoda naprawcza "Piznij" niestety nie działa....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc pytanie do Was koledzy, co teraz ???

jedź na szrota, i wyjmij coś takiego z paska. samą tą pokrywkę plastikową i tą tulejkę metalową co jest w środku. dużo chyba za to nie policzą... ;) tylko żeby się wtyczka zgadzała bo u mnie jest np kwadratowa a spotkałem się też z okrągłą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności