Skocz do zawartości
Gość dekrzycho

Gaśnie jak się rozgrzeje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dekrzycho

Witam,

Mam Passata 1,8 w benzynie z gazem.

Zimny odpala za dotknięciem ale jak się rozgrzeje to zaczyna prychać i kichać. Traci moc i gaśnie. Póxniej trudno odpalić. można dopiero jak ostygnie. To samo jest zarówno na gazie jak i benzynie. Wymieniłem cewke i nic. Nie mam pojęcia co to może być. Może spotkaliście się z podobną sytuacją.

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak by sonda lambda padla.

Wlasnie ona zaczyna poracowac jak sie nagrzeje (zmienia napiecie) a jak silnik jest zimny to komputer steruje według stałej mapy.

 

Jak masz miernik i wiesz jak do tego podejsc (zakres napiec, temp pracy) to sam mozesz sobie ja sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
Witam,

Zimny odpala za dotknięciem ale jak się rozgrzeje to zaczyna prychać i kichać.

 

Jak napisał mój przedmówca to zapewne sonda Lambda.

 

Sprawdza się ją miernikiem. Jest jeszcze sposób sprawdzania wizualny. Wykręcasz sonde. Znajduje się na kolektorze wydechowym. Uwazaj na rdze i nie zerwij gwintu. Najlepiej popsikaj WD40 czy innym ustrojstwem pomagajacym odkrecac srubki.

 

Kontrola wzrokowa opisana jest na stronie NGK:

http://www.ngkntk.pl/Kontrola_wzrokowa.1345.0.html

 

U mnie sprawna sonda miała taki mleczno-pomarańczowy odcien. Ale sprawne, co najgorsze, mogę mieć rózne kolorki. Jednak jak sonda jest taka jak w powyższym linki to konieczna jest wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

5.jpg4.jpg3.jpg

 

U mnie pinga wygląda jak powyżej, ale najciekawsze jest to ze tylko na gazie potrafi mi zgasnąć, na benzynie spoko chodzi, tyle że wyczuwalny jest niewielki spadek mocy , jak już sie zagrzeje silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności