Skocz do zawartości
mickusio

Przeczyszczenie przepustnicy(jeden z problemow falujacych obrotow 2E)

Rekomendowane odpowiedzi

heja,

 

mam taką prośbę do tych którzy czyścili swoje przepustnice w silnikach 2E

(2.0 benz 8V) otóż proszę o pomoc jak rozebrac po kolei podzespoły czy

jest jakiś mankament który może ujśc naszej nie uwadze przy odkręceniu

itd. pewnej śrubki. (DEMONTAŻ PRZEPUSTNICY)

 

Czytając parę tematów nie ma sprecyzowanego działania, chcem przeczyścic

oraz sprawdzic czy otwiera sie lekko ona, gdyz jest tam sprężynka, która

moglabybyc do wymiany.

 

PROSZĘ o POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw ściągnij gumową rure co idzie od filtra do przepustnicy i te mniejsze boczne (do silniczka krokowego i do pokrywy zaworów)odłącz wtyczke od czujnika przepustnicy, odepnij te małe wężyki podciśnieniowe, pierwszy u góry na przepustnicy,drugi i trzeci na dole(nie pomyl przy składaniu), poluzuj linke od gazu i ściąg z tego plastiku (nie wiem jak to nazwać), potem imbus do ręki i masz jak na dłoni 2 górne śruby i 2 pod przepustnicą(musisz je "wymacać":D dostęp do nich troche gorszy ale dasz rade) wyjmij całość i odkręć czujnik przepustnicy, możesz śmiało zamoczyć w nafcie lub benzynie ekstrakcyjnej na jakiś czas(użyj pędzelka do czyszczenia), może być też WD-40, najlepiej jakbyś miał dostęp do sprążonego powietrza żeby przedmuchać wszystkie otwory w przepustnicy, bardzo pomaga, w tych kanalikach gromadzi sie syf, no i potem wszystko do kupy w odwrotnej kolejności :)

acha, jest na przepustnicy taka mała śrubka na płaski śubokręt(ustawiasz nią wolne obroty), można ją wykręcić do czyszczenia tylko musisz sobie potem wyregulowć nią obroty, powodzenia

tą sprężyne raczej powinieneś mieć dobrą, jest solidna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za opis, oraz proszę o przeniesienie do Warsztatu. napewno się każdemu przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek n

powodem falujących obrotów może być również czujnik położenia przepustnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go mozna rozebrac bo chcialbym sprobowac go wyczyscic

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w nawiasie mówiąc to po zdjęciu czujnika przepustnicy z tego co pamiętam to nie zakłada się go od tak sobie tylko musi być odpowiednio wyregulowany, ale może się mylę a jeżeli nie to powodzenia z zabawą

Ps Dla pewności może inni coś wiedzą więcej na ten temat

Ja rozbierałem ten czujnik ale był uszkodzony i otworzyłem go pilniczkiem i oczywiście nie dal się naprawić o czym wiedziałem ale otworzyłem z ciekawości

Edytowane przez Martyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się podpiąć pod temat. Mam w swoim pasku silnik 1800 ABS, czy ktoś może mi wskazać na jakimś zdjęciu gdzie się tam znajduje silniczek krokowy? Chciałbym go wyczyścić, jednak mam pytanko. Czy samemu to zrobię?:) czy trzeba go po wyczyszczeniu jakoś ustawić wyregulować? czym go czyścić? Objawy są następujące i występują tylko na benzynie, nie mam problemu z falującymi obrotami, tylko zawsze po wyrzuceniu na luz obroty jakby się zawieszają i mają tak koło 2k nie mam obrotomierza, jedyne co pomaga to wrzucenie jedynki i lekkie ruszenie do przodu. Obroty były regulowane lampą zapłon też, czy jak to się zwie. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności