Skocz do zawartości
bodo

gwizdy: tak brzmi zdychajace turbo czy tak to juz niektore paski maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

slyszalem w serwisach 2 rozne opinie wiec chialbym skonsultowac w nieco bardziej profesjonalnym gronie:

 

chodzi mi o te "fajne" piski/wycie ktore najpewniej pochodzi od turbiny(?) (jezeli ktos ma inna opinie nt, chetnie poslucham)

 

tu kolo 20+ sekundy, przy sciagnieciu nogi z gazu:

http://chomikuj.pl/bodo4/filmik2.mov

 

tu przy powolnym przyspieszaniu od okolo 1200obr:

http://chomikuj.pl/bodo4/filmik1.mov

 

co o tym sadzicie, kolejne wydatki? :(

 

Pozdr,

B.

Edytowane przez bodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dziala dzwiekw tych filmach, a chetnie poslucham bo u mnie tez cos sie dzieje i dzisiaj chyba zaczelo sie sypac na powaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

najprosciej chyba bedzie sciagnac odtwarzacz quicktime ze strony apple.com, alternatywnie przy instalacji itunes tez powinien byc.

http://www.apple.com/quicktime/download/

QuickTime 7.6.4 for Windows XP or Vista

 

sprawdzalem przed wrzuceniem na rapidshare i u mnie dziala bez problemu z playerem powyzej.

 

 

Pozdrawiam,

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam ,ale jak wolniej zdejmę nogę z gazu to nie słychać .Moze to też być łożysko sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o takie coś ci chodzi jak na tym filmiku ?

p.s. nie wiem co ty tam nakręciłeś bo nie mogę tego ściągnąć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, u mnie ten dzwiek jest zupelnie inny, ciekawe moze to sprzeglo wiec? Wrzucilem te pliki na inny serwer, mam nadzieje ze tu bedzie mniej problemow niz na rapidshare:

http://chomikuj.pl/bodo4/filmik1.mov

http://chomikuj.pl/bodo4/filmik2.mov

 

(uwaga: z tego co widze chomikuj.pl wylacza bezposrednie linkowanie, ale po kliknieciu na jeden z linkow powyzej pokaze sie strona z ktorej mozna je sciagnac)

 

czekam na dalsze opinie :-)

 

Pozdrawiam,

B.

Edytowane przez bodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, u mnie ten dzwiek jest zupelnie inny

 

a powiedz mi czy po rozgrzaniu tzn jak osiągnie 90 stopni i po jeszcze jakiejś chwili też słyszysz ten gwizd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisal marcin9962

 

a powiedz mi czy po rozgrzaniu tzn jak osiągnie 90 stopni i po jeszcze jakiejś chwili też słyszysz ten gwizd ?

 

tak jak najbardziej, po i w trakcie dluzszej przejazdzki tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak najbardziej, po i w trakcie dluzszej przejazdzki tez.

 

hmmm ja też to mam w moich Pasku ale ja to mam od Tłumika (wydechu) jak jest zimny to też mam takie gwizdy ale po rozgrzaniu jak i silnika i Tłumika to ustępuje, ale Turbo też mi gwizda i nic mi się z nią nie dzieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, to trzecia mozliwosc w takim razie... dzieki za odpowiedz.

 

A dzwiek ktory slyszales na filmikach brzmi bardziej jak turbo czy bardziej jak tlumik w Twoim aucie?

 

Uscislam, bo dzwiek z turbo w golfie byl zupelnie inny...? Czy gwizdy z turbo brzmia wlasnie tak jak na Twoim filmiku czy mojej wersji blizej? :)

 

Oczywiscie za dobrze by bylo gdyby to byl koniec historii - pomysl z turbo pojawil sie po tym jak zauwazylem, ze ma problemy z przeladowaniem (overboost - 16618), za jakis moment (do konca tygodnia) wrzuce logi do dzialu diagnostyka VAG.

 

Pozdrawiam,

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uscislam, bo dzwiek z turbo w golfie byl zupelnie inny...? Czy gwizdy z turbo brzmia wlasnie tak jak na Twoim filmiku czy mojej wersji blizej?

 

jak jest silnik jeszcze zimny to mu nie deptam i tak sobie delikatnie jade i mam taki sam gwizd jak u ciebie, a jak mu już zacznę deptać to tak chodzi jak w tym Golfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak mu już zacznę deptać to tak chodzi jak w tym Golfie

 

Marcin , a co jest powodem takiego dźwięku ? czy może to jest normalne ?

Ja u siebie zauważyłem podobne dzwięki, jak w tym golfie.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie zauważyłem podobne dzwięki, jak w tym golfie.

 

jeżeli masz taki sam dźwięk jak w tym Golfie to jest to normalny dźwięk turbiny ;] ja mam taki sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jestem spokojniejszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest silnik jeszcze zimny to mu nie deptam i tak sobie delikatnie jade i mam taki sam gwizd jak u ciebie

 

no dobra, ale czy zrodlem tego gwizdu tez jest turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ale czy zrodlem tego gwizdu tez jest turbo?

 

wiesz co ci powiem teraz oglądałem te twoje filmiki i to jest normalna praca turbiny, więc nie masz się o co martwić ;] ja z takiego założenia wychodzę że turbo chodzi ci dobrze ;]

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki sam dźwięk w swoim passacie B5 ale wcześniej tego nie było tylko kiedyś na autostradzie wpadł mi w tryb awaryjny i od tego czasu tak właśnie wyje tylko nie mam czasu tego diagnozować ale nie jest to normalny objaw turbiny gdzieś wyczytałem ze to może być coś z wydechem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie jest to normalny objaw turbiny gdzieś wyczytałem ze to może być coś z wydechem

 

hmmm auto mam z 2007 roku i teżmi tak turbo gwiżdże a swoją drogą też miałem B5 z 1999 TDI taki jak twój i też mi tak Turbo gwizdało a auto miało przejechane ponad 244000 jak go sprzedawałem a turbina chodziła mi jak nowa w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny dzwięk u siebie.turbinka mimo 237 tys na karku jest w extra stanie.wczoraj robiłem chipa i Rogal stwierdził że wszystko ok.Jedynie przydało by sie czyszczenie żeby dmuchawka dłużej pożyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ci powiem teraz oglądałem te twoje filmiki i to jest normalna praca turbiny, więc nie masz się o co martwić ;] ja z takiego założenia wychodzę że turbo chodzi ci dobrze ;]

 

ale ja sie martwie...bo mi sie paskuda przeladowywuje :-) na forum od vaga, tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65053 , napisal mi spanky, ze zapieczone kierownice albo sterowanie turbo. z serwisu wiem, ze sztanga chodzi bezproblemowo w pelnym zakresie (jakby byly zapieczone kierownice to raczej nie byloby tak bezproblemowo), n75 tez byl sprawdzany/podmieniany i to samo. no i qrde mam dylemat, bo serwis chce mi sie teraz za turbo albo ecu wziac... :-(

bylbym dzwieczny gdyby ktos z tego forum, mogl rowniez spojrzec i rzucic jaki pomysl jak do tego podejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności