Skocz do zawartości
Krawcol82

MFD wersja angielska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

Pytanie swoje kieruję do posiadaczy angielskiej wersji nawigacji MFD...

Które pokrętło jest u Was odpowiedzialne za włączenie nawigacji :?: Lewe, czy może prawe :?:

Prośbę też mam małą-będę wdzięczny za umieszczenie rozpiski pinów we wtyczkach z angielskiej wersji MFD...

Czy w ogóle są jakieś różnice między europejską a angielską wersją nawigacji MFD (oprócz danych w km/milach):?:

Z góry dziękuję :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane km/mile zmienia sie w opcji jezykowej, jest angielski metryczny i angielski ;)

tyle moge podpowiedziec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane km/mile zmienia sie w opcji jezykowej, jest angielski metryczny i angielski

tyle moge podpowiedziec

 

Akurat mnie bardziej interesuje ten opis wgniazd z tyłu nawigacji i pokrętła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd masz takie informacje, że jest coś takiego jak "wersja angielska" navi ??

skrzynie biegów też są "wersje angielskie" ?? ;)

To, że anglicy komplikuja sobie życie i robią wiele rzeczy na odwrót to nie znaczy, że radio niemieckie tez jest przerabiane pod ich potrzeby :D

obstawiam, że sprzęt jest dokładnie taki sam jak w wersjach europejskich, nawet w kodowaniach navi nie masz wzmianek o "ruchu lewostronnym", więc cały opis wtyków będzie taki sam jak u nas :)

Pozdrawiam

anschlussdiagrammvwnavi.th.jpg

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd masz takie informacje, że jest coś takiego jak "wersja angielska" navi ??

Taki mój domysł...

Wsadziłem procesor Harmana do auta, zakupiony w UK i... Jak chcę, żeby mi grała lewa strona-to gra mi prawa, jak chcę, żeby grał tył-gra mi przód... Wcześniej miałem procesor Nokii i wszystkie strony się zgadzały... Dlatego zastanawia mnie, czy nie było jednak wersji UK nawigacji lub jakieś kodowanie inne...

Aha-kabel mam ten sam-odłączyłem Nokię i podłączyłem Harmana-dźwięk o niebo lepszy, ale zastanawia mnie ta prawa/lewa strona... Przy kostkach w MFD nic nie grzebane.

No i zastanawiam się, co z tym fantem zrobić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcę, żeby mi grała lewa strona-to gra mi prawa, jak chcę, żeby grał tył-gra mi przód.

 

nie dosc ze wersja angielska to jeszcze chyba austarlijska ,)

 

a tak serio to MFD sprzetowo jest tylko w jednej wersji wyprowadzen gniazd.

Najprosciej bedzie pozamieniac miejscami piny w wtyczce miniIso zoltej:

 

1 - Line Out links hinten, LR

2 - Line Out rechts hinten, RR

 

4 - Line Out links vorne, LF

5 - Line Out rechts vorne, RF

 

czyli wg Twojego opisu pin 1 z 5 i 2 z 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsadziłem procesor Harmana do auta, zakupiony w UK i... Jak chcę, żeby mi grała lewa strona-to gra mi prawa, jak chcę, żeby grał tył-gra mi przód... Wcześniej miałem procesor Nokii i wszystkie strony się zgadzały.

to raczej coś z tym prockiem jest a nie z navi ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dosc ze wersja angielska to jeszcze chyba austarlijska ,)

 

a tak serio to MFD sprzetowo jest tylko w jednej wersji wyprowadzen gniazd.

Na japoński rynek były zupełnie inne odtwarzacze, np. coś jak Gamma, ale na MD zamiast na kasetę i pokrętło głośności ma po prawej stronie...

Tutaj masz przykład: http://www.tradecarview.com/used_car/japan%20car/volkswagen/passat/365856/photo/?sid=300&pn=7

Były też takie cuda: http://www.tradecarview.com/used_car/japan%20car/volkswagen/passat/538257/photo/?sid=300&pn=3

Dlatego pytam, jak to wygląda z navi MFD... Czy była wersja angielska...

Najprędzej nagram CD z testem stron i sprawdzę, czy prawa strona to prawa strona itd.

 

P.S. A w Australii mieli tez pokrętła po prawej stronie od głośności-dowód poniżej na fotkach :P Także zanim naklepiesz to upewnij się ;)

0AFB08156A8F4E48B3964274EBEC464D.jpg

4F90D1421A9744E5B6ADEDAD9323C2DB.jpg

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności