Skocz do zawartości
misiofazi

Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie. W moim passku mam elektrycznie opuszczane szyby tylko z przodu i zamierzam zrobic elektrykę w tylnych drzwiach.

Czytałem na forum, że należy wymienić jakiś moduł komfortu (i tu tkwi problem) Czy można dokonać taka operacje w takich krokach:

1. montaż elektryki z tyłu

2. wymiana panelu sterowania ;) w drzwiach kierowcy

3. wymiana modułu komfortu

4. wpinamy wtyczki i działa

 

Czy musimy dokładać jakieś wiązki nowe wtyczki itd?

 

Czy możliwa jest też wersja 2 taka:

1. montaż elektryki z tyłu

2. podłączenie ( + - ) do silniczka

3. brak kontroli w drzwiach kierowcy tylko kontrola opuszczania szyb w tylnych drzwiach

 

Brak modzenia z modułem komfortu itd

 

Jeżeli wariant 2gi jest spoko to do czego podpiąć zasilanie żeby napięcie pojawiało się po włączeniu zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem bo na allegro sa takie uniwersalne i takie chcialem zakupic. no i chcialem zrobic to tak :

ze puscic kabel z tylnich szyb do szyb kierowcy by miec kontrole nad tylnimi szybkami a dodatkowo podlaczyc pod aku, no i mysle ze to jest najlepsze rozwiazanie, no ale ja owszem bym mogl to wszystko powyprowadzac ale podlaczenia bym zostawil jakiemus dobremu elektrykowi zeby mi podlaczyl pod panel kierowcy i zrobil tak zeby po wylaczeniu stacyjki sie wylaczalo, napewno to jest realne i caly czas intensywnie o tym mysle:) bo mozna tez orginalnie tak zamontowac niby szybciej ale napewno owiele wiekszy koszt, a najlepiej to jedz do elektryka i zapytaj go o to, opowiedz mu cala historyjke on ci podpowie co musisz dodatkowo kupic i wtedy bedzie wszystko wiadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no części jakie mam są oryginalne dawcą był lord z Anglii xD więc kwestia wyjmij stare włóż "nowe" problem tkwi w tym czy można to zrobić metodą

- zmień tylne boczki włóż silniczki w drzwi

- zmień moduł komfortu

- zmień panel sterowania w drzwiach kierowcy

- ciesz się z opuszczanych okien

 

Bo jeżeli będzie to wymagało jeszcze jakiś wizyt u elektronika w wynagrodzenie go jeszcze kilkoma stówkami to wole wlutować po 2 kabelki (+-)w drzwi i mieć to samo za 10zł

 

Bo w pierwszej metodzie będę musiał jeszcze dokupić moduł i panel sterowania ~200 zł

 

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

 

naprawdę jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że całkiem nie dawno dokładałem elektryczne szyby z tyłu ze 100 % sukcesem :) ,

Czytałem na forum, że należy wymienić jakiś moduł komfortu

bzdura niczego nie trzeba wymieniać :), po co jak na starym też będzie wszystko chulać bez żadnych błędów :) , a najważniejsze $$$ zostają w kieszeni ,

wymiana panelu sterowania w drzwiach kierowcy

sprawa oczywista jeśli chcesz sterować tylnymi szybami również z panelu w drzwiach kierowcy :).

Ale do rzeczy :

1/ moim zdaniem najważniejsza sprawa schemat 4 elektrycznych szyb najlepiej aby był to schemat z rocznika jakiego masz samochód ,

2/ kompletne srebrne blachy + wiązki elektryczne , silniczki a co najważniejsze moduły które to sterują ich pracą - w Waszym wypadku bicuomega , misiofazi najlepiej aby były z rocznika 1997-1998 ( od 1999 moduły sterujące silniczkami opuszczania mogą być już sterowane po Canie i wtedy **** zbita ) ,

3/ oczywiście boczki tapicerki z przełącznikiem szyb ( góra - dół ) ,

4/ przewody do połączenia przednich drzwi ( słupka ) z tylnymi drzwiami , już nie pamiętam jakie zastosowałem przekroje przewodów .

 

Aby nie być gołosłownym zapraszam na kliknięcie linku z podpisu ( na dole ) :) , od postu 61 , jest tam również co nieco opisane .

Jeśli już będziecie mieli wszystkie podane części j/w , a przedewszystkim schemat to :

1/ robicie kompletną przekładkę wszystkich części ze starych srebrnych blach, na nowe blachy

2/ należy usunąć całą instalację elektryczną nowych blach prócz sterowania szybą ( przełącznik góra - dół ) i zastąpić ją instalacją ze starych blach,

3/ dokładacie połączenie przednich drzwi ( słupka ) z tylnymi drzwiami - moduł sterujący pracą silniczka opuszczania i podnoszenia szyby zgodnie ze schematem .

4/ zamiana panelu sterowania w drzwiach kierowcy na 4 szyby elektryczne .

I cieszycie się z 4 szyb sterowanych elektrycznie :D, po podpięciu pod Vaga nie wywala żadnych błędów :).

PozdraVWiam :vw:

p.s. heh w ASO powiedzieli że ta za dużo roboty i bez zmiany modułu nie wypali , chyba muszą przyjść do mnie na szkołę :hyhy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super przeanalizuje to co napisałeś jutro w dzień bo dziś już nic z tego nie rozumiem xD

Dziękuje za pomoc jeżeli ktoś chce coś dodać to proszę śmiało pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak mam auto z 1999r i jest na can a blachy mam z 2002r to powinno grać?

Podłączyłem zamek na starą wiązkę podłączyłem plus i masę do nowej kostki

Działa mi teraz zamek i regulacja szyb za pomocą tylnego przełącznika.

Lecz nie działa mi z panelu przedniego wie ktoś pod które przewody powinienem się podłączyć w kostce od silniczka aby zadziałał panel i które to są przewody przy przednim słupku ? Przy słupku i przy kostce mam po 2 kabelki skręcone ze sobą domniemam że to może być to ale nie wiem jak to sprawdzić . No i nie znalazłem planów instalacji Pomocy!!

 

---------- Post added at 10:55 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

 

Połączyłem tak jak napisał POGROMCA i nic nie zadziałało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie jak mam auto z 1999r i jest na can a blachy mam z 2002r to powinno grać?

Podłączyłem zamek na starą wiązkę podłączyłem plus i masę do nowej kostki

Działa mi teraz zamek i regulacja szyb za pomocą tylnego przełącznika.

Lecz nie działa mi z panelu przedniego wie ktoś pod które przewody powinienem się podłączyć w kostce od silniczka aby zadziałał panel i które to są przewody przy przednim słupku ? Przy słupku i przy kostce mam po 2 kabelki skręcone ze sobą domniemam że to może być to ale nie wiem jak to sprawdzić . No i nie znalazłem planów instalacji Pomoc

 

domniemam że to zrobiłeś :027:

2/ należy usunąć całą instalację elektryczną nowych blach prócz sterowania szybą ( przełącznik góra - dół ) i zastąpić ją instalacją ze starych blach,

co do schematu i oraz rozpiski podłączenia znajdziesz tu : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki już ogarnąłem Genialny link;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki już ogarnąłem Genialny link;]

to super że się udało :dobrze , i dzięx za punkta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bardzo mi pomogłeś ale jednak nie działa jak powinno

Działa opuszczanie i podnoszenie szyby z tylnego przełącznika oraz centralny i podświetlenie progu. ale przedni panel nie steruje tylnymi szybami. cisza zero reakcji. Powiedz mi czy do tych modernizacji według planów elektryki trzeba też zmieniać w komputerze ustawienia na 4 szyby?

 

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

 

Bo jeśli tak to może być powód dlaczego mi nie reaguje na panel ale zauważyłem coś jeszcze. Przy panelu przednim wychodzi 9 pinów a ja do wtyczki mam tylko 8 kabli;/ może to jest przyczyną. Fakt jest jednak taki że nawet nie domyka mi szyb na zamek więc jagby komunikacja komputera nie grała. Mam 99r produkcji auta z niebieskim podświetleniem zegarów z czego wynika że komunikacja jest can a silniki mam z 2002r więc powinno być jednakowe. Jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co bardzo mi pomogłeś ale jednak nie działa jak powinno

Działa opuszczanie i podnoszenie szyby z tylnego przełącznika oraz centralny i podświetlenie progu. ale przedni panel nie steruje tylnymi szybami. cisza zero reakcji. Powiedz mi czy do tych modernizacji według planów elektryki trzeba też zmieniać w komputerze ustawienia na 4 szyby?

 

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

 

Bo jeśli tak to może być powód dlaczego mi nie reaguje na panel ale zauważyłem coś jeszcze. Przy panelu przednim wychodzi 9 pinów a ja do wtyczki mam tylko 8 kabli;/ może to jest przyczyną. Fakt jest jednak taki że nawet nie domyka mi szyb na zamek więc jagby komunikacja komputera nie grała. Mam 99r produkcji auta z niebieskim podświetleniem zegarów z czego wynika że komunikacja jest can a silniki mam z 2002r więc powinno być jednakowe. Jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu. dzięki.

Tu poczytaj,http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130&highlight=modu%B3+komfortu+diagnostyka masz wszystko opisane.

To że działa w pasku z 1998,to nie znaczy że w twoim również będzie działało.Moduł komfortu w twoim roczniku do czterech szyb się przekodowuje.Ponadto nie każdy moduł jest przystosowany do sterowania czterech szyb.Podaj oznaczenie modułu komfortu,to odpowiem ci czy wystarczy przekodować,czy musisz wymienić.

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

 

bzdura niczego nie trzeba wymieniać , po co jak na starym też będzie wszystko chulać bez żadnych błędów , a najważniejsze $$$ zostają w kieszeni

W twoim roczniku może i tak.Ale w modelach 2000,czyli od czerwca 1999 moduł komfortu jest trochę bardziej zaawansowany technicznie i już niestety nie jest to takie proste.A tak z ciekawości,masz u siebie sterowanie z przedniego panela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko połączone zgodnie ze schematem to proponowałbym :

 

1/ wykasować vagiem wszystkie błędy bo pewnie trochę tego się nasiało potem zrób próbę czy panel w drzwiach kierowcy działa

 

2/ jeśli nie to następną sprawą która jest do sprawdzenia to panel w drzwiach kierowcy może być uszkodzony lecz nie koniecznie , sprawdz numer starego panelu z 2 szybani elektr. i nowego na 4 szyby elekt. , chodzi tu w tym oto aby nie było znacznej różnicy pomiędzy tymi numerami , najlepiej jeśli to możliwe podmienić na chwilkę inny panel najlepiej z takimi numerami jakie masz w starym i sprawdz czy zagada

 

3/ i tego co się obawiam najwięcej moduły sterowania samymi silniczkami ( czarne skrzyneczki przy silniczku ) mogą się różnić rocznikowo pomiędzy 1999 a 2002 r , ale to do sprawdzenia na końcu .

 

W twoim roczniku może i tak.Ale w modelach 2000,czyli od czerwca 1999 moduł komfortu jest trochę bardziej zaawansowany technicznie i już niestety nie jest to takie proste.A tak z ciekawości,masz u siebie sterowanie z przedniego panela?

sam moduł jeśli jest wszystko ok ( połączenie i części moduł sterowania silniczka oraz panel) to wykryje , i niczego nie trzeba przekodowywać :) , jak i w moim 1998 r , tak jak i w zrobionym koledze pasku z 2003 r , wszystko działa bez przekodowywania i co najważniejsze nie sieje żadnych błędów na vagu .

p.s. mój pasiasty w podpisie :)

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości podpięcia innego modułu ani panelu więc odpada przekładka. Sprawdzę numerację modułu komfortu to się okaże czy mam opcję na 4 szyby. szkoda by było mojej inwestycji aby teraz rezygnować choć mam już dość;/

 

A jeszcze raz się tylko zapytam ile macie kabli przy panelu sterowania bo jeśli 9 to u mnie czegoś brakuje;].

 

A jeśli pozwolicie. nie rozumiem za bardzo jak się ma różnica między ustawieniem na 4 szyby w module od 2 szyb skoro podpinamy się pod kable sterowania przednią szybą? Tego nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam możliwości podpięcia innego modułu ani panelu więc odpada przekładka. Sprawdzę numerację modułu komfortu to się okaże czy mam opcję na 4 szyby. szkoda by było mojej inwestycji aby teraz rezygnować choć mam już dość;/

 

A jeszcze raz się tylko zapytam ile macie kabli przy panelu sterowania bo jeśli 9 to u mnie czegoś brakuje;].

 

A jeśli pozwolicie. nie rozumiem za bardzo jak się ma różnica między ustawieniem na 4 szyby w module od 2 szyb skoro podpinamy się pod kable sterowania przednią szybą? Tego nie ogarniam.

Kabli masz raczej tyle ile potrzeba.Ja u siebie jak zakładałem,to kable dokładałem tylko z przednich słupków do tylnych,do panelu sterowania nic nie dokładałem i działa.Z tym że moduł komfortu miałem tylko do dwóch szyb i wymieniałem go.Jeśli masz moduł do dwóch szyb,to nie zakodujesz go na 4,dlatego pisałem abyś sprawdził oznaczenie modułu.Jeśli masz CAN to sterowanie szybami idzie po CAN.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki sprawdze moduł ale dziś już nie dałem rady bo za dużo wypiłem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z kolegą johny x doszliśmy do wniosku że mam zły panel założony bo mam na 9 pinów a wtyczka ma 8 pinów. Więc mam pytanie czy ktoś posiada na sprzedaż panel z 8 pinami na 4 szyby???? Na allegro nie znalazłem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99r nie sprawdzałem modułu komfortu, nie mam kiedy, urlop zacznę za tydzień i wtedy się z tym pobawię !!!

 

A jeśli mam moduł na 2 szyby to możliwe jest, że wyjścia do panelu sterowania nie są podłączone wcale? i muszę przerabiać wiązkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
99r nie sprawdzałem modułu komfortu, nie mam kiedy, urlop zacznę za tydzień i wtedy się z tym pobawię !!!

 

A jeśli mam moduł na 2 szyby to możliwe jest, że wyjścia do panelu sterowania nie są podłączone wcale? i muszę przerabiać wiązkę?

Ja mam model 2000,miałem moduł na dwie szyby,wymieniłem na moduł z czterema szybami i żadnych przewodów do panela nie dokładałem i działa.Jeśli u ciebie z tylnych przycisków działa normalnie,a nie jak chce co się zdarza gdy sterowniki silników nie pasują do modułu komfortu to ja osobiście zacząłbym od sprawdzenia oznaczenia modułu.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w passacie B5 1999 jest wiązka pod elektryke tył??

Sie rozchodzi cz wystarczy tylko wtyczki podpiąc i działa??

Przegladałem ETKE to jest jako jedna wiaza pod głosniki w drzwiach i sterowanie szyb tył.

Passek obecnie tył ma na korbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności