Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Czujnik świateł stop - jaki typ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję :)

Dzisiaj również wymieniłem u siebie czujnik na 1K2 945 511 RDW. Wymiana jest banalna i zajmuje kilka minut. Nowego czujnika nie da się łatwo zepsuć i może on być montowany kilka razy. Załączam zdjęcie z fajną instrukcją:

BrakeLightSwitch.jpg

LINK - http://s218.photobucket.com/user/Supertuph/media/BrakeLightSwitch.jpg.html

 

Generalnie nie trzeba wciskać hamulca, wszystko się robi jak pedał jest w normalnej pozycji :luka

 

U siebie nie kasowałem błędów, a wcześniej przy każdym hamowaniu włączały się kontroli ABS i ESP, a następnie po jakimś czasie (10-15 minut) wywalało ENGINE WORKSHOP + mrugająca kontrolka od świec żarowych. Po wymianie czujnika odpaliłem paska i przy naciskaniu hamulca kontrolki ABS i ESP się nie zapaliły, ale po chwili wyskoczył błąd ENGINE WORSHOP + kontrolka. Po kilku naciśnięciach hamulca błąd się wykasował (wszystko stojąc w miejscu). STOPy zapalają się po wciśnięciu hamulca na ok. 1 cm, może nawet ciut szybciej, więc chyba w normie.

Czy to, że nie kasowałem błędu może mieć na coś wpływ? Po wymianie przejechałem jakieś 6 kilometrów i wszystko jest OK.

20140506_184505.jpg

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie wymieniłem ten czujnik..ważna informacja jest taka że trzeba zainstalować tak jak w instrukcji podanej przez Tomaszza, ja zainstalowałem normalnie bez naciskania pedału hamulca i nadal mi wyskakiwał ten błąd dopiero jak :

1 wcisnąłem pedał na maksa

2 przekręciłem czujnik o 45 stopni (słychać charakterystyczne kliknięcie)

3 puściłem pedał hamulca (czujnik się ustawia)

4 przekręciłem czujnik do końca (czujnik się zamyka-LOCKED)

Dopiero wtedy błąd nie wyskakuje :) POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności