Skocz do zawartości
czapla321

Audio - Ground Zero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!:) Chciałbym zamontować w Passacie B5 kombi skrzynie + wzmacniacz. Przeglądając oferty wpadł mi w oko taki zestaw:p:

 

-GROUND ZERO GZTB 120MK2 Titanium - skrzynia

-GROUND ZERO GZIA 4100HP Iridium - wzmacniacz

 

link: http://carhifi24.pl/katalog/426_ground_zero/1158_ground_zero_gztb_120mk_titanium__ground_zero_gzia_4100hp_iridium.html

 

Czy ktoś miał do czynienia z takim zestawem, jesli tak to prosilbym o opinie lub jakas inna propozycje. Zestaw max do 600zł. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak G0 to ogólnie bardzo dobra firma (jakościowo) ale nie za te pieniądze. wzmacniacz ma 1% THD to sa znieksztalcenia dzwięku, powinien mieć nie więcej niż 0,1 żeby to czysto grało:) ale jak za tą cenę taki komplet to może sie opłaca wziąć :) ja bym tego ale nie kupił :) spokojnie w kwocie do 600 złoty złożysz samemu taki zestaw na lepszych komponentach :) basowy glośnik koło 250 i za wmak 350 . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzmacniacz ma 1% THD to sa znieksztalcenia dzwięku, powinien mieć nie więcej niż 0,1 żeby to czysto grało

Wzmacniacz na pewno nie "ma" 1% THD, przy tylu była zmierzona jego moc, nie zagłębiając się w szczegóły zniekształcenia spadną poniżej 0,1% przy mniejszej mocy.

Jeżeli natomiast chodzi o sam produkt również proponowałbym coś innego.

Napisz co aktualnie siedzi w aucie, jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz od "dodatkowego zestawu"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio Beta V + fabryczne glosniki. Chcialem poprostu cos na poprawienie niskich tonow. Muzyka jaka najczesciej leci to hip-hop, daltego szukalem skrzyni z bass-reflexem. Moze jakies inne propozycje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do hh to bym polecał zamknieta skrzynkę, wtedy bas jest krotki i przyjemniejszy (nie ciagnie się), do takiej muzyki zamknieta skrzynka bedzie lepsza :)

 

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

 

nie "ma" 1% THD
tak zgodzę sie że to wartość zniekształceń przy pełnej mocy przy jakiej był mierzony :) ale mój ma tych zniekształceń przy pełnej mocy 0,04 a nie 1% :) a wiadomo że nie kupuje sie zmaka po to by słuchać go cichutko :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mój ma tych zniekształceń przy pełnej mocy 0,04 a nie 1%

Jak podkręcisz gain mocniej thd dojdzie i do 10% :) dlatego nigdy nie można powiedzieć że wzmacniacz "ma" takie a nie inne zniekształcenia.

Zerknij na ten wykres, pomoże Ci zrozumieć na czym to polega

thdxp3.gif

Zresztą mówi się że przeciętny człowiek nie jest w stanie wyłapać zniekształceń do ok 1%, a biorąc pod uwagę miejsce odsłuchu pewnie nawet kilku %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem o co Ci chodzi bo jestem elektronikiem, więc te wszystkie znaczki wykresy itp są bardzo dobrze mi znane :) ale roznica jest i to wielka :) na wykresie jest te 10% przy mocy kolo 100W ja mam 300 rmsu to ile mam miec znieksztalcen ? :D ale różnica jest bo ja mam gain prawie na maxa puszczony, slucham bardzo glosno muzyki i wszystko trybi czysciutko i elegancko a na wczesniejszym zmaku dupiatej marki wszystko harczało :) mam kombika i glosnik postawiony bokiem więc słyszę nadrobniejszy szmer jaki z glosnika sie wydobywa :) i to mówię o skrzynce nie mówiąc już o przednich glośniczkach i o tym jaka na nich była różnica po zainwestowaniu we wzmacniacz z lepszymi parametrami (nie chodzi mi o moc tylko o reszte parametrow) :P pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wykresie jest te 10% przy mocy kolo 100W ja mam 300 rmsu to ile mam miec znieksztalcen ?
to był wykres dla jakiegoś układu TDA ;)
na wczesniejszym zmaku dupiatej marki wszystko harczało
Zmieniłeś JBL'a ? (żartuje oczywiście:)
mam kombika i glosnik postawiony bokiem więc słyszę nadrobniejszy szmer jaki z glosnika sie wydobywa
też mam kombi, ba nawet w podobnym kolorze, a mianowicie "racing green" tyle że b5-ke, kontynuując rozważania o podobieństwach, mam praktycznie to samo radio tylko w ładniejszym kolorze ;) z tym że ja mam subwoofer "grający na klapę" (swoją drogą też jl) i oczywiście nie słyszę szmerów ;)

A wracając do tematu, bo znacznie nam się "odbiegło". Oczywiście lepiej coś zamkniętego do hip-hopu. Rozumiem że 600zł jest na głośnik i skrzynię? a okablowanie oddzielnie?

Zaproponowałbym taki subwoofer

i do tego np. taki wzmacniacz

ewentualnie jeśli chcesz nowy, możesz pozostać wierny marce i kupić takie coś ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rockford to tez reweacyjna marka ;) także polecam :) dobre okreslenie te "racing green" :) jesli bym zmienial JBLke to tylko na u-Dimension :) ale seria junior model jr 2.370 :) ten zmak to poezja dzwięku :) kumpel takiego ma to sobie go podlaczylem kiedys do siebie :) pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre okreslenie te "racing green"

tak vw "nazwał" kolor LB6G, ale faktycznie średnio pasuje ;)

jesli bym zmienial JBLke to tylko na u-Dimension ale seria junior model jr 2.370

u mnie gra v41, polecam ciekawa zabawka, choć w połączeniu z alpinką robi się moim zdaniem zbyt ostro w górnych rejestrach, więc pewnie radio na "gwiazdkę" sobie nowe sprawię ;) szczególnie że zakładanie panela mnie dobija...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam alpinke 9886R i masz racje trochę za "wysoko" to gra, bo alpinki maja tylko 2 pasmowy korektor wbuowany :( moje radyjo ma mozliwosc podlaczenia procesora IMPRINT i to juz wtedy jest pozadny klocek ale jego cena przeraża (550zł) tez planuje zmienic radio ale napewno nie w najblizszej przyszlosci :) na pionka DEH p9800BT najwyzszy dostepny model ma juz wszystko w sobie co wogole mozna dostać na rynku :) kumpel go ma i wiem ile jest wszelakich ustawien i zabawy :) pozdraVWiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności