Skocz do zawartości
Navkol

Lusterka z kierunkowskazami

Rekomendowane odpowiedzi

a nie da się jakość pokombinować z kierunkami od Octavii II ??

Tak na oko wydają się akurat :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Panowie mam zamiar zamontować takie lustereczka, orientowałem sie już troche i wiem prawdopodobnie, że za pomocą kostki można podpiąć sie pod centralke z migaczami. Lusterka te wychodziły już w modela 3BG i były z lewej i sprawej strony takie same. Pasują pod uchwyty z lusterek od passatów nawet z roku 1996. Koszt ich jest spory ale myśle że wartko. Jak będe montował lusterka zrobie dokumentacje i umieszcze ja na forum lub w dziale warsztat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN wystarczy same plastki przezroczyste przełożyć i będzie chodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

MrWho możesz mi rozjaśnić temat ? Nie rozumiem do końca, co miałęś na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN zamiast pisać co masz zrobić przeczytaj temat od początku pisałem co dokłądnie trzeba zrobić a kolega martinUK napisał jakie to są koszty :)

 

Od siebie dodam że można by było to wykonaóć z kawałka plexy wycietego na wymiar i wypolerowanego na frezarce CNC :) Może ma ktoś dostęp do takiej frezarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Nie będe robił takiej manufaktury, bo to się z celem mija, albo oryginał albo nic, więc interesje mnie przeróbka, tylko na volkswagenowskie lusterka led z końca produkji 3BG.

 

P.S. Czytałem cały temat MrWho. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu

Kiedyś kiedyś robiłem sobie kierunki w lustra do malucha :) na ledach to zrobiłem, a schowałem je pod dociętym kawałkiem tylnego klosza lampy cofania - popularnej, standartowej jaka była w starych fiatach montowana... wyciąłem odpowiedni kształt, podgrzałem nad kuchenką, wygiąłem w krzywizne jaka mi była potrzebna i wkleiłem w obudowe lustra...

 

tanio i ładnie mi to wyszło...

 

ale to pisze, gdyby komuś chciało się pobawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN ja bym powiedział że to jest tańsza alternatywa... szkiełkami się te lusterka różnia... używka całe lustra to koszt 600-800zł koszt samych szkiełek 200zł :| To ja sorx ale wole to dać komuś na frezarke CNC odrazu zrobić to w technologii led i mieć z bańki wszystko niż kupywać plastiki za taką cenę albo kupywać za 8stów lusterka i potem jeszcze je malować... już nie mowiąc o tym że stare będą leżeć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Ja wole zainwestować troche grosza kupić nawet za 800 zł lusterka i pomalować je, bo uwarzam, że oryginały najlepsze. Stare można sprzedać na allegro, ale każdy ma swoje zdanie i zrobi co uważa. Pozdrowienia dla Pawła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wole zainwestować troche grosza kupić nawet za 800 zł lusterka i pomalować je, bo uwarzam, że oryginały najlepsze. Stare można sprzedać na allegro, ale każdy ma swoje zdanie i zrobi co uważa. Pozdrowienia dla Pawła.

Ja będe zmieniał, ale dopiero na wiosne chyba na takie lusterka.

Zamiast malować kupie takie coś http://moto.allegro.pl/item150504760_lusterka_chrom_obudowy_in_pro_audi_vw_seat_opel.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN jezeli dobrze wykonasz to niczym od orginału sie nie bedzie różnić ;) a sprzedać stare to porażka ;) Do tego i tak bedziesz musiał je na led przerobić bo taka teraz moda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Boommax rozwarze tą opcje, bo nawet fajnie wyglądają, tylko mam srebrne listwy na zderzakach, rant wokół szyb i relingi. Nie zadurzo będzie chromu z takimi lusterkami jeszcze, doradźcie? MrWho, spróbuje po założeniu nowych lusterek stare również przerobić na led, wątpie w to, że będzie to efektownie wyglądać bo nie mam smykałki do takich rzeczy, ale raczej spróbuje. Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grreggorr

Oj chlopaki chlopaki...

 

Musze stwierdzic ze najbardziej racje ma 4MOTION_LBN

poniewaz wszystkie te linki, przeróbki, zdjecia które tu pozamieszczaliście dotyczą lusterek montowanych w Pasku od 2004r i nie dosc ze calkiem inaczej wygladaja to inna maja konstrukcje i co najwazniejsze wymiary.

 

Zerknijcie sobie na zdjecie, szkic ktory na szybko zrobilem.

Zdjecie przedstawia lusterka montowane w paskach do 2004r.

 

1- podstawa na ktorej zamontowany jest mechanizm jest niewyciągalna i nie da sie w niej zamontowac zarowno tych szkielek (ani oryginalnych ani IN PRO ktore powynajdywaliscie) jak i tez diód bo nie ma tam na to miesca.

 

2 - Jezeli chcielibyscie to szkielko zamontowac tutaj to tez jest calkowicie inny wymiar. A gdyby przyszlo go glowy komus tu dorabiac plekse to wiedzcie ze po zalozeniu tej obudowy w tym okienku nie ma miejsca na cokolwiek.

 

3 - to jest jedyne miejsce gdzie pod spodem jest ciut miejsca i jesli ktos chcialby tam podlubac to moze wycinac tu kawalek obudowy i wstawiac diody a potem dorabiac jakies szkiełko ale wg mnie to mija sie z celem.

 

4 - to jest podstawowa rzecz bo nasze lusterka maja rożny wymiar a wszelkie przerobki, szkiełka itp ktore gdziekolwiek znalezliscie dotycza lusterek z rocznika 2004 w zwyz i takowe lusterka bez kierunkowskazow to naprawde rzadkosc bo byly krotko w jakis ubogich wersjach montowane.

Sprawdzalem w serwisie VW i nawet nie maja ich w bazie danych czesci do sprowadzenia twierdzac ze mopga sciagnac tylko takie z miejscem na kierunkowskaz.

A zamieszczane w roznych krajach na roznych stronach przerobki dotyczą montażu diod zamiast zarowek a nie montażu kierunkow w lusterka ktore tego nie posiadaly.

 

Na koniec chcialbym zaznaczyc ze nie musze miec racji i nie jestem alfa czy omega :) ale jak widzicie wnikliwie zaglebilem sie w ten temat i jedyne najmadrzejsze wyjscie to wymiana na lustra z kierunkami ale czy pasuja w 100% to tego jeszcze nie wiem bo podobno trójkąt montażowy może być ciut inny.

Jesli ktos w tym temacie ma konkretne informacje i dowody bo gdzies ktos to zamontowal to bede wdzieczny.

 

Pozdrowionka z piernikowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj od samego początku temat, a przynajmniej 2 pkt z tych co napisałeś znikną :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

wkrótce rozwieje wasze wątpliwości jak założe nowe luterka z led, narazie trzeba poczekać i uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak wsumie wtrące...kierunki w lustrach...fajna rzecz.

 

nakładki też boommax, tak mniej więcej to wygląda.

bo nawet fajnie wyglądają, tylko mam srebrne listwy na zderzakach, rant wokół szyb i relingi. Nie zadurzo będzie chromu z takimi lusterkami jeszcze, doradźcie?

 

też mam chrom pakiet i napewno nakładek na klamki to nie będe dawał,to by lekka przesada była :) , ale z tymi nakładkami na lustrach jeżdżę ,wiedzcie tylko,że ci co sprzedają je to nieźle fotki potrafią zpreparować :) w realu z bliska to nie jest takie miodzio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grreggorr

No to jesli juz zapodaliscie temat chromów no i jesteśmy w temacie kierunków w lusterkach to coz sadzicie o tym ??

 

Dodam ze bankowo pasuja bez zadnych obaw czy przeróbek ale kosztuja 290EUR.

 

Takie podobno montowane byly w jakis wypasionych wersjach W8.

 

Zreszzta sami sobie poczytajcie:

 

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-Chrom-Spiegel-m-Blinkern-3B-3BG-W8_W0QQitemZ160068311174QQihZ006QQcategoryZ64899QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grreggorr

A jeśli ktoś chciałby w rozsadnych pieniadzach zamontowac sobie lustra z kierunkami i rowniez montowane na zasadzie odkrecam stare i przykrecam nowe (plus kabelek do kierunku) to wynalazlem cos takiego:

99EUR elektryka z ogrzewaniem

a 129EUR jeszcze sie elektrycznie składaja :)

 

p.s. to są oczywiscie nowe i do malowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli ktoś chciałby w rozsadnych pieniadzach zamontowac sobie lustra z kierunkami i rowniez montowane na zasadzie odkrecam stare i przykrecam nowe (plus kabelek do kierunku) to wynalazlem cos takiego:

99EUR elektryka z ogrzewaniem

a 129EUR jeszcze sie elektrycznie składaja :)

 

p.s. to są oczywiscie nowe i do malowania

 

daj namiar na te,jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności