Skocz do zawartości
Navkol

Lusterka z kierunkowskazami

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Na moich zdjęciach jest taka małą druga kostka, która jest podłączona pod kierunkowskaz w lusterku. Ciekawy tylko jestem ile pinów i jakie ułożenie pinów (pionowo/poziomo) jest u mnie w aucie. W lusterkach piny ułożone są poziomo.

Na chłopski rozum to powinno być kompatybilne ale słyszałem już opinie, że w B5 Fl są wtyczki na 10 i 12 pinów.

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przednich słupkach masz kostki.w których są przewody od kierunków

Dokładnie są tam kostki fioletowe a raczej różowe i kabelek czarno-biały już sprawdzałem bo też się przymierzam do montażu lusterek z kierunkami.Szukam jeszcze skąd mam wziąć prąd do podświetlenia otoczenia które mam w lusterkach,chyba zostanie ciągnięcie od lampki z podsufitki.

Lusterka z kierunkowskazami i podświetleniem sprzedaje Maciejek 265 zł sztuka podróbka oczywiście ale dobrze wykonana.

Kolega Mhipo kupił takie i ja też.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f85110758f0008f.html

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, jak dużą masz kostkę w lusterkach 10 czy 12 pinów? A w aucie?

 

Czyli mam rozumieć, że w słupku ta kostka fioletowo-różowa jest przygotowana pod kierunek? Czy trzeba zrobić rozgałęzienie?

 

Gdzieś na forum lub na passat-plus.de widziałem taką kostkę i była odpięta. Czy ona jest luźna? Rozbierałeś już wszystko? Duży problem z montażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych lusterkach jest jedna kostka ale nie pamiętam na ile pinów,chyba 10(leżą w domu) jeszcze nie montowane (brak czasu).Z tej kostki trzeba robić rozgałęzienie bo od niej prawdopodobnie są podpięte kierunki w błotnikach.Chyba że odłączysz kierunki w błotnikach i podepniesz w lusterku.

Co masz zamiar zrobić z kierunkami w lusterkach zostawiasz czy zaślepiasz?

Wieczorem mogę sprawdzić i wrzucić jakąś fotkę tych lusterek i kostki.

A w aucie boczki już kiedyś rozkręcałem ale jaka jest kostka nie zwracałem uwagi bo wtedy jeszcze się nie przymierzałem do takich lustereczek.

 

---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:18 ----------

 

Łukasz

Kolega Mhipo jest z W-wy ,myślę za jak byś go znalazł to by Ci pomógł.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>W tych lusterkach jest jedna kostka ale nie pamiętam na ile pinów,chyba 10(leżą w

U mnie jest 12 + druga mała kostka do zasilania kierunków.

 

>>>Z tej kostki trzeba robić rozgałęzienie bo od niej prawdopodobnie są podpięte kierunki

>>>błotnikach.Chyba że odłączysz kierunki w błotnikach i podepniesz w lusterku.

 

 

>>>Co masz zamiar zrobić z kierunkami w lusterkach zostawiasz czy zaślepiasz?

Zostawiam tak jak jest. Chyba, że będzie problem z instalacją tzn. że np.: będzie za duży pobór i komputer będzie wyświetlał błąd. Wtedy pewnie je po prostu odłączę ale woałbym zostawić – są takie chromowane i chyba jest to żarówka LED a mam czarnego highline więc dość ładnie to wygląda.

 

>>>Wieczorem mogę sprawdzić i wrzucić jakąś fotkę tych lusterek i kostki.

Byłbym wdzięczny J

 

Ja będę chciał się zająć montażem w weekend chyba, że pojawi się inne zajęcie bo jest jak zwykle bardzo prawdopodobne. Jeżeli się uda podłączyć to zrobię manual J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się na sobotę chodź jak to zwykle bywa może wypaść coś innego.W domu(bo teraz jestem w pracy)mam gdzieś zapisaną stronę niemiecką z wszystkimi kostkami jakie występują w lusterkach,prześle link może to Ci pomoże.

,

Jeżeli się uda podłączyć to zrobię manual J

Też byłbym wdzięczny,jak nie zamontuje ich w sobotę to się przyda na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym pisałem Ci dziś.U mnie jest kostka na 12 pinów

882591b137598eecm.jpgd0a17e9db5740192m.jpg

3454f78c4b9ac8d4m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze piękniejsze będą na autku ,tylko skąd wziąć czas aby je zamontować?????

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że "projekt lusterka" wykonany - gratulacje, wygląda genialnie :)))

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej można by było poprosić o instrukcje instalacji takich lusterek z kierunkami fajnie by było gdyby ktoś mógł zrobić małe Zrób to sam dla naszego "Warsztatu B5/B5.5" pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem mialem lekka stluczke i musialem wymienic przednie drzwi od kierowcy kupilem inne od passata z 2001 roku i przelozylem tylko tapicerke i lusterko gdyz lakier jest identyczny i tu jest problem od chwili przekladki nie dziala mi kierunkowskaz w lusterku i teraz pytanie czy w passatach przed 2003 rokiem instalacja sie czyms roznila bo juz nie wiem a instalacji nie przekladalem zaznaczam iz wszystkie kostki pasowaly bez problemu i wszystko jest wpiete nie dziala tylko ten kierunkowskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, przed bodajże 2004 r (poprawcie mnie jeżeli się mylę), Passaty miały lusterka w błotnikach a nie w lusterkach więc instalacja kierunkowskazu jest przeprowadzona właśnie tam - tym samym, jeżeli masz drzwi z kostkami z 2001 to nie masz przewidzianego przewodu z napięciem (ewentualnie również z masą - w zależności od konfiguracji pamięci/składania lusterka) w zespole kabli do lusterka - kostka jest prawdopodobnie taka sama lecz nie masz pinów.

 

Ja w moim aucie, ze względów bezpieczeństwa (miałem prawe małe) i estetycznych, przerabiałem na większe lusterka z migaczami: posiłkowałem się:

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

W Twoim przypadku, trzeba zrobić dokładnie tak samo jak u mnie:

1) zdjąć boczek od drzwi

2) zdjąć osłonę słupka bocznego

3) przeprowadzić przez drzwi kable (uważaj na "plus" i "minus" bo to ma znaczenie przy diodach!!!

 

Nie jest to skomplikowane, dasz radę... ewenutalnie pisz, pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Łukasz pisze kostki pasują ale brak pinów ,pozostaje Ci ewentualnie przełożyć wiązkę elektryczną z Twoich starych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, jeżeli masz tylko całą sprawną wiązkę w "oryginalnych" drzwiach to propozycja Mariana jest na 5+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dziekuje za szybka odpowiedz dzis przeloze wiazke i zobacze na szczescie mam stara wiazke bo drzwi nie wyrzucilem gdyz sa tam wszystkie podzespoly dzis przeloze i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupilem i ja lusterka z kierunkami tyle tylko ze srebrne a moj pasek niebieskawy wiec zabralem sie w nocy za rozbiorke i udalo sie sciagnac ta lakierowana obudowe. Bylo ciezko i balem sie zeby nie polamac tych wszystkich plastikowych zatrzaskow ale dalem rade. Mam wszystko na fotkach takze wrzuce moze dzisiaj w nocy. Najwazniejsze to wypiac samo lusterko z zatrzasków zdecydowanie ale i ostroznie, pozniej to juz tylko kilka srubek i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wrzuć zdjęcia, bo też byłbym zainteresowany takim rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności