Skocz do zawartości
MeCeNaS

Jaki mikrofon do CB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że mój mike jest na wykończeniu, muszę zaopatrzyć się w nowy.

Nie interesują mnie wzmocnienia echa itd itp.

 

I tutaj moje pytanie, co wybrać ?

 

K-PO DMC 110

http://allegro.pl/item752495935_mikrofon_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_fv_okazja.html

 

czy

 

FARUN

http://allegro.pl/item749891973_mikrofon_fe_200_4_pin_uniden_president_itp.html

 

Za wszelkie sugestie dziękuję :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął faruna ale naprawdę bym pomyślał chociaż o wzmocnieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak najpierw napisałbyś do jakiego TRX to ma być? A wzmocnienie naprawdę się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon ma być do Unidena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... a tak dla laika to co to jest to wzmocnienie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee... a tak dla laika to co to jest to wzmocnienie?

przylaczam sie do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie, jak sama nazwa mówi wzmacnia głos a więc nadajemy " głośniej " a co za tym idzie słyszą nas głośniej, wyraźniej, jakby nadający stał koło nas :) Można dostać mikrofony ze stałym wzmocnieniem jak i płynną regulacją + do tego jeszcze echo które także jest przydatne. Echo, jak sama nazwa mówi :D " wydłuża " korespondencję a więc jak ktoś szybko mówi i do tego są zakłócenia w sieci sprawdza sie idealnie.

 

Nie mieliście czasami na trasie takiej sytuacji że ktoś nadaje z bazy ? Mnie wiele osób pyta skąd nadaję, z jakiej bazy a ja mówię że z mobilka w co trudno niektórym uwierzyć....

To jest właśnie wzmocnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie wzmocnienie to jest wmontowane w gruszke czy jakos oddzielnie to sie instaluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wmontowane w mikrofon bądź w radio, może też być samodzielnym układem. Najczęściej montowane jest wewnątrz mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd można wiedzieć czy posiadane radyjko ma już takiego? Mam President Johnny II.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne nowo produkowane małe radio CB z przeznaczeniem do auta nie posiada żadnego z wyżej wymienionych.

Dokupuje się poprostu gruszkę z wzmocnieniem/echem, czy jednym i drugim na raz. koszt takiej gruszki to ok 100zł.

Aha, gruszka ze wzmocnieniem jest sporo większa niż normalna gruszka.

1_9338922c1e08.jpg tak wygląda standartowa gruszka ze wzmocnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne nowo produkowane małe radio CB z przeznaczeniem do auta nie posiada żadnego z wyżej wymienionych.

Posiada, choćby Omega czy niektóre Magnumy, Albrechty...

 

 

Dokupuje się poprostu gruszkę z wzmocnieniem/echem

Niekoniecznie, można dobudować wzmacniacz do istniejącego mikrofonu i schować go do środka.

 

 

gruszka ze wzmocnieniem jest sporo większa niż normalna gruszka.

Niekoniecznie, płytka wzmocnienia może mieć wymiary 0,5x1,0 cm i grubość ok. 3mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, można dobudować wzmacniacz do istniejącego mikrofonu i schować go do środka.

Co nie zmieni faktu, że sygnał bedzie wychodził od mikrofonu do wzmacniacza a nastepnie do radia przy oryginalnym przewodzie od gruchy. I w tym wypadku potrzeba jeszcze jeden taki sam przewód do gruchy. Chyba ze chce sie ingerować w środek radia.;)

Niekoniecznie, płytka wzmocnienia może mieć wymiary 0,5x1,0 cm i grubość ok. 3mm

Takie rzeczy tylko na allegro:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I w tym wypadku potrzeba jeszcze jeden taki sam przewód do gruchy. Chyba ze chce sie ingerować w środek radia.

 

W jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim celu?

Jeśli nie skorzystamy z dwóch przewodów od gruchy to jakoś trzeba będzie ten wzmacniacz wpiąć do radia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości nowych TRX nie trzeba ingerować w środek radia, ani wymieniać przewodu mikrofonowego. Wszystko można zrobić wewnątrz mikrofonu bez żadnych dodatkowych modyfikacji. Nie dotyczy to oczywiście starszych konstrukcji przystosowanych do pracy z mikrofonami dynamicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki MIKROFON Z ECHEM 2060 FARUN i był w miarę ok.jedyny problem to przestawiające się pokrętła,ale wystarczy coś pod nie podłożyć lub ustawić je sobie i wykręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego zwykłego faruna :)

Zobaczymy jak to isę będzie sprawowało :)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy mikrofon to Astatic ROAD DEVIL. Posłuchajcie wideo na internecie, Ostry jad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Road Devil? Bez żartów :D

Marcin Stos jaka to różnica jest pomiędzy starym radiem a nowym że nie trzeba ingerować w środek radia? Czasem wystarczy kupić mikrofon ze wzmocnieniem i zasilany baterią.Jeżeli zakładasz wzmocnienie to ono potrzebuje zasilania i jak je podłączysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności