Skocz do zawartości
niuniek_00

czuc gaz z nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow. Szukalem i nie znalazlem a problem taki jak w temacie ale opowiem od poczatku! Mialem walnieta podstawe pod wtryskiem (taka gumowa) wymienilem ja i od tego czasu czuc u mnie bylo gaz z nawiewu przedewszystkim na biegu jalowym np na skrzyzowaniu. Bylem juz u 3 gaziarzy sprawdzili szczelnosc ustawiali i twierdzili ze wszystko OK, ale znajomy znalazl usterke w elektromagnesie przy reduktorze a mianowici po wylaczeniu silnika elektromagnes sie zawieszal i przez chwile (chyba ze go stuknalem np srubokretem) puszczel jeszcze gaz do wtrysku. wymienilem wiec caly reduktor. Gaziarz powiedzial ze po 1000km przyjechac do regulacji i pojechalem. Przez caly ten czas bylo w porzadku zaczalem jezdzic na benzynie (okolo 300km) ale ostatno zatankowalem gaz i problem wrocil co prawda jak odlacze wtyczke od elektromagnesu to go odrazu rozlacza i auto gasnie. Ale jade sobie spokojnie zatrzymuje sie na skrzyzowaniu i po chwili znow czuc gaz (zaznaczam ze nie caly czas bo po nastepnej chwili przestaje mimo ze dalej stoje). Prosze o jakies rady:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczelnosc została sprawdzona elektronicznym testerem czy typową pianka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takim i takim. Ale zastanawiam sie nad tym ze po wymianie gumowej podstawy obroty spadly mi do ok 700-750 na biegu jalowym(uszczelnil sie uklad) i jutro jade do warsztatu zeby mi podniesli obroty do 1000. Moze nie spala wszystkiego bo ma za male obroty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I takim i takim. Ale zastanawiam sie nad tym ze po wymianie gumowej podstawy obroty spadly mi do ok 700-750 na biegu jalowym(uszczelnil sie uklad) i jutro jade do warsztatu zeby mi podniesli obroty do 1000. Moze nie spala wszystkiego bo ma za male obroty!

Jak równo chodzi to po co zmieniać. Ja mam podobne obroty i nie narzekam, są zgodne z tym co fabryka zaleca (800 rpm z tolerancją 100rpm). 1000 to trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze sprawdzic mieszanke bo rano jak odpalam to od kopa i wskakuje na 1000 obrotow a jak jest juz cieply i odpalam to pali od kopa rowniez ale ma taka chwilke ze go potrzepie i wkreca sie na te 700-750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze ci smierdzi z mawiewu to powiem ci tak: Ja mialem to samo, rozebralem calutki dolot i pod wtryskiem mialem dysze od gazu. Do tej dyszy byl przykrecony dwiema malymi srubkami króciec do ktorego byl mocowany przewod od parownika (ten z krokowcem). I wlasnie na laczeniu króciec - dysza byla nieszczelnosc. Ba, nawet nie bylo zadnej uszczelki ani nic. Rozebralem dysze, uszczelnilem silikonem i do dzisiaj mi leci tylko swieze powietrze z nawiewu :)

 

A jeszcze jedno: odpalasz auto na gazie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wlasnie na laczeniu króciec - dysza byla nieszczelnosc.

Potwierdzam ,sprawdź wlot do miksera jak i uszczelki pod nim, jeśli mikser plastikowy a nie aluminiowy to pewnie jest pęknięty, A ile Ci łyka gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli mikser plastikowy a nie aluminiowy to pewnie jest pęknięty,

Ja plastikowego miksera jeszcze nie widziałem jak są to pewnie jakaś rzeźba a te aluminiowe też dość czesto pękają jak są za nisko obsadzone Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam aluminiowy pali mi ok 10-11litrow na 100 w miescie ale uszczelki mam nowe i ostatnio dokrecilem bardziej srubki i chyba sie polepszylo dam znac jak mi grypa przejdzie narazie mam nos zawalony i nic nie czuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności