Skocz do zawartości
HaNsiN

Pompka w CO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do obeznanych w temacie instalacji CO. Mianowicie : czy pompka wspomagająca przepływ wody może być zamontowana w poziomie? Czy musi absolutnie w pionie. Pytam, ponieważ pojawił się problem z podłączeniem pompki z rurami < z pompką w pionie>

 

I jeszcze kilka informacji:

1. pompka jest zamontowana na rurze ciepłej, tłoczącej

2. układ otwarty

3. CO grawitacyjne < co się okaże :D> wspomagane pompką

4. "pierwsze uderzenie" gorącej wody z pieca idzie na piętro domu jednorodzinnego

 

Bardzo proszę o podpowiedzi...w internecie nie mogłem znaleźć nic konkretnego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak pompa powinna byc zamontowana w pionie i na rurze powracającej do pieca a nie na zasilającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa CO może być zamontowana na powrocie i w poziomie.Montaż na powrocie jest często spowodowany tym ,że naczynie otwarte jest poniżej 10m,a pompa zazwyczaj na taką wys.może tłoczyć wodę.Montując na powrocie "ograncza" się w ten sposób wys.słupa wody.Jeżeli zamontujesz na zasilaniu,a budynek nie ma 10m wys. to może się zdarzyć(miałem tak),że woda zagrzeje się do 80*C i nagle grzejniki zaczynają stygnąć.Poprostu woda zostanie wywalona z naczynia,a w związku z tym brak wody do uzupełnienia instalacji CO.No chyba,że masz uzupełnianie wody rozwiązane tak jak mają angole.Otwarte duże naczynie z pływakiem(jak w spłuczce)które po napełnieniu się zamyka zaworek,a ewentualną nadwyżka wody jest odprowadzana przez przelew do kanalizacji(a to już w każdym otwartym naczyniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak to będzie, może woda nie ucieknie całkiem :D Czyli pompkę można montować zarówno w pionie jak i w poziomie ;)? Z tego co wyczytałem na innym forum, montując w poziomie obniża się ciśnienie i w jakimś tam stopniu maleje "słup wody". U mnie musi zostać ona zamontowana poziomo bo inaczej będzie ciężko < przed przeróbką centralnego była pionowo>. Chodzi głównie o to czy przez montaż poziomy nie będzie jakichś problemów, utrudnień w przepływie wody po instalacji:638:

 

No to tak pompa powinna byc zamontowana w pionie i na rurze powracającej do pieca a nie na zasilającej.

 

z tego co wyczytałem z internetu, można montować na wyjściu i na powrocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w ten sposób dlatego właśnie żeby była jak najmniejsza siła oporu wody ale można i w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowaną w poziomie i na rurze tłoczącej. Działa bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dziadka tez jest na rurze wylotowej z pieca bodajze, zamontowane w poziomie. Z 5 lat juz smiga i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności