Skocz do zawartości
Gość toszulko

dlaczego ESP włącza się na V biegu przy 100 km /h???

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź prędkości obrotowe kół (czujniki ABS-u) to pozwoli wykluczyć (lub nie) samą elektronikę, jeśli to koronka z której czyta czujnik na którymś kole to odczyt będzie znacząco odbiegał od reszyt lub będzie nie do zmierzenia (przy tym najlepiej mieć prędkość przy której włącza się kontrolka co powoduje ze potrzebny laptop i druga osoba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się do wątku.

U mnie zapala się kontrolka ESP nawet po 5 m. Gaśnie i zapala się miga po prostu szalej. (nie jest to normalne miganie wskazujące prace systemu ESP)

Przy dłuższym świeceniu można ją wyłączyć przyciskiem ESP ale po jakim czasie znów się zapala. 3 komputery nie wykazują żadnych błędów. Co dziwne w parametrach odczyt z czujników na postoju pokazuje 1km/h. Czy to normalne czy powinno być 0 km/h?

Silnik pracuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dziwne w parametrach odczyt z czujników na postoju pokazuje 1km/h. Czy to normalne czy powinno być 0 km/h?
powinno być 0km/h na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno być 0km/h na postoju

 

Co może być przyczyną takiego wskazania jak to zresetować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ten sam problem. ESP czasami wariuje i nie jest to jego normalna praca. Potrafi 2 miesiące być dobrze i potem nagle zaczyna się załączać non stop itd. Problemy zaczęły się tak jak u was po wymianie zawieszenia i osłon przegubow. Wczoraj podjechałem do elektryka w momencie wystąpienia anomalii i po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd czujnika obrotow samochodu wokoł osi pionowej i przyśpieszenia oraz słabego napięcia w instalacji. Czujnik ten znajduje się pod tylną kanapą. W moim przypadku okazało się, że poprzedni właściciel jeszcze w Niemczech wymieniał wiązkę od tego własnie czujnika. I teraz pytanko, czy posiada ktoś schemat instalacji ESP lub całej instalacji elektrycznej do Passata B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) :) ? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pal mi sie kontrolka silnika i wyswietla sie komunikat Emission Workshop po jakims czasie czasami od razu zaswieca sie ESP samochód sie cały trzesie szarpie na postoju przy zmaine z N na D ,jak jade to tez przy zmianie biegów wystepuje szarpanie, po podpieciu do komputera wyskakuje bład P0272 cylinder 4 bład udziału zrównowazenia ,czy ktos pomoze jakies sugestie z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam takie objawy pojawiają sie po wymianie przegubów. są bodajże dwa rodzaje koronek po których chodzi czujka abs. (Obręcz na przegubie) jeśli jest inna to czujnik bedzie odczytywał błedne dane i przy ok 100-110km/h bedzie sie mu wydawało że jest zupełnie inna. ( odczyt z pozostałych czujników.) system esp go ogranicza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

jeżdze Passakiem 1.9 TDI z 2004 roku, przebieg 180k.

Ostatnio wymieniałem u mechanika wszystkie amortyzatory i przegub.

POo wymianie nastapił dziwny objaw:

jade na V biegu, przy 100 km/h nagle włączas ię ESP i dławi moc, dusi predkość i do tego miga kontrolka od ESP.

Mowa o drodze prostej, w miare rownej i suchej 100%. Pojawia się sporadycznie i bez zapowiedzi.

Podpinanie do VAGA pokazuje BŁĄD KOMUNIKACJI na CAB-BUSIE (później podam dokładne nry błędu).

Jest info ze błąd jest SPORADYCZNY, więc mechanik na razie jest bezradny.

 

POMOCY bo mnie szlag trafi !

 

Jak już pisałem wcześniej miałem identyczny problem, teraz wymieniłem przegub i problem zniknął więc to była jego wina.

Nareszcie można spokojnie jechać w okolicach 100km/h

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dziwne w parametrach odczyt z czujników na postoju pokazuje 1km/h. Czy to normalne czy powinno być 0 km/h?
Wie ktoś jak to zmienić?? :) Niby mi to nie przeszkadza, ale też mi pokazuje 1km/h na wszystkich kołach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności