Skocz do zawartości
piteroca

Nie mogę wyłączyć tylnej wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem passata B5 kombi tydzień temu i mam problem cały czas działa tylna wycieraczka i nie mogę jej wyłączyć. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele wskazuje na włącznik wycieraczek E22 (manetka), chyba, że moduł sterujący wycieraczką V12 ma zwarcie i wycieraczki chodzą cały czas! :(Możesz sprawdzić na wtyczce T8e napięcia (lub na samym module silnika):

- 1 masa (brązowy)

- 4 +12V z bezpiecznika S227 15A (czarno/żółty)

- 2 pojawia się tu +12V jeśli pracuje pompka tylna – to pracuje wycieraczka (czarno/fioletowy)

- 3 tutaj również podłączona masa z pompy (zielono/żółty).

 

Skontroluj przekaźnik 377 (moduł J31) czasówka wycieraczek.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak cały czas czy tylko jak ją sam włączysz a potem nie możesz jej wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak cały czas zaraz po włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze przeczytaj co ci mysterx napisał. Poza tym w szukajce wszystko znajdziesz masz pogrzeb sobie w tematach klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał tak w audi a4 kombi, jechał do Danii i wycieraczka cały czas chodziła po suchej szybie, aż w końcu zaczęło się dymić z tylnej klapy. musiał wyjąć bezpiecznik wycieraczek żeby zajechać na miejsce. okazało się, że spalił się ten moduł przy silniku wycieraczki, wymienił silnik z tym modułem na nowy i wszystko cacy, czyli ten moduł przy silniku powodował to, że wycieraczka cały czas pracowała. w audi silnik i ten moduł jest taki sam jak w pasku nawet kostka pasuje, tylko dysza od spryskiwacza jest inna. próbowaliśmy założyć z paska, ale musielibyśmy założyć razem z wycieraczką i kupiliśmy na szrocie za chyba 130zł. u Ciebie będzie raczej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Niestety po 3 latach reanimacji silniczka tylnej wycieraczki odmówił całkowicie posłuszeństwa /chodziła non stop/. Zakupiłem zamiennik hans preis topran /był niby do modeli do 1999/przy okazji z uwagi na sfatygowaną kostkę wymieniłem ją wraz z pinami /wszystko podłączyłem jak było pierwotnie/ Po montażu okazało się, że spoczynkowo jest teraz po prawej a nie jak poprzednio po lewej stronie. Czy ktoś miał taką sytuacje, z tego co się orientuje to spoczynek miały z prawej po FL-u. Nie widzę raczej możliwości reklamacji, sprawdzali mi kilka razy w sklepie w katalogu i model ten jest do mojego paska. Dziwnie trochę wygląda ramie, czy po fl-u jest to samo, jeśli nie to może wtedy wymieniłbym je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co moze byc powodem przerywajacej pracy wycieraczki tylniej? Podczas gdy ja wlaczam to wycieraczka przesowa sie po pare cm..staje..znowu pare cm..staje..znowu pare cm i tak caly czas, az sama skonczy prace. Moze to byc wina manetki przy kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem podobne zachowanie, po czym wycieraczka stanęła całkowicie. Wina leżała po stronie tego układu elektronicznego w samej wycieraczce. Musiał wcześniej być zalany i miał nadpaloną płytkę. Osuszyłem i zbezpieczyłem wazeliną. Na jakiś czas starczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Maciej" tzn. ze mam rozebrac tylnia klape..wymontowac wycieraczke i obadac jakis uklad ktory sie tam znajduje tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie, on znajduje się pod taką klapką na zatrzaskach, jak już wyjmiesz sprawdź czy nie ma też korozji na trzpieniu zakończonego spryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, jak tylko wroce z pracy -miesiac- i bede mial dostep do autka to obadam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki nie sprawdzisz, radziłbym nie używać tej wycieraczki, żeby nie załatwić jej na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności