Skocz do zawartości
sision

Regulacja drzwi - żeby się nie zamykały.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tego tematu, ale wszędzie jest tylko regulacja zawiasów i ich smarowanie. A ja chciałbym, aby moje drzwi po ich otwarciu się nie zamykały. Problem jest tylko w drzwiach tylnych, z obu stron. Jak coś takiego wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twoj problem tkwi w tym ze ograniczniki masz wyrobione w tylnich drzwiach i przez to drzwi sie nie zatrzymuja tylko zamykaja.(sa one po srodku dzrwi jak otworzysz ksztalt to taka plaska blaszka ok 2-3 mm gruba zauwazysz od razu-ja mialem to samo w tylnich drzwiach)wymien to koszt niewielki i zobaczysz ze to bylo to poszukaj na allegro ogranicznik drzwi tylnich.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawcio. Poszukam i spróbuję to zrobić. Skoro koszt mały... czeka mnie też wymiana przednich zawiasów, masz w tym już jakieś doświadczenie, o ile dobrze pamiętam. może później się zgłoszę :)

 

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok no problemo porobie fotki tych zawiasow to wrzuce w tego posta to zobaczysz sobie.dzieki za punkta to moj pierwszy az milo.pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawcio1987 a może robiłeś coś przy klamkach, aby drzwi się otwiarały.Bo mi niechcą się otwierać z zewnątrz od pasażera i tylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z klamkami juz byl, ale ogolnie rzecz polega na tym, ze musisz zdjac tapicerke, na klamke od wewnatrz na gwintowany trzpien jest nakrecona tulejka z tarnamidu (bialego tworzywa) ktore po jakims czasie sie wyrabia, mozn aja zastapic z jakas inna z innego materialy, nieraz wystarczy tylko ja wyregulowac, tzn wykrecic ja nieco zeby zalapywala za "skobel" i juz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kolega Pierzasty tu okreslil Twoj problem te male gowienka z plastiku ulegaja zniszczeniu.ale chyba mozna kupic nowe w sklepie co by nie cudowac z uzywkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow co do tych klame to jest jeszcze jedna przyczyna bo ten plastik to swoja droga ale on jest przymocowany do tej zagietej baszki ktora z kolei idzie do mechanizmu klamki,a do niej jest przymocowana na taki wciskany precik jezeli on sie troche wysonie to i automatcznie ten plastik nie bedzie rowno chodzil tak ze najpierw proponuje wcisnac ten bolczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak o ten ale on jest wcisniety na to ramie metalowe a ono z kolei jest przymocowane do reszty klamki za pomoca wciskanego bolczyka i to ten bolczyk pewnie sie troche wysunol dlatego jest problem z klamka na fotce zaznaczylem na czarno to miejsce

P180909_15.26[04].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poprostu wziąłem i wygiąłem do góry ten metalowy języczek co jest przy zamku w samych drzwiach, bolec i klamka były ok. metalowy języczek sie trochę podgioł. odgiąłem do góry i śmiga. pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczysz ze to bylo to poszukaj na allegro ogranicznik drzwi tylnich

 

Dużo jest ograniczników drzwi od B3, czy podejdą do drzwi tylnych w B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie sie to to samo jest zapytaj w jakims sklepie motoryzacyjnym badz tez wymontuj dla porownania i wtedy zobaczysz.na 90%jestem pewny ze to samo.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat z ponownym zapytaniem - czy te od B3 pasują do B4? czy ktoś to już na 100% próbował "przypasować"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak samo jak szczotek 87 i jak narazie nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności