Skocz do zawartości
hatysz

Serwis przy 170tys km Co do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Nie znalazlem niestety takiego tematu w wyszukiwarce wiec zakladam nowy. Posiadam paska B6 2005 i nabilem mu juz 170tyskm i czeka mnie serwis. Co trzeba by bylo wymienic przy takim przebiegu? czy czas juz na rozrzad i olej w skrzyni? mam sugestje do moderatorow zeby zalozyc taki ogolny temat z informacja na temat wymian! Jest tu pare gosci z VW ktorzy napwno precyzyjnie by to opisali dla konkretnych silnikow!

jeszcze jedno pytanko. Musze zmeinic z przodu oponki. obecnie mam 235/45/17 .czy zamaist profilu 45 moze byc profil 40? moze roznica nie za wielka ale wole zapytac... Pozdrawiam!

 

P.S Silnik 2.0 Tdi 140 koni DSG !

 

Czy orientujecie sie jak ceny w VW zataki serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania bo mnie tez czeka taki serwis za 500mil :) tylko u mnie bedzie 95 tys. mil ( okolo 150.000km.)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne auto :-) Dołączam się do wątku i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzcie ksiazke serwisowa - przecierz jest wszystko napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo użyjcie urządzenia zwanego telefonem,można też podjechać do najbliższego aso...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hatysz, jaki masz serwis ?

 

Jeśli LL to działasz zgodnie z planem.

Jeśi masz przeglądy co 15k to jesteś już ........... po terminie. Robisz standard lub rozszerzony (zalezy jak postępowałeś wcześniej z autem).

 

 

Rozrządu nie robisz (bo robiłeś wcześniej), oleju w skrzyni nie wymieniasz (chyba że czujesz taką wewnętrzną potrzebę ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleju w skrzyni nie wymieniasz

Wymieniasz, co 60tyś. km, więc musisz sprawdzić kiedy był wymieniany. To samo tyczy się innych rzeczy np. rozrząd co 120tyś, więc wszystko zależy od tego co i kiedy ostatnio było wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo pytanie jest o przebieg przy 170 kkm. Można by napisac, że przy takim przebiegu to wypaść może tylko serwis LL ;););)

 

Nie ma słowa o DSG :638: Ale nawet jak jest to olej co 60kkm, 120kkm, 180 kkm itd. Przy 170 kkm nie wymieniasz :cool:

 

Generalnie przy normalnym serwisie co 15kkm i przebiegu 165kkm (tu 170 kkm) to nie ma nic ponad olej silnikowy i filtry. Zadne dodatkowe roboty nie sa uwzgledniane w planach/zaleceniach serwisowych. Patrząc rocznikowo to wypada sugerowana przez VW wymiana płynu hamulcowego :635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znac do mnie na gg obetniemy na nim nawet z ceny aso od 300 do 500 zl

 

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

 

Generalnie przy normalnym serwisie co 15kkm i przebiegu 165kkm (tu 170 kkm) to nie ma nic ponad olej silnikowy i filtry. Zadne dodatkowe roboty nie sa uwzgledniane w planach/zaleceniach serwisowych. Patrząc rocznikowo to wypada sugerowana przez VW wymiana płynu hamulcowego

 

hmmm zastanawiam się jaki jest cel oszczedności na filtrach... symulacje elsy przeiwdują rynek niemiecki etc. a nie polski, dlatego u nas co 30 000 filtr paliwa przy dieslu naprawde warto wymienic, wyjdzie taniej niz pompa paliwa pozniej, tak samo z filtrem powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat robie przeglady co 30 tys km (tak robil poprzedni wlasciciel) Rozrzad wymieniony przy 120tys km. Ja kupilem auto jak mialo 138tys i przy 142tys wymienilem olej z filtrem oleju. Serwis byl zresetowany w niautoryzowanym zakladzie. Teraz wyskakuej ze mam jechac na przeglad za 6tys km czyli jakies 171kkm. Czyli tylko olej filtr, filtr poweitrza i kabinowy ? Jezeli olej w skrzyni co 60tys km to przy 180 mam wymienic to wole juz to zrobic teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma słowa o DSG Ale nawet jak jest to olej co 60kkm, 120kkm, 180 kkm itd.

O DSG jest w pierwszym poście, a ja miałem wymieniany przy 114tyś jeszcze w niemczech przez poprzedniego właściciela, potem wymieniałem przy 137tyś, bo nie mogłem znaleźć faktury za tamtą wymianę a w ASO też nie mieli tej informacji. W końcu się faktura znalazła, ale po fakcie, więc następną wymianę przewiduję przy ok 200tyś. Rozrząd miałem robiony pare dni przed kupnem przy 127tyś. Tak więc jeszcze raz napiszę, że nie sugerowałbym się tym co ma być PRZY jakimś (dużym) przebiegu wymieniane, ale co ILE ma być wymieniane.

Czyli tylko olej filtr, filtr poweitrza i kabinowy ?

Ja bym jeszcze filtr paliwa dorzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O DSG jest w pierwszym poście

 

upsssssssss, przeoczyłem :(

 

 

Filtr paliwa nie zaszkodzi. Zakładam, że w pytaniu chodzi o rzeczy ponadstandardowe, a z takowych to przy tym przebiegu "fabryka" nic "extra" nie przewiduje. Jak znasz historię auta to wiesz co zrobić, jak nie znasz to robisz wszystko (oleje wszelakie, rozrząd itd.). Jak dla mnie to temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dbra panowie to juz wiem co i jak. A powiedzcie mi czy warto chipowac paska na 170koni? czy silnik zabardzo dostanie po 4 literach? I jeszcze jedno pytanie ktorenei nurtuje. Mam skrzynie DSG. Spalanie w miescie na poziomie 12,5 litra i bardzo ceizko zejsc ponizej 11. Na trasie przy 160km/h na tempomacie spalanie 8,5. Widze ze piszecie o mniejszym spalaniu w swoich autach. Czy to mozliwe ze moge meic cos porypane na wtryskach i trzeba by bylo je wyregulowac? jak to sprawdzic?

Edytowane przez hatysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne spalanie ale przy 170PS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam skrzynie DSG. Spalanie w miescie na poziomie 12,5 litra i bardzo ceizko zejsc ponizej 11. Na trasie przy 160km/h na tempomacie spalanie 8,5.

Jak dla mnie, albo jeździsz bardzo nerwowo, albo... coś jest nie tak. O spalaniu jest dość wyczerpujący wątek.

jak to sprawdzic?

Wyjedź kiedyś 10min. wcześniej i spróbuj jechać na trasie do 120km/h, zobacz jak będzie ze spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 12 l w miescie to jakaś masakra. Moje auto w mieście między 7.7 a 8.5 w zależności jakie natężenie ruchu ( mam DSG ).

 

P.S. No chyba że jeździsz cały czas opór i w dodatku na "s" to się zgodzę z takim spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie udało mi się spalić więcej niż 9l/100km,co ty robisz???monza?monte carlo?spa?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj w miescie pali 8,5 a lekkiej nogi nie mam 12 litrow da sie osiagnac ale jak od skrzyzwania do skrzyzowania jechal bym na pelnym bucie nie patrz na wskazania komputera zalej do pełna pod korek przejedz 100 km i zatankuj ponownie i wtedy bedzies wiedzial ile pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie wale w podloge przy jezdzie. Spalanie naprawde mnei zdziwilo. A przy 120km/h na autosradzie spalanie na poziomie 7-7,5. Ale np bylem passatem w norwegii no i na wieksozsci drog nie jedzie sie wiecej niz 70 wiec spalanei w granicach 4,5-5 i 1200km na pelnym baku paliwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 120km/h na autosradzie spalanie na poziomie 7-7,5. w norwegii (...) 70 (...) spalanei w granicach 4,5-5

Duża różnica w porównaniu z Norwegią, może przyczyna jest w paliwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności