Skocz do zawartości
kacperek

Zgasł silnik nagle tdi 1998 turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Przy gwałtownym przyspieszeniu w czasie jazdy silnik zgasł komp żadnego błędu nie pokazał po zaciągnięciu do garażu około 60 min po zdarzeniu zastartowałem i zaskoczył i teraz chodzi i jest ok.Co szanowni koledzy mogą doradzić co było przyczyną.Proszę uprzejmie o pomoc.Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi tylko immo albo jakiś problem z paliwem. Skoro komputer nic nie pokazał to ciężko będzie ustalić przyczynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Ci się woda nie zbiera pod maską tam gdzie akumulator. Ja miałem tak w zimę tylko że mi delikatnie przerywał i gasła-oświetlała się deska (kontrolki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciągnij dodatkową masę do modułu wtrysku.

-a filtr paliwa wymieniałeś?

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzia za podpowiedz ja myślę że może chwilowo prąd nie doszedł do zaworu odcinającego w pompie i odcioł paliwo ale to gdybam teraz chodzi i nic się nie dzieje.

 

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

 

No jak masa byłaby zła to nie chodziłby silnik ten przypadek jednorazowy trzeba czekać na drygi raz,czy jak mocno przyciskałem pedał gazu pompa ma moze jakieś ograniczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masa byłaby zła to nie chodziłby silnik ten przypadek jednorazowy trzeba czekać na drygi raz,czy jak mocno przyciskałem pedał gazu pompa ma moze jakieś ograniczenia ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

nie...nie.... kiedyś tak było w aucie mojego ojca (toyota 4d4) gasł w czasie jazdy, dwa razy w miesiącu. w servisie tylko ramionami ruszali,po podłączeniu dodatkowej masy, wszystko chodzi cacy.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo kumam czy moduł jest przy pompie obudowany plastykiem to jest ten moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobnie jakieś 2 godziny temu.

W trakcie jazdy na obwodnicy, kiedy wrzucałem 5kę czułem dziwne wibracje na kierownicy, i zwolniłem do 4ki ale kiedy obroty trochę spadły znowu było czuć wibracje, kiedy były wyższe (ponad 2,5 tys) znikały. Myślałem, że to może przez dojazdówkę, bo dzień wcześniej wpadłem na dziurę, ale przy zjeździe z obwodnicy (na szczęście nie na niej), kiedy dojeżdżałem do ronda nagle zgasł i już nie odpalił. Znajomy podholował mnie pod najbliższy warsztat, ale muszę czekać przynajmniej do jutra aż się za niego wezmą. Co mogło być przyczyną?

Co mi do głowy przychodzi to:

1. komputer zablokował, bo przy ostatniej wymianie oleju nie chciało mi się kasować inspekcji i nabiło drugie tyle kilometrów.

2. coś z układem paliwowym. Na pewno nic nie zapchało, bo tankuję tylko na jednej stacji od 4lat, a na dodatek mój ojciec wozi tam paliwo i rok temu zbiorniki wymieniali, także raczej jakaś pompa padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności