Skocz do zawartości
DJ.Tuning

Liczebność na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy w dobrym miejscu temat, ale proszę administrację o wyrozumiałość.

 

Tak się ostatnio zastanawiałem nad jedną sprawą dotyczącą forum. Zresztą nie tylko ja ten problem zauważyłem, mianowicie.

 

Na forum jest w tej chwili zarejestrowanych prawie 20000 ludzi a z tego odwiedza często forum (z danych z pierwszej strony) 4300 osób ale naprawdę aktywnych to może kilka set jest.

 

A w związku z tym że jest multum osób które aktywność na forum ograniczyły tylko do rejestracji albo wyszukania jednego czy dwóch tematów, jest problem z weryfikacją ludzi którzy naprawdę utożsamiają się z tym miejscem, albo przynajmniej chcą być na forum.

 

W związku z tym przyszło mi do głowy żeby wprowadzić pewne kryteria które zrobią porządek z tym.

 

I może by zrobić tak jak na jednym forum gdzie kiedyś byłem bardzo aktywny a potem jakoś tak wyszło że przestałem tam zaglądać, ostatnio wklepałem adres żeby przywitać się ze starymi znajomymi, i okazało się że moje konto zostało usunięte. więc się zacząłem dobijać jak to się stało i dlaczego. Odpowiedź była taka:

 

Forum ze względu na dużą ilość nieaktywnych użytkowników wprowadziło następujące zasady usuwania nieaktywnych kont:

 

Jeśli osoba nowo zarejestrowana nie zaloguje się ponownie w ciągu 30 dni lub nie napisze w tym czasie ani jednego posta konto zostaje usunięte.

Jeśli użytkownik aktywny nie zaloguje się przez 12 m-cy na forum lub przez okres 24 miesięcy nie napisze ani jednego posta jego konto zostaje usunięte.

 

i tak samo poradzili sobie z plagą przepełnionych skrzynek PM

 

Po prostu wszystkie starsze niż 6 miesięcy wiadomości zostają usunięte jeśli nie zostaną zapisane w folderze.

 

Może to dobry pomysł do zastosowania na naszym forum? u nich zrobiło to idealny porządeczek i z przeszło 100000 użytkowników zrobiło się nagle nie całe 30000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A punkt 5.2 Regulaminu czytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież coś podobnego działa na naszym forum już od dawna! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale problem pełnych skrzynek i ludzi którzy praktycznie na forum nie istnieją nadal jest dość spory. Przekonałem się o tym przy organizacji imprezy, ale i jacu6X6 chociaż za niego mówić nie mogę, też narzekał na ten problem przy weryfikacji listy Podkarpackiej.

 

Zgadza się że jest o nielogowaniu ale to z tego co widać nie rozwiązuje do końca tego problemu więc może by zaostrzyć te kryteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie małe ale. Jak sam piszesz Piotrze przez jakiś czas nie mogłeś się logować na forum. Jakie były przyczyny, mało ważne. Ja np. nie miałem dostępu do forum przez mojego złośliwego dostawcę (czyt. szefa) ok 1 miesiąca. nikomu nie muszę mówić jakie to było stresujące. W końcu kupiłem net bezprzewodowy. Ale do czego dążę, z takich czy innych powodów można nie mieć dostępu z nie swojej winy, i gdy wrócisz po jakimś czasie (np. urlopie) nagle nie masz dostępu do swojego konta. Myślę że u nas to trwa rok i jest to dobre wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio raz na miesiąc usuwane są konta starsze niż 5/6 miesięcy.

Jest to wystarczające.

Poza tym działy techniczne można przeglądać bez logowania.

 

Zamykam. Jeśli Boommax będzie miał jeszcze coś do dodania to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności