Skocz do zawartości
jolek

VAG tylko stacjonarny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, posiadam polskiego VAG`a dokladnie takiego:

http://allegro.pl/item719139317_polski_vag_2_5_usb_obd2_vw_audi_skoda_seat_f_v.html

 

W golfie mk3 działałem nim bez problemu, natomiast w passacie niemożna się połączyć, tak jak by auto czy laps niewidział auta, a komp kabla. Byłem u mechanika, który ma podobny zestaw, zmienialismy kable, oraz programy CAN tez testowalismy i nic, bylem u osoby, która serwisuje i podlacza VW/Audi na codzień... dostałem informację, że tylko jakis komp stacjonarny oraz orginalne oprogramowanie jest w stanie zadziałać? czy to prawda? Czy jest jakis sposób?

Auto, Passat W8 2002r.

będę wdzięczny za pomoc

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bylem u osoby, która serwisuje i podlacza VW/Audi na codzień... dostałem informację, że tylko jakis komp stacjonarny oraz orginalne oprogramowanie jest w stanie zadziałać? czy to prawda? Czy jest jakis sposób?

 

Dobra rada - nie jedź więcej do tego speca ;)

 

Może nie działać jeśli ktoś pozamieniał przewody we wtyczce - gdzieś na forum było opisane jak w ten sposób zabezpieczyć gniazdo ODBII.

Gniazdo diagnostyczne może być również uszkodzone.

 

Na Twoim miejscu jednak najpierw postrawdzałbym bezpieczniki - czy nie są poprzepalane, oraz czy masz wszystkie wymagane. Oczywista oczywistość, a jednak pare razy uratowała mi skóre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oko.gifu w a g a

- zestaw możesz uzupełnić o adapter OBD1 umożliwiający diagnostykę starszych modeli oraz adapter LT/Sprinter - umożliwiający diagnostykę silnika VW LT.

- zestaw bez licencji na komercyjne wykorzystanie w warsztatcie.

- zestaw nie obsługuje aut z szyną CAN (wyprodukowane w latach 2004/07)

jeżeli poszukujesz zestawu diagnostycznego VAG CAN PRO do nowszych modeli aut grupy VW z szyną CAN, zapraszamy na nasze pozostałe aukcje http://obd2.na.allegro.pl/my_page.php?uid=596533

 

 

 

 

 

 

a czytałeś dobrze tam pisze że nie obsługuje aut z szyną can

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musi działać? pytanie od kiedy w passacie była szyna CAN? gosciu mi podpinał nowszym kablem, np Audi A4 z tego samego roku działa... więc niewiem co jest nie tak :/ który bezpiecznik jest od tego:?

będę wdzięczny za pomoc

 

ps. od kiedy dokładnie w Passacie była złącza obsługujące szynę CAN?

Edytowane przez jolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czytałeś dobrze tam pisze że nie obsługuje aut z szyną can

 

Ale przecież Passat jest z 2002 gdzie nie ma CAN-a we wtyku OBD.Tak więc fakt ,że nie obsługuje CAN-a to nie ma nic do rzeczy.

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

 

ps. od kiedy dokładnie w Passacie była złącza obsługujące szynę CAN?

 

gdzieś od 2004 wzwyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mój błąd zasugeowałem sie tym że kolega jolek napisał że programy can też testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli swoim kablem + program (ten co z aukcji) powinienien zadzialac tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam dobrze ustawione, po podlaczeniu kabla dioda ledowa mryga, niewiem co to oznacza? w Golfie po podlaczeniu swiecila caly czas....

Dodam jeszcze od siebie, że złącze w aucie mam nad pedałami pod kierownicą, jeżeli jest umiejscowione tutaj to jest to już szyna CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności