Skocz do zawartości
Roozga

zarówka w kluczyku 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ma kluczyk o numerze 3B0 837 219 AR no i wielki problem, z pewną pierdołą :). Byłem dzisiaj w VW i za całe 6,30 PLN nabyłem żaróweczkę do tegoż kluczyka coby oświetlenie zadziałało (w razie gdybym po ciemku chciał trafić w zamek :) ). Bateryjka kosztowała mnie całe 3,67 PLN. No i miało działać a nie działa

 

Trochę mnie to dziwi jak ma działać. W kluczyku dolna część bateryjki (czyli -) doprowadzony jest do obudowy bateryjki poprzez sprężynkę, ale nie ma nic do + - ma może ktoś zdjęcie takiego kluczyka??. W ETCE nic nie znalazłem (pokazywał mi Pan z serwisu VW). Może weprzecie - muszę sprawić by w tym aucie wszystko działało jakby wyszedł z fabryki - już taki maniak ze mnie :) - przeszukałem forum, ale chyba źle zadaje pytanie w wyszukiwarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci pokazać ale kluczyk z golfa. Jak piszesz minus jest na stałe, a plus podłączany jest po naciśnięciu przycisku.

img1837.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ma kluczyk o numerze 3B0 837 219 AR no i wielki problem, z pewną pierdołą :). Byłem dzisiaj w VW i za całe 6,30 PLN nabyłem żaróweczkę do tegoż kluczyka coby oświetlenie zadziałało (w razie gdybym po ciemku chciał trafić w zamek :) ). Bateryjka kosztowała mnie całe 3,67 PLN. No i miało działać a nie działa

 

Trochę mnie to dziwi jak ma działać. W kluczyku dolna część bateryjki (czyli -) doprowadzony jest do obudowy bateryjki poprzez sprężynkę, ale nie ma nic do + - ma może ktoś zdjęcie takiego kluczyka??. W ETCE nic nie znalazłem (pokazywał mi Pan z serwisu VW). Może weprzecie - muszę sprawić by w tym aucie wszystko działało jakby wyszedł z fabryki - już taki maniak ze mnie :) - przeszukałem forum, ale chyba źle zadaje pytanie w wyszukiwarce

 

Witam!

W moim kluczyku (pewnie taki sam choć nie znalazłem nr na nim) do obudowy żaróweczki idzie drucik - czyli sprężynka na której się opiera minus baterii. Do końcóweczki żarówki idzie blaszka która tworzy półkole na którym opiera się zewnętrzna część baterii czyli plus. Opiera się oczywiście dopiero po naciśnięciu.

Czyli to samo co na fotce kolegi powyżej :-)

Edytowane przez przemekgo_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widzę czego mi brakuje - tego miedzianego co ma dotykać do dolnej części żaróweczki :)

 

dzięki za pomoc

 

Ciekawe tylko czy ja to gdzieś zapodziałem czy może nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dać tam białą diodę? Bateria na dłużej starczy a i chyba podłączenie da się zrobić łatwiej na diodzie nie mając tej blaszki. Ja bym tam wsadził mały mikrostyk, który by to włączał po naciśnieciu przycisku. A jak nie to taką blaszkę łatwo możesz dorobić sobie sam.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już testuje z mikrostykiem, znaczy już mam - teraz muszę to tam wstawić - dioda może i tak, ale żarówkę juz kupiłem więc na tym podziałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka żarówka pasuje do tego kluczyka? bo nie mam starej żarówki dla porównania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności