Skocz do zawartości
Drako1

silnik od starej audi do passata czy moze remont??

Rekomendowane odpowiedzi

witam moim pierwsze pytaniem do was bedzie czy silnik od starej audi 80 1,6Dizel da sie wstawic do passata B3

 

interesuje mnie bo silnik w moim passku siadł brak kopresji a na stanie mam audi po dzwonie z dobrym silnikiem

 

czy moze lepiej remontowac stary silnik passata posiadam od niedawna ma chyba uszkodzona uszczelke pod głowica bo okropnie leje sie olej z niego

kompresja na 1 gaze ponad 30 2 nie miezony a na pozostalych niema nawet 20

czy wymiana uszczelki by to zalatwila czy trzeba zmieniac pierscienie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest 1.6diesel, bez turbo?? Bo jeśli tak, to będzie słabo ci jechał ten passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to jest 1.6diesel, bez turbo?? Bo jeśli tak, to będzie słabo ci jechał ten passat

Kiedyś miałem B3 1.9D sedan,poprzedni właściciel zarżnął motor na amen (prawdopodobnie ciągał nim lawety) i pozostało już tylko wymienić na inny.Trafił się 1.6D z golfa II po wypadku.Miałem obawy że nie podoła,ale...dał radę! i daje dalej (od blisko dwóch lat jezdzi nim mój teść),pali ok. 6 l na setkę i bez problemu osiąga 140 km\h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby to wlozyc musisz zmienic:

miske, pompe, łapy, zamach, podstawe filtra oleju, jakos polaczyc to z wydechem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnei tych przeróbek sie boje moze lepiej poszukac cos innego bo troche roboty by było w moim passku silnik jest ułozony równolegle z linia szyby a w tej audi przekrecony o 90"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności