Skocz do zawartości
pozycjoner

Pytanie o kontrolkę w Passat B6 3c

Rekomendowane odpowiedzi

to mozliwe ze niepotrzebnie wymienilem filtr moze tylko czujnik nalezy wymienic

 

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

 

nie moge kombinowac nic z wyrzuceniem filtra i oszukiwaniem kompa poniewaz auto jezdui w szwajcarii i nie przeszlo by przegladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mozliwe ze niepotrzebnie wymienilem filtr moze tylko czujnik nalezy wymienic

 

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

 

nie moge kombinowac nic z wyrzuceniem filtra i oszukiwaniem kompa poniewaz auto jezdui w szwajcarii i nie przeszlo by przegladu

a chyba ze tak to współczuje takiego wydatku na nowy dpf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat zostal podlaczony pod kompa i wychodzi blad czujnika filtra czasteczek stalych.....moze ktos wie ile kosztuje taki czujnik i robocizna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat zostal podlaczony pod kompa i wychodzi blad czujnika filtra czasteczek stalych.....moze ktos wie ile kosztuje taki czujnik i robocizna??

Najprawdopodobniej jest to czujnik różnicy ciśnień filtra cząstek stałych (076 906 051 A), w ASO kosztuje ok: 194zł, ale też występuje czujnik temperatury spalin za i przed filtrem cząstek stałych - to są dwa dodatkowe czujniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.więc tak.świeci a raczej miga spirala świec,stale świeci kontrolka dpf i dodatkowo chek engine.na vagu blad czujnika dpf(zwarcie do plusa bodajże),błąd skasowany natychmiast powraca.pytanie jest takie.ile można tak jeździć aby całkowicie nie uwalić dpfa(nie wypala się sam-sprawdzone).auto oczywiście w trybie awaryjnym.znalazłem taki czujnik na allegro(chyba to jest to)Przedmiotem aukcji jest oryginalny nowy

czujnik różnicy ciśnień do aut wyposażonych w filtr cząstek stałych DPF

NR KAT. 076906051 A.czy wystarczy go wymienić i będzie ok,bo czytałem tu również o adaptacji czujnika i teraz nie bardzo wiem.a i gdzie on jest umieszczony w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robi się adaptacji , wymiana i do przodu . Przerabiałem temat , wymieniłem czujnik i wszytko wróciło do normy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.

Auto stało 2 tygodnie nie odpalane. jak go odpaliłem nie zgasła żółta kontrolka silnika i układu wydechowego.

Z tego co przeczytałem to ratuje mnie komputer, ale GDZIE?

Czy muszę do ASO najbliżej mam Nadarzyn, czy też macie w okolicy Pruszkowa, Grodziska jakiegoś speca z komputerem?

Passat B 6 2008r. 1,9 TDI bluemotion

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może mi pomóc w wyżej wspomnianej sprawie?

Poszukuje sprawdzonego mechanika z komputerem w okolicy Pruszkowa, Grodziska i Nadarzyna.

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to kupilem paska 2 tygodnie temu w piatek.... Pojezdzilem, bylo wszystko pieknie... W sobote rano odpalilem go ponownie, podjarany ze sobie caly dzien pojezdze a tu zonk... Przejechalem 300m i zapalila mi sie kontrolka swiec zarowych, i silnik przeszedl w tryb serwisowy. Podjechalem na bp jako ze mi sie rezerwa swiecila i zatankowalem go, odpalilem i wszystko bylo ok. Tak przejezdzilem caly dzien. W niedziele powtorka z rozrywki, 500 m i znow kontrolka. Zgasilem silnik i znow wszystko worcilo do normy. Pojezdzilem troche i przy ktoryms z koleji odpalaniu znow kontrolka swiec zarowych... Zgasilem silnik, zapalilem tylko zaplon i caly czas mrugala... Wyciagnalem kluczyk, wlozylem, kontrolka silniczka swiec zarowych zgasla ale zapalil sie silniczek i juz nie gasl. Pojezdzilem tak z nim jeden dzien i podjechalem podpiac go pod vaga. U mechanika podczas zapalania auta pojawila sie kontrolka swiec zarowych mrugajaca jak zwykle no i silniczek... Na kompie w tej konfiguracji pokazalo 3 bledy... Sonda lambda, przeplywomierz i jakies bledy w cisnieniu dolotowym. Mechanik pokasowal bledy, i przy wlozeniu kluczyka od razu wyskoczyly swiece zarowe. Spec podlaczyl paska pod vaga ponownie i wyszedl blad w cisnieniu powietrza. Zapytal czy bylem w gorach bo auto wykrywa inne cisnienie niz cisnienie atmosferyczne, jako ze nie bylem to zamowil u znajomego czujnik cisnienia. Jak sie okazalo wlozony czujnik cisnienia mialem od 2.0 tdi a ja powinienem miec od 1.9. Na nastepny dzien przyjechalem po podlaczenie wlasciwego czujnika... Wsadzil, przykrecil, pokasowal bledy, pojechalem szczesliwy... Ale szczesliwy tylko przez poltora dnia, bo jak sie okazalo historia powrocila,te same kontrolki... Mam wiec pytanie... Czy to moze byc inny problem a nie z czujnikiem cisnienia atm.? Czy moze ten czujnik jest dobry tylko trzeba wgrac tak jak wczesniej wyczytalem jakis soft do niego zeby dzialal prawidlowo... Bylem z gosciem dogadany ze zwroci mi kapuche za ten zakupiony czujnik(120 zl) wiec podjechalem do niego ponownie i czujnik zwrocilem. Jestem tez umowiony na wtorek na szukanie innej przyczyny wyskakiwania tych kontrolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie okazalo wlozony czujnik cisnienia mialem od 2.0 tdi a ja powinienem miec od 1.9.
, ktoś coś próbował ...
Czy to moze byc inny problem a nie z czujnikiem cisnienia atm.?
czujnik ciśnienia atmosferycznego jest przy sterowniku ECU.

Najlepiej, jak byś podał te błędy dla pewności.

Czy moze ten czujnik jest dobry tylko trzeba wgrac tak jak wczesniej wyczytalem jakis soft do niego zeby dzialal prawidlowo
być może, bo w golfach 5, z tym silnikiem były te numery z softem.

pozdr

ps.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności