Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

nie dziś ale w tym tyg wymieniłem napinacz paska wieloklinowego.... ostatni raz robiłem cokolwiek z przodu bez zdejmowania zderzaka;/ nerwy i porysowane łapy gwarantowane

 

ala jaka satysfakcja że działa i nawet przyniosło pozytywne od razu ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowane reflektory , efekt baja ( jak nowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wkońcu dzisiaj swojego paszczurka po tygodniowym pobycie U Krotowskiego :) po wymianie i po malowaniu jak nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie perypetii ciąg dalszy :nerwus ..... zacznę od początku miała być stała czynność serwisowa ( wymiana kompletnego rozrządu + płynu chłodniczego + oleju i filtr ) oraz wywalenie modułu pompy 2.0 na starą dobrą nie zawodną pompę z 1.9 !

 

Wszystko ładnie pięknie szło , do momentu zdjęcia michy olejowej i ujrzenia opiłków metalu okazało się , że to panewki no to wyjazd z silnikiem wraz ze skrzynia z budy wał od szlifu , wymiana kompletu panewek , nowe uszczelniacze wału itp itd generalnie po bożemu jak się należy a nie na odpier... . Wał wrócił ze szlifu składamy wszytko pięknie , odpalamy a tu nagle silnik lata jak oszalały korekty na pompkach pozna normą i kopci jak głupi. Wstępna diagnoza , że coś z głowicą może nawet pęknięta :ban , zrzut głowicy jest pewny teraz tylko oby okazała się cała :dupablada

 

Podsumowując w tym roku wakacji nie będzie , jest remoncik ..... W miedzy czasie już szukałem liny bo mam tego dość 3 tyg bez auta !!! :placzka a kasy poszło i poleci jeszcze "trochę"

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, umyłem i dokładnie odkurzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mycie i odkurzanie po wakacyjnym wyjeździe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem subwoofer w B5 :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie perypetii ciąg dalszy :nerwus ..... zacznę od początku miała być stała czynność serwisowa ( wymiana kompletnego rozrządu + płynu chłodniczego + oleju i filtr ) oraz wywalenie modułu pompy 2.0 na starą dobrą nie zawodną pompę z 1.9 !

 

Wszystko ładnie pięknie szło , do momentu zdjęcia michy olejowej i ujrzenia opiłków metalu okazało się , że to panewki no to wyjazd z silnikiem wraz ze skrzynia z budy wał od szlifu , wymiana kompletu panewek , nowe uszczelniacze wału itp itd generalnie po bożemu jak się należy a nie na odpier... . Wał wrócił ze szlifu składamy wszytko pięknie , odpalamy a tu nagle silnik lata jak oszalały korekty na pompkach pozna normą i kopci jak głupi. Wstępna diagnoza , że coś z głowicą może nawet pęknięta :ban , zrzut głowicy jest pewny teraz tylko oby okazała się cała :dupablada

 

Podsumowując w tym roku wakacji nie będzie , jest remoncik ..... W miedzy czasie już szukałem liny bo mam tego dość 3 tyg bez auta !!! :placzka a kasy poszło i poleci jeszcze "trochę"

 

 

Bartek , rozumiem że głowica okazała się pęknięta... Jaki koszt szacowany takiej naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzane są też korbowody że coś z nimi nie halo głowica i tak do zrzutu i będziemy sprawdzać czy moja zostaje czy szukamy innej

 

Bartek , rozumiem że głowica okazała się pęknięta... Jaki koszt szacowany takiej naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymienilem heble na tyle bo juz nie bylo czym hamowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-nowy kpl rozrząd

-pompa wody

-nowy płyn chłodniczy

-odpowietrzone hamulce

-wymiana oleju motul 5w40

-wymiana wszystkich filtrów

-końcówka tłumika MONTII KSM10B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klocki hamulocowe na przód ATE , w weekend zabieram się za zmianę.

 

Odebrałem pomalowane obudowy lusterek z B7 , w weekend będę montował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tylnej belki zawieszenia i tylnych przewodów hamulcowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony korbowód 1 szt ( stary okazał się wykrzywiony ) :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem filtr paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem płynu do spryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem schowek tam gdzie jego miejsce i usunalem blad poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty i sprzedany :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupełniłem płyn do wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności