Skocz do zawartości
przemo82

Problem z obiegiem wew/zew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały problem w Passaciku 2001 1.6 przy wymianie filtra przeciwpyłkowego zauważyłem ze klapka (prawdopodobnie od obiegu wew/zew) jest zamknieta właczyłem silnik i próbowałem przełączyć przyciskiem ale klapka pozostawała w tym samym położeniu pproszę o podpowiedz

dodam ze nie posiadam climatronika ani klimy manualnej

z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w B5 dokładnie ale gdy silnik jest zgaszony to klapa powinna być na dole, otwarte, gdy odpalisz auto zamyka się a gdy włączysz wentylatory to znów się otwiera ( tak jest w moim staruszku-u mnie klapa sterowana jest podciśnieniem ) , u Ciebie może być inaczej , napisz tylko czy jak włączysz nawiew to czy dmucha Ci z kratek (wyłączony obieg wewnętrzny) ?

Jak dmucha to raczej wszystko jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłacze sie pod temat. U mnie jet podobna sytuacja klapka od obiegu powietrza nie rusza sie caly casz jest w polozeniu zasysania powietrza z zewnatrz po odpaleniu auta i wcisnieciu przycisku obiegu wewnwtrznego nie rusza sie. Jak dziala ta klapka w B4 tam jest jakis silnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi dzis rozebrałem schowek i odkręciłem dmuchawe(ale to nie najważniejsze) po lewej stronie (mam wersje angielską) od dmuchawy-całego tego tunelu znajduje sie niewielka puszka-pudełko do której dochodzi mała kostka u mnie to odpowiada za otwieranie zamykanie obiegu w tej puszce jest silniczek i mechanizm, który jak sie okazało był bardzo zabrudzony i zkorodowany prawdopodobnie dostała sie tam woda przez uszczelke pod filtrem pyłkowym. Wyczyściłem nasmarowałem i przy wielkim zdziwieniu działa a przy okazji musze uszczelnic obudowe filtra pyłkowego bo uszczelka puszcza wode która cieknie pod dywanik. Dodam tylko ze cała ta puszka dokręcona jest tylko jadna małą śrubką od spodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności