Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

moze cos takiego

http://allegro.pl/rainbow-sax-265-20-nowe-okazja-i2267584442.html

mozesz jeszcze nad takim czymś pomyśleć

http://allegro.pl/focal-165-a1-access-92db-promocja-wroclaw-i2267924751.html

 

Focal ma trochę metaliczną górę, ale po dobrym wyregulowaniu (na zwrotnicy) będzie to grało nawet nieźle.

Oczywiście jak chcesz polepszyć jakość dźwięku to musisz pomyśleć o wymianie wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dopisać, że wkładając wzmacniacz i głośniki trzeb oczywiście wygłuszyć drzwi. Bez tego wyciągniesz może 30-40% brzmienia. Wg mnie bez tego ani rusz i wszelkie modyfikacje nie mają większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze wyglusze, ale dzieki za info. Konkretnie chodzilo mi o rodzaj glosnika jaki moge podpiac do tego wzmaka tak zeby nie charczalo i sie nie popalily :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wcześniej, nie wiem jaka ten wzmacniacz ma moc RMS, ale głośniki powinny mieć lekki zapas.

W poprzednim aucie miałem głośniki 75W RMS (focal), a wzmacniacz dawał ok 60W RMS (audison) i grało bardzo przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle tylko te waty i waty, przecież to tylko suche dane, to czy dane głośniki zagrają słabo/dobrze/bardzo dobrze zależy od wielu innych czynników

system zagra tak jak najsłabszy jego element.

chodzi mi o to, że kupując te focale podłączając pod badziewnego jbl'a to nie zagra na miarę możliwości tych focali

napisz konkretnie jakiej muzyki słuchasz, czego oczekujesz od systemu(wykopu, jakości, czy jedno i drugie), najważniejsze jaki budżet

dopiero wtedy coś można polecić

bo to, że masz wzmacniacz jbl i chcesz podłączyć pierwsze lepsze głośniki to na pewno nie zagra

a później będą żale, że forumowicz polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągle tylko te waty i waty, przecież to tylko suche dane, to czy dane głośniki zagrają słabo/dobrze/bardzo dobrze zależy od wielu innych czynników

 

dokładnie .. :)

 

a to , że tak jest napisane to nie znaczy że tak jest ...

JBL w cale nie należy do tych "lepszych " ... jak by on miał w granicach 60-65 wacików to bym się wcale nie zdziwił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągle tylko te waty i waty

opisalem tylko to co ja mialem, zeby kolega zlapal mniej wiecej jak sie dobiera stosunkowo moc glosnikow do wzmacniacza.

W przypadku takich firm jak focal i audison dane te to nie tylko "suche dane".

system zagra tak jak najsłabszy jego element.

i dlatego tez zasugerowalem zmiane wzmacniacza... a jak ma kolega kupic helixy, to niech sobie focala strzeli, do wymiany wzmacniacza dorosnie. Apetyt rosnie...

 

---------- Dodano o 18:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:00 ----------

 

jak by on miał w granicach 60-65 wacików to bym się wcale nie zdziwił :D

 

takie dane bez problemu mozna znalezc w testach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pewne pytanie do was co do głosnika JL AUDIO 12W3V3-4 mam go w skrzyni closed 30 litrów słuchał go ktos w skrzyni ze szczelina ale nie z rurka br tylko szczelina bo ogolnie słucham duzo hip - hopu i nie wiem czy nie lepiej by grał w szczelinie ale znowu słyszałem opinie ze najlpiej ten głosnik gra w closed ktos sie wypowie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajć kolega Borat wszystko poprzekręcał do góry nogami:lol

 

mniejsza o to zapodaj tą stronę z tym testem tego jbl'a szukałem ale nic nie mogę znaleźć a chcę sobie poczytać z ciekawości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ajć kolega Borat wszystko poprzekręcał do góry nogami:lol

tzn? jeżeli tak jest to pokaż gdzie bo nie chce nikogo w błąd wprowadzić

 

http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_jbl_gto_2060_p81141.html

proszę bardzo, możesz kupić test... ja kupując audisona miałem wszystko podane w testach, focale też sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, nigdzie nie napisalem ze mam miec super najlepsze granie w samochodzie wiec nie wiem po co te teksty "badziewny jbl" taki wzmachol mam i taki uzyje(jak narazie), co do ceny to nie gra roli ma zagrac ladnie i czysto bez charczenia(nie oczekuje tutaj fajerwerkow, poprostu ladnie i schludnie) a co do muzyki to sluchal rozne rodzaje trance, house, elektro, troche popu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu powiem ze na poczatek strczy! nie ukrywam ze w garazu tez mam jeszcze wzmacniacz JBL GTO 6 kanalowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę bardzo, możesz kupić test... ja kupując audisona miałem wszystko podane w testach, focale też sprawdziłem.

ja też mam w swoim systemie te testy... ale 1,5 to nie jest dobra ocena.

 

Oskar masz rację ale na ile chłopakowi to starczy na 2 msc? bez sensu szkoda kasy na takie imprezy...

tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na zadne testy nie patrzalem bo komus sie morze podobac a mi nie!

w tej klasie, w ktörej jest testowane (einstiegsklasse - poczatkujacych) to prawie wszystko ma przynajmniej 1,5 - 2,0.

osobiscie nie narzekalem nigdy na jbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie każdy musi mieć system godny Utopii. Niech kolega założy wzmacniacz który ma, dokupi do tego jakieś w miarę głośniki i posłucha. Być może mu to wystarczy a może nie. Jak nie to wymieni wzmacniacz.

Nie każdego trzeba namawiać na hi-end system, nie każdy ma takie potrzeby i nie widzę w tym nic złego. Ważne żeby kolega swój pierwszy system założył i jak się wciągnie to sam zacznie poszerzać swoją wiedzę na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcę zmodernizować mój sprzęt audio, na razie posiadam radyjko alpine x305s http://allegro.pl/alpine-ida-x305s-do-iphone-3g-i-odtwarzacz-ipod-i2267362720.html .

Jakie głośniki byście polecili do tego radyjka żeby to ładnie zagrało plus jakiś wzmak oczywiście skrzynka tez by się przydała ???

Słucham wszystkiego ale głównie dance techno . koszt (3-4tyś. za wszystko)

z góry dzięki za propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w pierwszej lini bierz procesor dzwieku pxa-h100, wzmacniacz moze byc jakis tam eton 4 kanaly + glosniki hertz. wynik jest taki ze masz wtedy aktywny system (jak ci ktos ustawi ;) )

aha nie zapomnil o wytlumieniu - powinienes sie zmiescic w budzecie.

 

ps: mozesz zobaczyc u mnie ;)

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumienie oczywiście w pierwszej kolejności , może jakieś propozycje modelu co do głośników, wzmacniacza czy też wzmak na przód a do skrzyni monoblocka jakiegoś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie:)

 

Chce zrobić jakiś basik w moim drugim aucie:) a Mianowicie w VW VENTO , więc bagażnik jest spory:)

chce tylko wzmacniacz+ skrzynia .

tak na początek to chce tylko wydać ok 400zl ;)

co proponujecie ?:)

 

Radio Pioneer DEH-2200UB głośniki są też Pioneer więc wystarczy dograć Bass;)

Edytowane przez Mario-ZX9R
edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności